bugün

Baba olma durumudur.
halkdilinde üvey baba, kayınbaba ve kayınpedere de söylenir.
(bkz: her baba yigidin harci degildir)
sorumluluğunu omuzunuzda çok ağır şekilde hissettiğiniz duygu ve olgudur.
çok güzel hareketler bunlar da bir skeçte baba - oğul diyaloğu geçer ve baba oğluna şöyle der :
+ elinde olmadan bir gerizekalıyı kendinden çok seviyorsun...
Tas gibi kizin oldugunda kara kara dusunduren icgudu.
birisinden, kendin için bir şey yapmasını isterken kullanılan yalakalık sözlerinden birisi.

şöyle " bu kardeşine bi babalık yap bea... haaa abii... haaa"
annelik kadar kutsal değildir. ağzınla kuş tutsan evladın gözünde annenin milyonda birisi olamazsın. bir çok baba "aneeeaaa" diye ağlayan çocuğun yanındaki çaresizliği hissettikten sonra anlar anneliğin kutsiyetini ve ehemmiyetini.
Herşeyinizi seçersiniz ama ailenizi seçemezsiniz gibi çiğnenmiş sakızı bir daha çiğnemeye niyetim yok. Ben babamı şu küçük anıyla anlatayım:

Babam nam-ı değer minibüs şoförüdür. Bilen bilir bozuk paralarını hep koltuk altına sakladığını. Bizde abimle bir olup organize olarak babamın bize verdiği harçlık yetmediği için istisnasız hergün minibüse gizli gizli girip ben 2 tl abim 2.5 tl alırdı.

Günler böyle birbirini kovalarken bozuk paralar kutusuyla beraber çalındığını duyduk 70 tl falan gitmiş. Bir hafta babama destek için minibüse girip para almadık. Bir hafta sonra girdiğimiz de bir sürprizle karşılaştık; babam girmediğimiz günlerin parasını biriktirip koltuğun altına koymuştu.

E oğlum ne sandın adam hergece her sabah paralarını sayıyor. Utançtan bakamadık babamın yüzüne...O da hiç konuyu açmadı
babalık işte.

Abimle birbirimize sarılıp ağladık...yok öyle bir hayat ya...
http://www.youtube.com/watch?v=nUv2ylTuF_Y
fatih kısaparmak'ın da dediği gibi.. mangal gibi yüreği, yufka gibi bir kalbi olan insanlardır.
johnny bravoda şerefsizin, itin, karaktersizin, düzenbazın önde gidenine ve neredeyse dizinin en komik karakterine sesleniş biçimidir.
babalization.
babalıktan önceki sonsuz evredir.
'baba' sürekli dinamiktir, babalık benim için sadece aşağılama sözcüğüdür.
daha önce kullanmışlığım yok.
hükümetler gibi ayrı bir sevgiyle sevilen bir kurum. mesela, ben mirim hep iktidarda babalar olsun istemişimdir. şefkatli, sevecen itiraz etmeyen bir baba olacak ama öncelikle demokrat olacak.
Arkadaşlar arasında sevilen bir hitap şekli: selam babalık.
Annenin, çoğunun babası olmayan insan ile evlendiği an için erkeğe verilen ünvan. Acıklıdır. Allah kimseye vermesin.
Tam bugün erkek kardeşimin 'babalık sana çok yakışır' dediği sıfat.
Ben öyle düşünmüyorum ama...
Türk aile yapısına henüz tam olarak girememiş kelimedir.
Kullanımı oldukça keyifli, sıcak ve cana yakındır.
-naber babalık?
-offf sende amma konuştun be babalık.
Şeklinde kullanılabilir.
Kadınların onu karnında hissetmeye başladığında anne olursunundan önce başlar. Test pozitif çıktığı an bir an değişime uğrar erkek kişisi. O andan itibaren tüm eğitim sağlık ev hali düzen kafada şekillenmeye başlar. Hatcback araba sedana evrilir eğitimi düşünür okulda dayak yerse döven çocuğun ağzı yüzü kırılacak diye and içilir falan.

Hakkıyla yapana zordur babalık.
Erkekleri sakinleştiren ve uysallaştıran bir süreç olduğu söyleniyor.

Bebek dünya'ya geldikten sonra erkekteki testosteron miktarı düşüyor, çünkü erkek maymunlar kendi yavrularını öldürebiliyor. Ancak testosteron oranı düşünce, erkekteki agresif ve saldıran özellikler azalıyor bu da kendi yavrusunu rakip olarak görüp saldırma hissini yok ediyor.
Muhtemelen 1 hafta sonra yaşayacağım şey.
Antakyada bulunan bir balıkçı ismi. Çok güzel pişirimde yapıyorlar. Denenir.
güncel Önemli Başlıklar