bugün

gönüllere dokunan usta edebiyatçı mahir ünsal eriş' in memleketi.
istanbul hızlı feribotlarının en ufak yağmurda iptal olduğu bir ilçe. (bkz: ) https://www.bandirma.com....-ido-seferleri-fiyatlari/
"balıkesir bandırma............aldırma" diye başlayan bir tekerlemeyi hatırlatır.
Erdek’ e yakın, unutulmaz bir vapura adını vermiş olan ilçe.

(bkz: bandırma vapuru)
ege değil marmara bölgesindedir.
8 sene kaldım ortaokul ve liseyi orada okudum. Havası kirli ve gürültüsü çoktur. Önemli liman şehirlerindendir.
Götü kaşınan bandırma ya sallıyo
Noluyo ne derdiniz var bilmiyorum ki???
türkiye'nin en büyük köyü.
nefret üstüne nefret ettiğim iğrenç bir ilçe.
Aşırı pahalanan yer. 1 hafta kadar kaldım. Her şeyin fiyatı uçmuş. Bildiğin bodrum olmuş
5-6-7 ocak 2000 bandırma cezaevi direnişi ve şehit hasan meriç.
''onlar
-mutlak hakimin hükmüyle
hükmetmeyene itaat
etmeyenler-''
s.m
teknelerin isimlendirilmesi geleneğinin bilinmesinini gerektirir.
atatürk'ün ülkemizi kurtarmak için samsun'a giderken bindiği vapura neden isminin verildiğini merak ettiğim ilçe.
bir şehir değil, balıkesir'in bir ilçesidir.
Darüşşafakadan yakın arkadaşlarımdan birinin memleketi idi.guzel şirin bir ilçe.
Bu da bizim köprümüz
görsel
balıkesir'den daha gelişmiş denen, üniversite olduğu için gelişmiş bir ilçe. Zaten nüfusunun büyük kısmını okumak için başka şehirlerden gelen öğrenciler oluşturuyor.
devletimiz iyi ki burayı il yapmamış.
5 Ocak 2000 yılında bandırma cezaevi’nde ibda fikriyatına bağlı tutsaklara gerçek mermilerle operasyon düzenlenmesi sonucu 8 kişi yaralanmış ve 1 kişi, (hasan meriç) şehid olmuştur.
https://www.barandergisi....-muslumanlara-h13982.html
sırf denize kıyısı var diye balıkesir'den daha güzel olduğu düşünülen ilçe.
Balıkesir’inden daha çok il havası olan şehir. Evet.
sırf deniz var diye sevilen çirkin ilçe.
Su sıkıntısı hiç çekmemiş ilçedir, denizi olmayan köylerin bok attığı memleketim
Il olunca göreceğim götünüzü.
Bir numarası olmayan ilçedir.

Her zaman derim, lan o köprünün görevi ne? Niye yaptınız ki öyle saçma bir şeyi?

Ayrıca 3 - 5 sene evvel su sıkıntısı çekiyorlardı.
banvit'in "ban" kısmının kaynağı olan balıkesir ilçesi.