bilim kurgu izlemeyen beni bile kendine çekmiş en sevdiğim steven spielberg filmi.
görsel
1985 yapımı efsane filmdir. seksenlerde yapılan bir çok film gibi onun da yeri doldurulamamıştır.
Sinema tarihinin en iyi üçlemelerinden birisi. 1985'te ondan daha iyisi yapılamazdı yapılmadı da. Yaşlandık ama hayallerimizi satmadık uçan arabalara bir gün bineceğiz.

(bkz: steven spielberg)
(bkz: michael j fox)
(bkz: christopher lloyd)
hafızamı sildirip yeniden izlemek istiyorum. ilk defa izliyormuş gibi olmuyor çünkü, o hissi tekrar yaşamak harika olurdu. öyle güzel, öyle anlamlı bir seridir işte ..
Alternaif tiyatro da doğaçlama gösterilerinde bununla ilgili bir oyun oynamıştı..

https://www.youtube.com/watch?v=qekJo95a--U
filmden tamamen soğutmuş bir dublajla atv ekranlarında yayınlanan efsane film. hatta sadece filmden değil tüm beyaz perdeden soğutmuştur. kulaklarımdan kan boşaldı.

''lanet oğğlsun geç kaldım.''
an itibariyle serinin ilk filmi atv'de yayınlanmakta, benim gibi meraklısı varsa duyurulur.

edit: aynı zamanda seslendirmesi çok kötü olmuş neredesin yekta kopan.
şu an da atv de oynamakta olduğunu söyleniyor.
"eğer gelecekte çocuğunuz olursa ve oturma odasını kazara yakarsa ona kızmayın!"

görsel
Beni bilim adamı yapan film. Bir kızkardeşim vardı bir de onun yaşında bir komşumuz. Ben ikisinden birer buçuk yaş büyüktüm. Bu filmi izledikten sonra üçümüz bununla ilgili oyunlar oynamaya, yeni senaryolar, hikayeler geliştirmeye başladık. Bir süre sonra tabii ki o hikayeleri üretmek için yeterli bilgi birikimine sahip olmadığımı fark edince bilim kurgu kitapları okumaya başladım. Oradan işler gerçek bilime doğru damarlandı. En sonunda da bugünlere geldik.
yanılmıyorsam 3. filminde marty ile doktor arasında geçen şu diyalogu hep hatırlayıp her zaman güldüğüm efsane seri.

marty: neyse artık herşey geçmişte kaldı
doktor: gelecekte demek istedin heralde.
turn to the future.
her izlediğimde bana ayrı keyif veren film serisi. sanırım beni çocukluğuma götürdüğü için bu kadar çok seviyorum.
dvd ciden aldığım dublajsız alt yazısız ingilizce çıkan film . o kadar çok izlemiş olduğum için fazla sorun yaratmadı. tüm sahneleri ezberlemişim.
X Men days of future Past'in Daha iyi olduğu Film . Alakası yok ama yazayım dedim.
Bir televizyon kanalinin artik seri bir sekilde 3 gun ard arda yayinlamasi gereken seri film.
Çok geç kalarak bütün seriyi bir günde izledim ama hayatımın filmleri arasına altın harflerle girdi. Bütün bir gününüzü ayırın ve kimsenin sikindirik yorumlarına bakmadan izleyin.
gelmiş geçmiş en iyi üçlemedir. Diğer tüm üçlemelerde; ilk filmden sonra bir kalite düşüşü gözlemlenirken, bu filmde artan bir kalite vardır.
sadece birini öpmenin değil, o öpücüğün hikayesinin de insanın geleceğine nasıl şekil verdiğini gösteren filmdir.
Efsane film serisidir ama 3. Filmde 2015 baya bi uçurmuşlardı 2016 da öyle birşey yok. (bkz: ben öyle birşey görmedim)
hayatımın üçlemesi. yılda en az 2 kez tüm seri baştan izlenir, ağlanır.

''hey mcfly..''

görsel
Defalarca kez izlenmesine rağmen aynı tadı veren film 1985 yapımı olmasına rağmen prodüksiyonu hatrı sayılır derecede iyi ve sanırım efsane olmak başka bir şey.
Efsane seridir, izlemeyen ayıp eder.

Lütfen izleyenler, izlemeyenlere izletsin.
calvin klein kuruluşundan beri yapamadığı reklamı sadece şu 1 dakikalık sahnede yapmıştır.

görsel