bugün

genelde 15-25 arası arkadaşa sahip sürekli şarkı türkü paylaşılan facebook hesabıdır.

edit: baba buradasın demek
(bkz: barbaros hayrettin) in hesabıdır.
profildeki vesikalık fotoğrafa ' bilmemneciğim yıllar seni hiç değiştirmemiş, hala 10 yıl önceki gibisin ' yorumlarının yapıldığı hesaptır.
bütün akrabalarınızın olma ihtimalinini yüksek olduğu facebooktur .
her dakika saçma sapan video ve giflerle güncellenir.
her dinlediği şarkıyı paylaşan kişinin facebookudur. ve büyük ihtimal sende de engellidir. kendimden biliyorum tabiki.
herkesi dürtme gibi bir alışkanlığı vardır.*
benim babamın facebook'u olmaması ne rahatım doğrusu aslında iyi olabilirdi olması yazdıklarımı kulağına çınlatan cahil akrabaların yanlış anlayıp görmesindense babamın aptallık ve cesaretimi görmesi güzel olurdu.
izlesene'den öğretmene tecavüz videosunu izlemiştir. *
duvarı* okey, 101, batak tarzı oyunların gönderileri, puan paylaşımları, istekleri, genelde akraba ve iş arkadaşlarından oluşan 30-40 arkadaş sayısı ve siyasi gündeme dair gazete haberleri paylaşımları ile dolu olandır.
@10 benimki için hiç hayırlı olmazdı o zaman iyi olmaması baksana...
50-60 arası arkadaş sayısı olan sık sık duvar yazıları paylaşan ve arkadaş olunması tehlikeli facebooktur.
Arkadaş sayısı 100ü gördüğü takdirde anne facebook'una dönüşür, kız çocuğunun oynadığı barbie oyunlarıyla dolar duvarı.
okey gibi oyun gönderileriyle ve kimi zaman şiirlerle dolu profildir. Ayrıca benim babam bir ara kopyala-yapıştır yapmayı bilmediği için o uzun uzun şiirleri önce bir kağıda yazıp sonra durum olarak güncelliyordu.
mutlaka annenizi aldatacağı bir hesap olacaktır.
karı kız görüp fotoğraflarına bakacak, mesaj atacaktır.

evli adamın facebook hesabı olmaz.benim babamın da yok.
On bes yirmi degil benimkinin iki uc kati arkadasa listesine sahip hesaptir.

Evli oldugu prfilde yazar. Esi ve cocuklariyla fotograflari vardir. Arkadas isteklerini ozenle onaylar. Arada bir hukumete giydirir arada bir balik paylasimi yapar komik siyasi fikralar paylasir. Boyle iste.
cümlelerin sonuna ? koymak ve caps lockun açık olması.