bugün

hulk abinin nüfus kağıdındaki soyadı.

(bkz: bruce banner)
bak sabah sabah aklıma geldi. böyle bir program vardı çok eskiden windows 95 yoktu daha o zaman demek ki 92,93 yılları falan pentium bile yok lan daha. 286, 386 günleri yani. dostan açardık okulun bilgisayar sınıfında kızlara falan böyle yanarlı dönerli seni seviyorum falan yazardık. ergenlik işte yazsana tuvalette yalaşalım, kemrişelim vahşice diye. neyse konumuza dönelim. bu banner öyle bi yazılımdı işte. çok mal bi yazılımdı ama zaten internet diye bişi yoktu herşey disket ile taşınırdı ve bizde enteresan (interesting) yazılım diye ne varsa salak salak (world vardı bak bi tane de) onları kurar bakardık. şimdi true type font diye dönüp bakmadığımız bokun ilk yılları falan yani.

niye geldiyse aklıma.
Özellikle internet satış sitelerinin kullandığı, oldukça etkili ve verimliliği yüksek bir reklam türüdür. Anlık olarak yeni müşteriler bulabilen firmalar için oldukça avantajlıdır. Bilgi içerikli site sahipleri , farklı reklam bannerları sayesinde yüksek gelirler elde edebilmektedir.
web sitelerinin dört bir yanından fırtlayan, reklam amaçlı kullanılan tasarım öğesidir. haber sitelerine girerken bile '10 saniye sonra sayfaya yönlendirileceksiniz' diye diye zorla izlettirirler bize bu sanal reklam panolarını. bununla bir problemim yok, sineye çekeriz, amenna. lakin; yıl oldu 2011, hâlâ sağdan soldan iri memeli hatunlar çıkıp; ekle beni beybi, gel öpeyim from your gerdan tadında şeyler yazıyor. na işte tam bu noktada sabır taşım çatlıyor abilerim, ablalarım. ben söylemekten yoruldum, siz aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadınız. Bu ne ya? Allah'ını seversen bu ne? Yani uzay çağındayız, adamlar cumalıkızık'a dolmuş kaldırır gibi sabah akşam uzaya insan yolluyor, sen hâlâ "çakal mıknatısı" bannerlarla uğraşıyorsun. bakın dün gece 3 saat uyudum çok sinirliyim, küfrettirmeyin beni. Çok rica edeceğim yapmayın bunu.
web sayfalarının sağında solunda ortasında e bide en önemlisi ana banner vardır.
ana banner genelde tanıtım amaçlıdır. bir web sitesi yapımından en zor bölüm ana bannerın yapılmasıdır. alan büyüktür fakat yaratıcılık ve zevk meselesi olduğu için çok zorlar. yaptığınız web sayfasının neye hitap ettiğini ana bannerdan anlarsınız.
bannerda olmazsa olmaz arkaplan resmidir . üstünüde yazı ve resimlerle süslersiniz. ama öyle iki satır yazarım olur biter diye düşünmeyin. tam bi yazı sanatı gerektiriyor. yazı boyutu yazı tipi gölgesi vb. özellikler çok yorucu.

banner yaparken insan çok zorlanıyorda yaptığı banner bitince güzel birşey çıktıysa ortaya açıp dosyayı karşısında bir kahve içmek vazgeçilmez bir mutluluk.
alm. bayrak.
(das)
ayn rand'ın hayatın kaynağı adlı romanında gail wynand'ın sahibi olduğu bulvar gazetesinin adı.
bancı olarak da adlandırabileceğimiz, site yetkililerinden banlama yetkisine sahip yetkililerdir. canı isteyince banlarlar, istemeyince banlamazlar. biçok şey yapabilirler, korkuturlar. kötü espri yapanları da banlama yetkisine sahiptirler muhakkak.
internetin başlangıcından itibaren ortaya çıkan ilk reklam türü olması açısından banner reklamlar web reklamcılığında çok önemli bir yere sahipler. Bu gün bile internet'te ilk defa reklam veren şirketlerin çoğu, alternatif reklam arayışına girmeden banner reklamı tercih etmekteler.

internet Reklam Bürosunun yaptırdığı bir araştırmaya göre, internette kullanılan en yaygın reklam türü bannerlar, ikinci en yaygın tür ise site sponsorluklarıdır. Ancak çoğunlukla ölçümlenmesinin kolay olması ve kısa sürede satış arttırmak amacı gütmesi açısından bannerlar daha çok tercih edilmektedirler.

Günümüzün gelişmiş pazarlarında, özellikle kesin tanımlanmış hedef kitlelere yönelik reklam çalışmalarına ayrılan bütçelerin ortalama yüzde 50'lik kısmının, online banner oluşturmaya kanalize edildiği gözlenmektedir. Buradaki en önemli tercih unsuru, banner kampanyaları üzerinde sahip olunan kontrol ve yönlendirme imkanlarıdır.

Ancak bannerların küçük olmalarından kaynaklanan yeterince 'müdahale edici' bir yapıya sahip olmamaları bu tercihi ileride etkileyebilir. Örneğin bir televizyon reklamı, izlediğimiz bir program arasında yayını keserek devreye girebiliyor ve belli bir ölçüye kadar dikkatimizi çekebilecek, reklamı izlettirebilecek zamanı yaratabiliyor (program akışına ve izleme olayına müdahale edilebiliyor).

Ancak bannerlar için aynı şeyi söylememiz pek mümkün değil. Banner reklamlar, internetin bütünselliği içinde karşımıza çıktıkları için dikkat çekmeleri daha zordur. internet kullanıcıların çoğunun da bir amaç doğrultusunda sörf yaptıkları düşünecek olursak sadece çok dikkat ya da ilgi çeken bannerların görüleceği, yahut aranılan şeyle ilgili bir banner ile karşılaşma durumunda bannerların tıklanacağını söylemek yanlış olmaz. Zaten hedef kitlenin belirlenmesinden sonra bannerların mutlaka ilgili ve bağlantılı sitelere yerleştirilmeleri gerekmektedir.

ancak internet kullanıcıları diğer kitle iletişim araçları tarafından yaratılan 'reklam fobisi' sebebiyle internet üzerinde ki reklamlardan kaçmaktadır.
web sitelerinde reklam amaçlı kullanılan hareketli* * resimler.