bugün

banane gezerse gezsin.
yarın ben de okuldan çıkıp il içerisinde gezeceğim.
ismini ilk okuduğumda yeni bir sözlük yazarı sanmıştım. battal gaziden esinlenip.*
rüşvetçiliğin, kara paranın dibine vuran belediye başkanıdır.

rezidansları göz kamaştırır.
3 dönemdir Ataşehir Belediye Başkanlığı yapan Battal ilgezdi, partisi CHP'den istifa etti.
üsküdar lisesi' nin espritüel, babacan, anlayışlı müdür yardımcılarından.

(bkz: isim benzerliği)
(#5740132)

kapı kapı dolaşıp şu kadar işçi alacağız, tapularınızı vereceğiz vaatleri ile seçilmeyi başarmıştır. bu yönü ile usta siyasetçiliğini kanıtladı gözümde.

işe başlar başlamaz ilk icraatı etrafındakileri onure etmek oldu. eşi, kaynı, parti yetkililerinin akrabalarını müdürlükle ödüllendirdi.

http://www.ensonhaber.com...an-atasehir-mudurluk.html

ardından daha büyük işlere imza attı:

-belediye meclisinin onca yapılacak iş arasında alkollü ürün satımının yasal düzenlemedeki mesafe oranını azalttı(okul, cami gibi meskenelere uzaklıkları 10 m. indirildi)

seçim sırasında bölgede ruhsatsız yapılan binaları teşvik edip ardından gelen yıkımlara büyükşehir yıkıyor dedi. bakalım güzel ataşehir daha ne kadar çekecek bunlardan.

bonus link:

http://www.habervaktim.co...binasinda_mescit_yok.html
ilk icraatları nişanlısı Gamze Akkuş'u Belediye sağlık müdürü, Kayınbirader Hünkar Akkuş'u Belediye Meclis üyesi, Sahtecilikten sabıkalı yakın arkadaşı Zeynel Fırat'u Belediye Meclis üyesi yapamayınca özel kalem müdürü yapan yeni belediye olan Ataşehir'in belediye başkanı.
chp tarafından ataşehir belediye başkanlığına üçüncü kez aday gösterilmiştir.

31 mart günü seçildiği zaman içişleri bakanlığı görevine dönmesine izin verecek mi, çok merak ediyorum. 2017 yılı sonunda açığa alınmıştı malum.
kendisinden iyi işler beklediğimiz yeni ilçe ataşehir'in, yeni belediye başkanı.
gelir ve eğitim seviyeleri tarafından bakıldığında yerel yönetime fazlaca ihtiyacı bile olmayan insanların kendi elleriyle hayatlarını zorlaştırmak üzere seçtikleri belediye başkanı.
AKP nin hakim olduğu bir bölgede aday olmaya kalksaydı bırak başkanlığı park bahçeler müdürlüğünde kendine anca yer bulurdu, o ayrı.
ataşehir belediye başkanliğını ikinci kez kazanan aslen malatyalı türk siyasetçi.
seçim sonrası attığı rakibi nimetullah topu'ya göndermede bulunarak ''teşekkürler ataşehir, hep beraber topu doksana attık'' demiş ve dağıtmış başkan.
sırf ad soyadla bile kafadan %10 alan belediye başkan adayı. lan böyle ismim olsun cumhurbaşkanı olurum. ada bak dolu dolu battal ilgezdi, heyt be.
çok iyi yerlere gelmeyi hakeden başkan. ne gibi hedefleri var bilemem ama daha önemli görevler yakışır.
sonuna kadar desteklediğim ataşehir'in eski ve yeni belediye başkanı.