bugün

Mini istanbul, üsküdar kadıköy karışımı bir yer. iklimi aynı ama istanbul'dan farklı olarak belalı bir rüzgarı var. Kuşkusuz çoğunluk olarak hala muhafazakar. Üniversitesi gelişiyor olsa gerek ki son yıllarda mahalle bakkallarında bile siyahi gençlerle karşılaşır olduk. Ben seviyorum çeşitlenmeyi. Sayıları daha da artsa sorun olmaz. Şoparlar ve suriler için aynısını düşünmüyorum elbette. Sonracığıma bandırma yokuşludur. Bisikletçiler için berbat bir yerdir işin doğrusu. Sokak lahmacuncuları, çibörek höşmerim, et dönercileri vesaire meşhurdur. Yani yemek kültürüne ziyarete gelen herkes bayılır. Konumu iyidir istanbula deniz yoluyla 2 buçuk saatte ulaşırsınız. edremit'e 3 saatte. Erdek'e yarım saatten az sürede sanırım. Genel puanım 10 üzerinden 6.8

Ekleme: kadıköy'e benziyor çünkü çarşısı ve kızları güzel.
balıkesir iline bağlı ilçelerden biri.
balıkesir iline bağlı ilçelerden biri. yani sanıldığının aksine il olmayan ve bok gibi bir ilçe.
ilçe olmasına rağmen gelişmiş olduğu için balıkesir'den daha gelişmiş olduğu söylenen fakat balıkesir'den daha gelişmiş değil sadece balıkesir kadar gelişmiş olan balıkesir ilçesi.
Balıkesir kadar bile gelişememiş yer. Sik kadar alana her boku sığdırmaya çalışmışlar onu da becerememişler. Hem bi bok yok hem de daracık yer. Saçma sapan bi trafik düzeni var görseniz kaza yapmaya birebir zaten. Vay efendim küçük istanbul imiş. Buradan küçük ağrı bile olmaz. istanbula benzeyen tek yanı sik kadar evlere fahiş fiyatlar istenmesi ve hayatın bandırma da lüzumsuz pahalı olması.

Vallahi edremit-havran buradan daha iyi.
istanbul'un en kötü ilçesi bile buradan daha güzeldir. öyle çirkin bir ilçe işte.
şehir değil balıkesir'in ilçesidir.

(bkz: balıkesir in bandırma ilçesi)
insanların sırf denize kıyısı var
diye beğendiği çirkin ve sevimsiz ilçe.
öyle 10 buçuk denerek il olunmaz. evet.
balıkesir'in bir ilçesidir.

(bkz: balıkesir in bandırma ilçesi)
bağlı olduğu ili (balıkesir) kabul etmeyen ilçedir. öyleyse büyükşehir hizmetlerini de kabul etmeyin o zaman.
çok çirkin bir ilçedir. zaten insanlar sırf denize kıyısı var diye seviyor burayı.
Bence de çok çirkin, dağ başında olan balıkesir çok daha sevimli
sırf denize kıyısı var diye sevilen balıkesir ilçesi.
banvit'in "ban" kısmının kaynağı olan balıkesir ilçesi.
Bir numarası olmayan ilçedir.

Her zaman derim, lan o köprünün görevi ne? Niye yaptınız ki öyle saçma bir şeyi?

Ayrıca 3 - 5 sene evvel su sıkıntısı çekiyorlardı.
Su sıkıntısı hiç çekmemiş ilçedir, denizi olmayan köylerin bok attığı memleketim
Il olunca göreceğim götünüzü.
sırf deniz var diye sevilen çirkin ilçe.
Balıkesir’inden daha çok il havası olan şehir. Evet.
sırf denize kıyısı var diye balıkesir'den daha güzel olduğu düşünülen ilçe.
5 Ocak 2000 yılında bandırma cezaevi’nde ibda fikriyatına bağlı tutsaklara gerçek mermilerle operasyon düzenlenmesi sonucu 8 kişi yaralanmış ve 1 kişi, (hasan meriç) şehid olmuştur.
https://www.barandergisi....-muslumanlara-h13982.html
devletimiz iyi ki burayı il yapmamış.
balıkesir'den daha gelişmiş denen, üniversite olduğu için gelişmiş bir ilçe. Zaten nüfusunun büyük kısmını okumak için başka şehirlerden gelen öğrenciler oluşturuyor.
Bu da bizim köprümüz
görsel
Darüşşafakadan yakın arkadaşlarımdan birinin memleketi idi.guzel şirin bir ilçe.