bugün

bir çeşit dikkat çekme cümlesi...
bazen de bir uyarı.
(bkz: tipik anne laflari)
bora gencer'in rezalet şarkısı.
eğer bir dükkanın önünden geçerken hızlı "bana bak bana bak bak bana bana bak bak bak bak bak baaaaak" diye abuk bir ses duyduysanız, şaşırmayın o bir şarkıdır. böyle cdye doldurmuşlar insanlar para verip alıyor onu, çok ilginç.

90lardaki adamları yeriyoruz yeriyoruz, adamlar daha kötü şarkı çıkarmak için kasıyorlar! hadi hadi şeker'in gözünü seveyim be!
-bana bak?
-evet?
-utanmıyor musun dalga geçmeye
-anlayamadım
-neden ayagıma vurdunuz
-körüm ben, bastonum carpti sanirim
-ben de körüm
eli kolu dürterek şiii bana bak versiyonuda mevcuttur.
çok kızmış bir insanın, azara başlamadan önceki girizgahı.
söylerkenki ses tonuna göre taban tabana zıt anlamlara gelebilecek cümle. içiniz de eriyebilir, yumruğunuz da harekete geçebilir o derece.
söylenenler bir kulağından girip diğer kulağından çıkanlar için birşey ifade etmeyen uyarı cümlesi.
''bana bak alırım ayagımın altına'
'' bana bak sen benim kim olduğumu biliyor musun'
''bana bak kimsin sen''
'' bana bak çok güzel değil miyim haydi herkes bana baksın''...
Türkiye’nin ilk yerli vampir dizisi
http://www.esaspark.com/t...isi-yakinda-basliyor.html
türkiye nin ilk vampir dizisiymiş.bir vampirler eksikti.
görsel
tutar tutmaz, olur olmaz orasını bilemem ama köstek olmak yerine desteklenmesi gereken bir adımdır.

muhtemelen biraz acemice, biraz da baştan savma bir proje olacak lakin tutarsa arkası da gelir.

bıkmadınız mı artık dandik lise dizilerinden ya da 8000 bölüm devam eden götü boklu fox dizilerinden?

iyidir böyle atılımlar iyi, hemen bok atmayın. az bir durun hele.
Hangi kanalda yayınlanmaya başkarsa başlasın yayın hayatına fox tv de devam edecek dizi gibi bi şey. Kültürümüzde yok= vampir kültürümüzde var= üç harfli.
uludağ sözlük'e verilen reklam temasından da anlaşılacağı üzere vampir dizisi falan değil, p&g reklamıdır.
http://www.banabak.com
Sadece bana bak.
Ortamlarda sahiplenen sevdicek cumlesi.