bugün

bazı babaların karsısına alıp olan ters bır olayla ılgılı ıkı saat ya da daha fazla konusma yapması durumudur.. o anda orda keske bır tokat atsa da babam bu kadar konusmasa denır, lakın daha sonra yıllar gectıgınde keske babam olsaydı da yıne nasıhat verseydı diyebilirsiniz.. dikkatle dinlemek lazımdır baba nasihatlerini.. degerlidirler cünkü..
-dediğimi yap, yaptığımı yapma
-peki baba
ula oğlum akıllı ol akıllı.
para kazanmak icin kultur gerekli degildir kızım, ama parayı harcamak icin genis bir kulture ihtiyacın vardır.

okul yıllarımda her harclık istedigimde...
"olmayacak yerlere gitme oğlum"

(bkz: olmayacak yer)
oku adam ol baban gibi, eşek olma!
olum oku oku okuda adam ol (klasık baba nasıhatı)
bak kızım ne şartlarda öğretmenlik yapıyorsun. şu paranı tut biraz birikim yap. bugün bulduğunu bugün yiyorsun.yazık günah yapma böyle. hem şu kredi kartlarını da kapat artık.
adam ol adam ol, öyle züppeler gibi dolaşma, sittir lan defol ibne seni. yürü doğru dükkana ağzına sıçtımın oğlu.
büyük adam olma adam ol yeter.
oğlum bu guiza'ya aldanma dedim sana.. heyecan yaptın okçu dedin bak bokçu çıktı..
- kızım yanında kim var?
+ bir arkadaşım baba...
- erkek mi?
+ evet.
- kimmiş o neyin nesiymiş anlat bakayım.
+ ya baba ya arkadaşım işte
- gazozuna dikkat et yavrum o zaman hehehe.
babam ciddi ciddi böyle dedi ya...
genelde 'öff baba yaa' diye tepki verdiğim zamanlarda, 'öf deme, baba olunca anlarsın!' şeklinde karşılık aldığım nasihatlerdir.

- öff baba yaa.
+ öff deme, baba olunca anlarsın!
- anlıyorum...
+ lan?!
- kitaba ve yemeğe verdiğin paraya acıma. gerisini senin insafına bırakıyorum. * *
"g.tü yere yakın, dudakları ince kızdan uzak dur". * *
bitmek bilmeyen nasihatlerdir.

az önce de aldım birtanesini. ama insafsız olacağım sözlük bu sefer...
az ye amk.
"Bu hayatta hiç kimsenin seni cüssesinle korkutmasına izin verme, aklında bulunsun, Ağır adam yere daha sert düşer."
Ben babamı cok sert cok bağnaz biri bilirdim. Gençlik zamanlarında beni epey kısıtlardı bu yüzden böyle düşünürdüm. Meger öyle degilmis. Bana bir gün öyle bir cümle kurdu ki hayata bakış açım ve ona bakışım degisti. Ne kadar yanlış tanımışım dedim neyseki o zaman daha 22 yaşındaydım. Babanızın söylediği seylere bozulmayın, ilerde aslında ne demek istedigini daha iyi anlayacaksınız.
yılda 4 sefer gördüğüm ve genelde de pek muhabbet etmeyi seven biri olmadığı için sahip olmadığım nasihatlardır. keşke daha ilgili ve daha sevgi dolu bir adamın spermi olarak rahime düşmüş olsaydım.