bugün

her dönem moda olan dansların yapıldığı şenlikleridir. 2010 şenliklerinde kolbastı, 2011'de ise apaçi dansı yapanlar şenliklere damgasını vurmuşlardır.
üniversitelerde bazı öğrenciler için gitmenin bazıları için ise gitmemenin karizmatik göründüğünü düşündükleri etkinliktir.
baharı bekleyen kumrular gibi beklenir. ama kader bu ya hep sap başıma, bi köşede ortamın mistik havasıyla kız keserek geçiriyorum. belki göz göze gelinir, bi etkileşim olur diye. gizemli kuğul adam gibi, megaloman bi göt olarak takılıyorum. haliylen kimse bakmıyor. gelen şarkıcılarmış falan umrumda mı lan. benim amacım farklı. aşkı arıyorum ben arkadaş. bahar şenlikleri benim için hep hüsranla noktalanmıştır. bu sene gitmemeyi düşünüyorum. atiye falan gelecekmiş. libidoping'im olmadan asla demiş. düşünme aşamasındayım gitsem mi? gitmesem mi? diye.
konser biletleri biletix'ten satılmaya başlanmış(istanbul'daki üniversitelerde) vay üçkağıtçılar vay anasını!
her sene bahar şenliklerinde apaçi, kro, üniversiteyle uzaktan yakından alakası olmayan yaratık popülasyonu giderek artmaktadır. bundan birkaç sene sonra gidilmez eğer böyle devam ederse. üniversite yönetiminin sıkı güvenlik önemleri dışardan adam sokmamaları falan da bir işe yaramıyor artık giren apaçi her türlü içeri giriyor...

üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve üç senedir ankaradaki bütün şenliklere gidiyorum da seneye gitmeyeceğim heralde... bu seneyi kazasız belasız birini dövmeden atlatırsam güzel olacak...

madem öyle ne işin var bu sene ne diye zorluyorsun diyeceksin... sevdiceğim hevesli na'payım... hele bir hevesini alsın da...

bu arada şenlikte verengüller bunlar hep sizin yüzünüzden ve şenlikte verengülden almaya çalışan alangüller... bırakın gidin kendinize fak badi yapacak başka bir mecra bulun layn!
neden bahar ortasında değilde, finallere 1.5 - 2 hafta kala gerçekleştirildiği merak konusudur. öğrencilerin kafasını toplaması gerektiği dönemde, öğrencilerin kafası dağılsın diye yapılan organizasyonlarla gerçekleştirilen şenliktir. yoksa okul yönetimi daha fazla para kazanmak adına, öğrencilerin derslerden kalması için uyguladıkları bi politika olmasın lan bu? vay bu başıma gelenler.
bu sene uludağ üniversitesinde yapılmayacak olan şeyin adıdır.
üniversite öğrencilerine özel olması gereken etkinliktir. dışarıdan birilerinin gelmesine izin verilmemelidir. yoksa ortalık ergen kaynıyor.
iğrenç ortamlardır. herkes zayıf sevgilisini takar koluna gezer sen de açlıktan çimersin.
bu akşam kurtalan ekspres konser veriyor. gecen yılda bunlar geldi. e yeter mına koyim. zaten sevmiyorum. bir barış manço vardı. o da yok artık. siz isteyin her yıl geliriz diyorlar. kimse de istemiyor. 50 60 kişi süpersiniz diyor adamlara. adamlar iki yıldır bizim universitede. sırf onlar geliyor diye bu akşam şenliklere gitmiyorum. sen söyle sözlük ben napiyim.
bu sene itü de iyi olmayan bir organizasyonla hazırlanmış olan şenlik.
bu sene uludağ üniversitesinde gerçekleşmeyen festival...hasret kaldık.
yaklaşan, söylentileri ortalıkta dolaşmaya başlayan şenliklerdir.
en ilginç yanıysa; geçip giden dönemi, arkadaşlıkları, aşkları yılbaşından daha çok hatırlatmasıdır.
genelde coşkulu geçer. sevilmeyen ve hayatta gidilmeyecek sanatçıların konserleri bile arkadaşlarla gidilesi hale gelir.
hele ki kampüse lunapark kurulmuşsa, eğlenmemek söz konusu olmaz.
sucuk ekmek, gizli gizli satılan bira, köfte ekmek gibi unsurları da unutmamak lazım.

bir nevi üniversitelerin yılbaşıdır.

(bkz: dokuz eylül üniversitesi)
son yıllardaki havalar nedeniyle kış olimpiyatları ile birlikte ortak organizasyon yapılması gündeme gelmiş.
Bu sene daha çok anladım ki öğrenci şenlikleri öğrencilerden çok esnafın ve kapitalin şenliği haline dönüşmüş durumda. En bariz örnek Turkcll sahnesinin yanına bakkal tentesi gibi kalan uludağ üniversitesi sahnesinden bırakın görüntüyü izlemeyi sesi bile duyamamızdı. Ayrıca ekmek arası patatesde bile malzemeden çalmaya çalışan, suyu bile 2-3 kat daha pahalıya satan son derece vicdansız ve fırsatçı satıcılara peşkeş çekilmesi üzücüydü. Daha önceki yıllarda eğlenceli yarışmalar, ödüller, büyük sanatçılar, kaliteli sahneler, çılgınca eğlence vardı. Öğrenciye etinden, sütünden, yumurtasından yararlanılacak kerizler olarak bakılmazdı.

Sözün özü öğrenci şenlikleri her geçen gün artan niceliğinin yanında gitgide niteliksiz hale gelmektedir. Herkes eğlenme hevesiyle gidip kendi eğlencesini kendisi yaratmaktadır.
Bahar şenliği dediniz ama yaz şenliği oldu bu. 1haziran da şenlik mi lan yıldız teknik.
Önümüzdeki hafta kocaeli ünide başlayacak olan her üniversitede gelenekselleşmiş festival türü eğlence ortamlarıdır.
Duman, Ozan Doğulu, Gripin, bu seneki kou bahar şenlikleri programının davetlileridir.
değişik üniversitelerin getirdiği sanatçılara ya da gruplara bakıldığında üniversitelere yakışmayan gruplardır. o bahar şenliklerine katılacak öğrencilere de sormak lazım tabi. çok tuhaf lan.

(bkz: uludağ üniversitesi 2013 bahar şenlikleri) hadi bunu geç.

(bkz: yıldız teknik üniversitesi 2013 bahar şenlikleri) bunu da geç.

(bkz: hacettepe üniversitesi bahar şenlikleri 2013) hacettepe de okuyan öğrenciler popçu mu diye düşündürür. rock ve metal grupları getirme potansiyeline sahip

üniversite hem kalite açısından hem öğrencileri açısından. ama çok tuhaf.
Finaller öncesi, sırf siz eğlenin, coşun, stres atın diye üniversitenin ön ayak olduğu, genellikle okulun kampüslerinden en bağlık bahçelik olanında yapılan ve Şebnem Ferah’ın konser verdiği kalabalık eğlentilere bahar şenliği denir. Bahar şenlikleri, öyle ya da böyle bir şekilde eğlendiğiniz ama prensip gereği hakkında asla olumlu konuşmayacağınız etkinliklerdir ve okuldan okula çok da fazla değişmeyen bir takım standart ritüeller barındırırlar.

devamı için tıklayınız:

http://zaytung.com/blgdetay.asp?newsid=210325
şenlik sonrası o devrim stadı içki şişesi tepecikleri ile doluyordu. hala öyle sanırsam.
sevgilisi olmayanlar için sevgili bulma şenlikleridir. ama genelde hüsranla sonuçlanır.
Hangi sözde sanatçıları getirsek de bu öğrencilerin gelmesini engellesek diye özenle düşünülüp organize edilmişlerdir. Zaten proje teslimi var amk ne şenliği.
http://www.yolcuburak.net.../2012/03/bahar-senlik.jpg
ktüde bu sene yapılmayan şenliklerdir. adaletiniz batsın.
çanakkale 18 mart'ta bir başkadır. ah dardanos ah.