bugün

Basaklarla alakali bi yazi okumustum orda sey yaziyordu. “Basaklar icin cehennemin tanimi camasir suyunun bitmesi imis” hahahah. Ki bence dogru. Asiri temiz titiz duzenli insanlar oluyorlar.
Kendisiyle konuşurken kullandığınız ve seçtiğiniz kelimelere dikkat etmeniz gereken kimselerdir.

Farkında olmadan söyleyeceğiniz cümle veya bir kelime kendilerini ağlatabilir. En ufak şeyde ağladıkları için bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Ayrıca bunların çoğu iktidarsız ve ılık olur. insanı güldürürler. *
(#40174004)
Aradan 87 gün geçmiş hâla aynı düşüncedeyim.
kıl payı aslan burcu olmayı kaçırmış talihsiz arkadaşlarımızdır.
Kadınlarının ne kadar eğlenceli ve sempatik olduklarına inanıyorsam erkeklerinin de bir o kadar uyuz ve itici olduğunu düşündüğüm burcun erkeğidir.
burcunun sevmediği sıkıcı inek burç türüdür.
saçma tiplerdir. anlamdıramazsınız bazen kendisini.o kadar ki denişik.
(bkz: Kadınımsı erkek)
Garanti ediyorum Romalı bir asildir !
(bkz: Scipio Africanus)
Dokunduğunuz anda ağlama potansiyeline sahip pısırık erkeklerin (!) oluşturduğu sınıf.
ayağımın tozu ile seneler sonra sözlüğe geri gelmişken bu başlığa ilk girimi gireceğim aklımın kıyısından köşesinden dahi geçmezdi ama hayat işte. sana da selam ulu.

--------------------------------------------------------------------

öncelikle bir başak burcu paratoneri olup ben ne kadar köşe bucak kaçarsam kaçayım mutlaka hayatımın kıyısından köşesinden, ufak bir boşluk bulsa affetmeyip hayatıma müdahil olmaya çalışan başak erkeklerine ithafen aşağıdaki yazacaklarım, sadece ve sadece kendi gözlemlerime dayanıp bu adamların belli başlı karakteristik özellikleri hariç öngörülemez olduğu üstüne şekillenen bir giri olacaktır.

-öncelikle kendilerinde ilk dikkatimi çeken yegane şey düzenli ve sistematik beyinleri ve düşünme şekilleriydi. adamlara analitik düşünüyor hatta birçoğunun kafasında önerme kurduğunu " p, ise q ; q'nun değili p ise şu olur " diye teoremler üstüne düşünce ürettiğini bile savunabilirim.

-haliyle bu denli analitik bir beynin kaçınılmaz sonucu olarak ortaya mantıklı ve realist bir bey çıkıyor. bu ilk etapta çok güzel ve güven veren bir şey ancak hizmet* insanı oldukları için zamanla işkolik bir beye dönüşme riskleri de yok değildir hani.

-bilimi severler. hangi meslek ile ilgilenirse ilgilensinler bir yanları daima bilime kıyısından köşesinden merak salar o yüzden olacak ben bu adamlara akademik kariyeri çok yakıştırıyorum. çünkü yorulmaz, meraklıdır, araştırmayı sever.

-en en en en en en en en önemli zaafları zekadır. karşı cins dünyanın en güzel hanımı olsa da en fazla bir süre belki kabaca olacak ama hevesi geçene kadar tahammül edebilir. çünkü bu adam sığ değildir. sizin zeki olup olmamanız onun için hayati önem taşır hatta mesela size kalkıp "zeka geni anneden geliyor o yüzden çocuklarımı riske atamam ben gidiyorum" diyebilir. çünkü bu adam merkül yönetiminde bir burçtandır ve iletişim onun için çok mühimdir. zeki olmayan ve geleneksel bir kadınla mutlu olması da zor olacağı için önceden önünü keser.

-zekadan sonra en çok değer verdiği şeylerden biri "entelektüel bir kadın" hayalidir. hatta bununla ilgili çok komik bir anım da vardır. belki sonra yazarım. bu adamlar azıcık entelektüel kadın görsün yerinde duramaz, mesela göğüs dekolten ile onun, en fazla yatak odasına girebilirsin ama üstün zevklerin ve normlardan arınmış düşünce sistemin ile o seni nikah masasına götürmeye çalışır.

-nezaket, zarafet, naiflik yine onlar için çok anlam ifade eder. çünkü kendisi toprak grubudur ve gayet eril bir enerjisi vardır. kabalığa tahammül etmesi zordur bu yüzden bir kadında.

-mükemmeliyetçidir ve bu en kötü özelliğidir. hatta bu yüzden çoğu ya geç evlenir ya hiç evlenmez çünkü onun mükemmelini arayan bir yapısı vardır. bu iş hayatına yansırsa haliyle başarıyı da beraberinde getirir ama ekseri durumda en çok kendilerini zora sokar bu tarafları.

-herkes başak burçları için çok temiz, titiz der ama böyle bir şey yok. yani olabilir de ama başaktaki titizlik ruhen ve düşünce temizliği bence daha çok. aksi çok dağınık başak burçları da tanıdım çünkü.

-gezmeyi severler ama kuru bir gezme değil, instagrama atayım da millete hava atayım tarzı bir amaçları asla olmaz. onlar kendilerini geliştirmek için kendilerini aşmak ve sürekli öğrenmek için gezerler aslında ve bunu asla insanların gözüne sokmazlar çünkü mütevazi insanlardır.

-yine en kötü yanlarından biri her şeye müdahale etme gibi bir huyları vardır. isterler ki herkesi kontrol edebileyim ama bunu kötü niyetle de yapmazlar. aksine koruyucu yapıları vardır ve bundan ötürü müdahale etmeye bayılırlar.

bu kadar yazdın hatta övdün ee niye köşe bucak kaçıyorsun diyecek olursanız da. evet ben de isterim birlikte caz müzik dinleyebileceğim, big bang hakkında saatlerce konuşabileceğim veyahut sırf çantalarımızı alıp trekking yapabileceğim bir bey amma velakin bu ince bir meseledir o da bana kalsın.
bu burçla anlaşamayan kendinden şüphe etsin.
akrep burcu gibi cinselligi seven burctur ne kadar duzenlilik vs gibi ozellikleriyle anilsalar da.
görsel
inanılmaz alıngan ve detaycıdır tek bildiğim bu.
Başaklar toprak grubunun mantıklı kişileri olarak kıskançlık gibi zayıf bir dürtünün esiri olmazlar. Başak erkeği, sevdiği kadına önem veren, onu mutlu edecek imkanları tanıyan kişidir. Sevdiğini merak etmesi, araması sorması kıskançlık gibi görülse de, endişeli yapısından dolayıdır. Bir şeyler olur, sevdiğim zarar görebilir diye düşünür. Altında başka bir şey aramayınız. Başak Kadınları aynı erkekleri gibi mantıklı kişilerdir. Ancak gözüne gözüne bir şeyler sokulmaya çalışırsa neler dönüyor diye araştırmaya başlarlar. Ondan sonra başınıza gelene şaşmayınız. Güven onun için son derece önemlidir. Burçlara göre kıskançlık oranı yüz üzerinden yirmi beş.
22 Ağustos-22 Eylül arası doğan erkektir.

sınıf arkadaşlarımla ders çalışmak için kafedeyiz. yan masadan birisi bardak kırdı, mevzu buradan sirtakiye geldi. çok zevklidir keşke yapsak falan dedik. sevgili başak burcu erkeğimiz -gayet ciddi- "saçmalamayın ya takım bozulur" dedi.

burcun en net özeti budur.
"saçmalamayın ya takım bozulur."

çıldırıyorum.
Taşak gibi, öyle burç mu olur amk?

Delikanlı adam 1 ay geç çıkar yine de başak burcu olmaz. Yediremez guruna yani.

Vurduruyordur. Net. Antitez kabul etmiyorum.
yeğenimdir.

Parkta oynamaya gittiğimiz zaman yanımıza su, çubuk kraker ve temizlik zulası alırız. ben bankta beklerim genelde. kendisi oynamaya gider. Elleri kirlenince gelir, yıkar temizleriz. yine oynamaya gider. sonra yine gelir ve temizlenir. yine gider.

bu döngü benim yılmamla ya da onun yorulmasıyla son bulur.

sahi neden böylesiniz? yani nasıl olsa ölmeyecek miyiz?
orospularla ilişki yürütemezler. düzgün tutarlı motorize olmayan hanımlar lazımdır.
karakter meselesidir. başak erkeği göründüğünün dışında biri. sabırla ve içtenlikle yaklaşırsak bence her burç erkeği ile anlaşılır. tabi bu da karşılıklı olması gerekir. biri gelir diğeri gelmezse olmaz. seçicidirler. herkesin beğendiğini beğenmez. biraz kova gibi farklı olmayı sever. herkese ait olana yaklaşmaz. anlayışlı sadakatli güvenilir candan sevebilendir gerçekten sevdi mi tam sever. başta dediğim gibi karakter neyse öz'ün de o. bana kalırsa yazılanları okuduktan sonra aslında burçlara inanmamaya başladım en azından yerden yere vurulan başak erkeği için yazılanlarla alakası yok. gizemli bir dünya gibi görünen netlik. karşılıklı sevgi de burcu düşünmeyin. o sizi daha da batırır..
Eşimin burcu. Nasıl anlatayım: sinir konusunda aşmış. Sinirli olmak için bir nedene bile ihtiyacı yok. Her gün bunu konuşuyorum lâkin hiç bir şeyi değiştiremiyor. Her şeye öfkeli.her şeye.

Kafasındaki gibi değilse hiçbir şey güzel değildir. Öyle bir burç. Mukemmelliyetçilik iliklerine kadar işlemiş.
Ahsakswkqiska. Olum herkes ayrılıyor acı çekiyor sonra geliyor burda o burca sallıyor. Yıha şen keyndini özel mi şayndın.
Benim de burcum bu ama ne önemi var.
kendilerini bi bok sanan insanlar. sosyal medyada bunlar için "kılı kırk yarıp hiçbi şeyi beğenmezler" dendikçe bunlar kendilerini iyice bulunmaz hint kumaşı sandı.

siktirin gidin amınakoduklarım! bok gibi burcun temsilcilerisiniz işte! hasta ruhlusunuz ve normal değilsiniz! siktirin gidin de insan olmayı öğrenin. önce insan olun ve evet, küçük dağları siz yaratmadınız amınakoduklarım!

sakinim, tamam.