bugün

bayramı gurbette ve tek başına karşılayan insanlarda görülen durum.. *
bir diğer koyan durum için;
(bkz: 14 şubat sevgililer günü)
tüm sülaleyi ailenle gezmen sonucu olusabilecek durum.
kapınızı çalan kimsenin olmaması, kapısını çalacak kimsenin olmaması. memleketten uzak bayramı tanımayanlarla beraber yaşamak, işte o zaman bayramı uzaktan sevmek.
bayramı sevememek.
kapını çalan kimse yoksa bundan daha doğal ne olabilir ki...
marjinal insan mastarıdır.

herkesin mutlu olduğuna mutlu olmaz. marjinal ya. biraz eşeleseniz blog yazarı bile olabilir.

bayramları sevme, bir mayısa değer verme, hiç bir gün mutlu olma ne bunun sonu. ne bu doom metalciler gibi sürekli bunalım hali. şiddetle kınıyorum.

o olur mu, yok, bu olur mu, yok, o var mı yok, bu var mı, yok ne var lan it o zaman. bütün dünya toplanıp seni mutlu etmek için mi çabalayacağız.(beş dakikada 3 dolmuş hatun yığarım buraya o ayrı)

mutlu olmasanız bile ki ben buna inanmıyorum bayramda bari mutlu görünün kandırın bizi ama mutluymuş gibi yapın bir yıl boyunca sizin somurtkan suratınızı çekiyoruz. senede bir gün acıyın bize.

herkese iyi bayramlar bu arada.
özellikle ''kurban bayramanı'' sevmemek.
sokaklarda binlerce cinayetin işlendiği durumdur.
müslümanların yapması gereken, hayvana iyi davranmakken yapılanın sadece hayvanlara işkence olduğu durumdur.
o zamanlarda tvlerden uzak durun. mideniz varsa. biraz insanlık kaldıysa içinizde.
ama onun dışında ki bayramlar zaten artık insanların dinlenmek için beklediği işlerin paydos edildiği zamanlar haline gelmiştir.
Bayramdan soğutan nedenler.
1-Hergeleni şap şup öpmek
2-Sahte nasılsınız ah çok iyiyim sizler nasılsınız muhabbbetleri.
3-Kızım kalk bi terlik ver amcana , bi kolonya döküver , bi şeker tutuver gibing ardıarkası kesilmeyen emirler.
4-Bitmek bilmeyen bayram ziyaretleri.
5-Tüm sülaleyle telefonda konuşma dayatması.
6-Aaa bugün bayram yatılır mı ayol?! cümlesiyle anne tarafından sabahın köründe kaldırılmak.
7-Evde eşofman - pijama takılamamak.
8-Evin içinde bayram sonuna kadar Bihter Ziyagil gibi abiyeyle gezmek.
Ve daha bisürü şey..* *