1. 1.
  Köpek cinsi içinde dalmaçyalılarla beraber en kişsiel favorim olan köpeklerdir.Dehşet şirindirler.Alacak varsa tavsiye ederim..
  1 ... indiana_jones
 2. 2.
  Adı, keltce bir sözcük olan ve "küçük" anlamına gelen "beag"dan türetilmiştir.Çocuklara karşı çok hoş görülüdür.iyi bir ev arkadaşıdır. Diğer köpek türleriyle iyi geçinir. Saldırgan değildir.Ama kedi gibi ev hayvanlarıyla pek geçinemez. Düzenli olarak yürümek ister.Çok meraklı, kararlı,gözlemci bir köpektir.Bu nedenle iyi bir bekçi köpeği olabilir.Çok iyi iz sürer. Yalnız kalmayı sevmez. Yüksek sesle ulur. Soğuktan hoşlanmaz;ılıman iklimde yaşamak ister.
  1 ... rick blaine
 3. 3.
  Kökeni: Bu cins muhtemelen Elizabeth çağında harrier ile eski ingiliz tazısının çiftleştirilmesiyle geliştirildi.
  Tanımı: Harrier'e benzer. fakat daha kısa bacaklıdır. Dayanıklı ve çok hareketlidir.Yüksekliği 33-40 cm. ağırlığı 8-2-13.6 kg.dır. Güçlü ama görünüşü kaba olmayan bir başı, burun delikleri çok gelişmiş siyah bir burnu vardır, Kafatası kubbe biçiminde yüzü uzundur, Gözler: kestane ya da ela. tatlı bakışlı. Kulaklar uzun, yanlara doğru sarkık, Boyun; uzun, hafif sarkık. Uylukları çok kaslı. Ayaklar yuvarlak ve güçlü. Tüyleriyle ayırt edilebilen iki ayrı tipi vardır: biri yumuşak. diğeri sert tüylüdür. Renkler: siyah desenli mavi, beyaz, siyah, portakal veya üç renklidir.
  Kişiliği: Duygulu, neşeli, temiz sakin, hoş görünüşlü, güzel seslidir. Çocuklar için mükemmel bir dosttur
  Kullanımı: Yaban tavşanı, sülün ve bıldırcın avında uzmanlaşmıştır. Ancak balık avında da kullanılır. insana eşlik eden köpek olarak da olumlu bir şöhrete sahiptir, Minyatür bir türü de vardır. Elizabeth Beagle'si denilen bu türün yüksekliği 30 cm. kadar. ağırlığı ise l0 kg. dir. Geçmişte avcılar bu minyatür köpeği atların terkisinde ava götürürlerdi.

  Benim güzel kızım Pia'da bir beagle..
  2 ... loversgrief
 4. 4.
  sanırım MiNiCiK manasına gelen en fazla 12 kg ya ulaşan,uysal,koca kulaklı,izci bir köpek türü..
  Benim de oğlum Flu bir beagle... ( gıyıversin mi? * )
  2 ... owlac
 5. 5.
  pek bir tatlı ve uyumlu, aslen av köpeği olmasına rağmen ev hayatına da uyum sağlayabilen, itaat eğitimine pek yatkın olmayan ama kararlı davranılırsa iyi sonuçlar alınabildiği söylenen orta boy köpek cinsi. hiperaktif olduğu söylenir. ancak 45 dakikalık oyundan sonra dili dışarda pestil gibi halıda uzanmaktadır.(benim tecrübelerime göre) insan canlısı bir ırktır.paçanızdan ayrılmaz. gelişmiş bir koku alma yeteneği vardır. Amerika'da gümrüklerde bavulların kontrol edilmesinde iş köpeği olarak kullanılmaktadırlar. bakımı kolaydır. kısa tüylü olduğundan fazla tarama gerektirmez. evde yalnız kalmayı pek sevmeyen bir ırktır. bu tür bir durumunuz var ise yalnız kalmaya bebekken alıştırmak gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir.
  genellikle 3 renk olur. (siyah, kahverengi, beyaz)
  1 ... mejo
 6. 6.
  Darwin'in, teorilerine ilham olan delilleri topladığı dünya gezisini yaptığı gemidir. Darwin'in gezisi Tubitak'ın "Beagle" adlı çok güzel baskılı bir kitapdan okunabilir. Okunmalıdır.
  1 ... serpimolot
 7. 7.
  bahçeli bir ev hayali kurduran varlık. bunun hayalini bile kurdum ya hem de sırf bir köpek için, ölsem gam yemem artık ben.
  o ne şirin hayvandır arkadaş!
  bak bak allah aşkına bakışa bak ya:

  beagle

  nasıl masum, hüzünlü duruyor. ama onun böyle gözüktüğüne bakmamak lazımmış, aldığımız bilgiler doğrultusunda acayip afacan bir köpek olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. zira kendisi bir av köpeği, hemi de tazı cinsi imiş. bu sebeple bu hayvanı evde beslemek ayıptır, yazıktır, günahtır. bahçen varsa besle, al onu dolaş dağ tepe demeden. koştur, uzaklara gitsin yine gelsin seni bulsun. ki dünyanın en iyi koku takip eden, iz süren köpeklerinden de biriymiş kendisi.

  hele şu, köpek sevmeyen insanı kendine aşık ettirir yeminle:

  beagle

  nihayetinde aldığımız ufak bir bilgiyi daha eklemeden geçmek istemiyoruz:

  yavrularının ortalama fiyatları 1200 lira"cık" mış.
  oha! sayın okuyucular. haksız mıyım? bence değilim.

  edit: ayrıca bu snoopy denen çizgi kahraman da bir beagle cinsiymiş.
  1 ... mystic queen
 8. 8.
  darwin doğal seçilim ve diğer teorilerini bu gemide oluşturmuş olup geminin asıl doğa bilimcisi darwin değil robert mckonick'tir.
  1 ... resul balay olmak
 9. 9.
  evdeki herşeyi yemeye meraklı olan köpeğimin cinsidir.
  2 ... cutthroat
 10. 10.
  keşke böyle bir köpeğim olsa dedirten varlık.*
  2 ... omiros