bugün

cogu barbie bebek sahibi bıcırık ın yapmaya calıstığı bir kaç eylemden biri. pismanlıkla sonuclanması kacınılmazdır.
(bkz: barbieyi berbere götürüp akrabalık derecelerini öğrenmek).
gerçekleştiren kızsa, saç kesiminden memnun olmadığının göstergesidir. eğer makas sürekli hareket halindeyse, gelecek için korkutucudur.
bu afacan saçlarını kesmekle kalsa iyidir yine.. daha alındığı ilk gün şöyle bir evirir çevirir.. saçlarını keser.. bacaklarını ikiye ayırır.. kollarınıda tabii..elbisesi bir köşeye fırlatılır.. yüzünüde bir güzel tükenmez kalemle karalayıncaa.. ohh miss gibi olur..

(bkz: hey gidi günler)

(bkz: pişman değilim şimdi olsa yine yaparım)
(bkz: barbie bebege perma yapmak)
(bkz: barbie bebege fön cekmek) * *
barbinin bu durumdan sıkıldığını düşünüp, saçlarını kesen kız çocuğudur. sanırım çoğu kız da bu eylemi gerçekleştirmiştir.
tüm çocukluk yılları boyunca, kınalı yapıncak kıvamında saçlarla gezmeye mahkum edilmiş bir kız çocuğunun, anne ve babayı cezarlandırmak için, barbieyi alet ettiği bir çeşit intikam.
cindy' nin gestapo olarak tuttuğu cani kızdır; onun gerçekleştirdiği suikasttır. bu durum sadece ve sadece cindy' nin işine yaramıştır.
(bkz: psikopat küçük kız çocugu)
(bkz: kediyi çamaşır makinesine atmak)
bendenizin saçlarını kesmekle yetinmeyip yemek yiyebilsin diye ağzını da kesmek sureti ile gerçekleştirdiğim olaydır.
geleceğin kuaförü olması muhtemeldir.
barbie'nin ken'den ayrılmaya hazırlatılması durumu.
barbie bebeğe ipten saç yapmak sureti ile bir nebze olsun düzeltilebilecek durum.
rapunzel gibi saçlarımız bitlere maruz kaldığında annelerimiz bize derdi ki "kestirelim bak saçlarını kızım kökü sende uzar nasıl olsa..."

barbie bebeğin saçının kesilmesi düşüncesi işte bu noktada çıkmıştır. uzar nasıl olsa diyerek kısacık kesilmiştir. tabi günler geçer hala kısadır saçlar ve ağlanır zırlanır.

çocuk aklı hemen başka çözüm bulur. kısa saçlı bebeğimiz barbie bebek oynarken ken olur. barbieyle cilveleşir, oynaşır.göğüsleri varmış hiç problem değil efendim saçı kısa ya erkek olacaktır o. *
Sonrasında çocuğun psikolojisi bozulacaktır. Zira o çocuk, bebeğinin saçlarını daha gür olsun diye kesmiştir ama saçlar uzamamıştır. Başka bir bebek alındığı takdirde hala o bebeğin saçlarının uzamasını istiyorsa ve para b.ksa kaynak yaptırılabilir.
(yaptırılır mı gerçekten. Benimde var da bir iki bebeğim. Ama para da b.k değil neyse)
Çocuk o günden sonra tüm uzun saçlılardan nefret edebilir. Kendi saçlarını erkek gibi kestirip, uzun saçlı kızları öldürebilir. Adıda 'makaslı katil' konulabilir. Bu ismi de büyük ihtimalle Ali Kırca koyar. Neden o'nun koyacağı hakkında bir bilgim yok. Ben öyle olmasını istiyorum belki de ondandır.
belki de kanser olmustur diye kesip anneme saç diktirdiğim çoçukluk çılgınlıklarım.
-anne kemoterapi görüyo sevgi istiyor anne !
çocukluğumun favori oyununun bir parçasıydı. saçlarını önce uçlarından keserdim. bir anda hepsini kesmezdim. yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerler en sonunda kökünden keserdim. saçsız halleriyle sevmediğim için de yeni bebeklere dadanırdım.
jimmypageisgod ın çocukluğu boyunca tek bir barbie bebeği olmuştur. **
kardeşi bir gün barbie bebeği getirir ve "ablaa hadi bunun saçlarını topla düzelt bak ne kadar yoluk olmuş" der. jimmypageisgod ın kardeşini kırmaya niyeti yoktur bebeği alır saçlarıyla uğraşır olmayınca çileden çıkıp saçları keser kardeşine seslenir. kardeş koşarak gelir "eee naptın naptın". jimmypageisgod sakince "şimdi bunun saçları çok yoluktu ben hepsini kestim çok güzel gür saçları olucak." der ve saçlar beklenmeye başlanır. tabi o saçlar asla çıkmadı o başka konu. baya ağlamıştık.

yani burdan 96'lı sözlük yazarlarına sesleniyorum barbielerinizin saçlarını kesmeyin çıkmıyor.

(bkz: sözlük yazarları 3 yaşında olsa açılacak başlıklar)
cağnım bebeği tipsizleştirmektir.
kıskançlık sonucu yapılan küçük çocuk eylemi.
ne biçim eğlencedir o... ben küçükken ellerini, ayaklarını ısırır çiğnerdim.
kardeşine barbie bebek alındığı için kıskançlık krizlerine giren ağabeyimin usanmadan yaptığı tebiyesizlik.*

her seferinde keser, 'uzayacak merek etme' diye beni kandırırdı. bende inanır aylarca uzamasını beklerdim. 'neden kestin(?)' diye ağlayarak sorduğumda bana söylediği; 'bitlenmişti, sana geçmesin' cevabını verirdi. inanırdım. uzun zaman bu şekilde avunup chucky'ye benzeyen bebeklerimle oynadım hep.

günlerden birgün iki adet bebeğimin birisinin, küt şeklinde olan saçları erkek saçı boyutundaydı artık. ağlayarak abime 'naptın yaaa(?)' diye sorduğumda, 'iki tane bebeğin var birtanesi erkek olmalı, sevgilisi var artık bebeğinin' diye beni dumura uğratmıştı. şimdilerde anlıyorum abim sanırım ergen oluyordu o zamanlarda.*

devamlı bebeklerim saçlarını kesip beni ağlatan ağabeyime bir iki tane vurmak haricinde elimden gelen hiçbir şey yoktu. içimde büyük bir kin ve öfke beslerdim. onun oyuncaklarına zarar vermenin hayalini kurardım ancak sonunda yiyeceğim dayak beni hep engellerdi.

bebeğimin kesip kesip beni yalanlarıyla kandıran ağabeyime şimdi ne mi yapıyorum;

yiğenimin isteği üzerine hiç gözümü kırpmadan ve babasından izin almadan kendi kızının saçlarını kesiyorum.* *
uzuyacağı düşüncesiyle mi kesilir diye merak ettiğim eylem.
abla dayağı yeme sebebidir.
psikolojik sorunların açığa çıkmadan önceki son düzlüğüdür. Kıskançlık göstergesidir.