1. 1.
  trimetoprim ve sulfametoxazol iceren geniş spektrumlu antibiyotik.böbrek ve idrar yolları infeksiyonları,sindirim yolu infeksiyonları gibi infeksiyonlarda etkilidir.
  ... hexagram
 2. 2.
  kimi antibiyotiklerin aksine tüm vücutta endike bir ilaçtır. alerji testi yapılarak kullanılması gerekir. aksi takdirde ölüme kadar götürebilecek alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.
  (bkz: kendimden biliyorum)
  ... beelzebub
 3. 3.
  önlü arkalı bir a4 kağıt büyüklüğünde, karınca duası boyutunda yazılmış prospektüse sahip ilaç. yan etkileri bu yazıların yarısını kaplıyor. haliyle doktor bu ilaçtan reçeteli olarak 10 tane yazdıysa, en başta hafif bir tırsma oluyor.

  (bkz: aman diyim)
  1 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  aids'te profilaksi amacıyla kullanılabilen ilaçtır.
  1 ... drygt
 5. 5.
  bactrim
  ... recomax
 6. 6.
  an itibariyle kendisine karşı alerjim olduğunu öğrendiğim ilaçtır. bugün soğuk algınlığına karşı aldım. yuttuktan sonra yarım saat bile zaman geçmeden vücudumda küçük kızarıklıklar oluşmaya başladı ve felaket kaşınıyorlar. test yaptırmadan kullanılmaması gerektiği tecrübeyle sabittir.
  ... baygitar
 7. 7.
  böbrek nakli olan hastaların kullandığı ilaçlardan biri.
  1 ... recomax
 8. 8.
  Nezle olan kedime veteriner hekimi tavsiyesi ile aldigim ilac.
  Fakat icirmekte acayip zorlaniyorum. Tadi aci oldugu icin geri cikariyor. Bir de umarim kas yapayim derken goz cikarmam ve kedimde olumcul bir yan etkisi olmaz.
  Lanet olsun sana kedi nezlesi !
  2 -1 ... i wanna fuck rihanna