bugün

barbie bebeğin saçını kesmek

kardeşine barbie bebek alındığı için kıskançlık krizlerine giren ağabeyimin usanmadan yaptığı tebiyesizlik.*

her seferinde keser, 'uzayacak merek etme' diye beni kandırırdı. bende inanır aylarca uzamasını beklerdim. 'neden kestin(?)' diye ağlayarak sorduğumda bana söylediği; 'bitlenmişti, sana geçmesin' cevabını verirdi. inanırdım. uzun zaman bu şekilde avunup chucky'ye benzeyen bebeklerimle oynadım hep.

günlerden birgün iki adet bebeğimin birisinin, küt şeklinde olan saçları erkek saçı boyutundaydı artık. ağlayarak abime 'naptın yaaa(?)' diye sorduğumda, 'iki tane bebeğin var birtanesi erkek olmalı, sevgilisi var artık bebeğinin' diye beni dumura uğratmıştı. şimdilerde anlıyorum abim sanırım ergen oluyordu o zamanlarda.*

devamlı bebeklerim saçlarını kesip beni ağlatan ağabeyime bir iki tane vurmak haricinde elimden gelen hiçbir şey yoktu. içimde büyük bir kin ve öfke beslerdim. onun oyuncaklarına zarar vermenin hayalini kurardım ancak sonunda yiyeceğim dayak beni hep engellerdi.

bebeğimin kesip kesip beni yalanlarıyla kandıran ağabeyime şimdi ne mi yapıyorum;

yiğenimin isteği üzerine hiç gözümü kırpmadan ve babasından izin almadan kendi kızının saçlarını kesiyorum.* *