1. 1.
  anne yada baba adaylarında başgösteren ruh hali...
  hayatınız boyunca asla atamayacağınız bir şeye sahip olmak yada olmamak konusunda yaşanan kararsızlık ve buhran hali...
  dövme yaptırırken elli kere düşünmek gibi bişi...
  ve bu seferki
  dövme gibi cansız sessiz sedasız bir şey değil ki...
  canlı kanlı dipdiri...
  ağlayacak,
  gülecek,
  aşık olacak,
  hasta olacak... büyüyecek ve siz hep onun annesi ve babası olarak kalacaksınız...
  hiç emekli olunmayacak bir meslek sahibi olma arefesinde işi kabul etmek yada etmemek arasında yaşanan bu kararsızlık ve korku...
  çok normal,
  çok doğal ve insancıl..
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  (bkz: chucky)
  ... juansebastianveron
 3. 3.
  sevmesi oynaması ne kadar eğlenceli ise bakması büyütmesi o kadar meşakkatli. Günümüz şartlarında biraz akıl fikir sahibi herkesin yaşayacağı bir korku zira doğurmakla kalmıyor iş, sağlılğı eğtimi bakımı hepsi anne babnın sorumluluğunda.Ölümcül hastalığa yakalansanız kendi canınızın derdinden önce yavrunuzun sizden sonra nasıl yaşayacağını düşündüren hal. Birde çocuk sahibi olduktan sonra hayatınızın bir daha eskisi gibi olmama durumu var. doğdukları andan itibaren ahtapot misali kollarını hayatlarınıza doluyor. doğa böyle işliyor ve bütün korkulara rağmen dünyanın en en güzel duygusunu yaşatıyorlar insana
  anafikir: korkunun ecele faydası yok. her korkuya,her zorluğa değecek bir his
  1 ... sweetjoliee
 4. 4.
  işten yorgun argın eve geldiğinizde, o'nun gülerek sizin kucağınıza atlayıp, "hoşgeldin babacım/annecim" dediği vakit bütün yorgunlukların unutulduğunu gördüğünüzde, bebek korkusu denen şeyin ne kadar saçma olduğunu anlayabilmektedir insan.

  yersiz bir korku olmakla beraber, doğumdan sonra onun kokusunu bile hissedince korku yerini sevgiye bırakır.

  o'nun hastalığıyla ilgilenmeniz, onun eğitimi ile uğraşmanız vb.. bu yapılan işler ilk bakışta angarya gibi görünse de ebeveynlere zevk vermekle beraber, o'na olan sevginizi biraz daha artırmaktadır.

  o'nun, o küçücük bedeninin birbirini seven iki insandan olduğunu düşünmeniz ve büyümek için sizin gözünüzün içine bakması, içinizde ki çocuk sevgisini körükler.

  işte o yüzden korkulmaması gerekir. bunları ancak ve ancak bir ebeveyn anlar ve algılayabilir.. hani derler ya anlatılmaz yaşanır, işte öyle birşey bebek sevgisi.
  2 ... trablus
 5. 5.
  yagmur sonrası toprak, yeni biçilmiş çim, pişerken domates kokularına eşit derecede insana mutluluk aşılayan dünyanın en güzel kokularından biri.
  ... susamsokagi
 6. 6.
  çaylak oldugum nerden belli olcak di mii.bebek korkusunu bebek kokusu anlamış çaylak yazar kokusunu ekleyelim bi de o güzel kokulara:D
  ... susamsokagi
 7. 7.
  genç kız ve erkekler için bu korkuya sebep olan bebekler misafir bebekleridir.
  ... arabaciarabayatasget