1. 1.
  Yeniden diriliş anlamına (resurrection) gelen Arapça bir kelime. Arap dünyasında hem bir ideolojiyi hem de bu ideolojinin taşıyıcısı olan siyasi partileri adlandırmak için kullanılan bir kavram. ideoloji olarak, Marksizmin toplumsal analizini pan-Arabizm idealiye birleştirme teşebbüsü.

  Baas akımı, islami referansları dışlayarak veya ikinci plana iterek milli birlikle sosyalizmi kaynaştırma idealini izler. En tipik örneklerine Suriye ve Mısır'da rastlanan Baasçılık, dini inançların gerilemesinden doğan kültürel ve Osmanlı Devleti'nin yıkılmasından doğan siyasi boşluğu doldurmaya kalkışan bir nasyonal sosyalizme ulaşmıştır.

  Pratikte Baascı partiler baskı ve teröre dayanan yönetimlerin araçları olmuşlardır. Bu yönetimlerin başlıca özellikleri şu şekilde tezahür etmiştir: Tek parti rejimi, aşırı yaygın ve güçlü bir gizli polis; işkence ve terör; fiili ve potansiyel muhaliflerin fiziki olarak tasfiye edilmesi.
  5 -1 ... lilith
 2. 2.
  saddam hüseyin`in partisidir.
  ... aufwiedersehen
 3. 3.
  içinden saddam hüseyin'i çıkarmış olan parti.
  ... land
 4. 4.
  (bkz: baas partisi)
  -1 ... darkness nights
 5. 5.
  bir dönem türk solcularına da ilham vermiş, model olmuş arap sosyalizmi.
  (bkz: madanoğlu cuntası)
  1 -1 ... multipleorg
 6. 6.
  türkçe açılımı arap sosyalist diriliş partisi'dir.
  1 ... recomax
 7. 7.
  arap ulusçuluğun önder partisidir.
  ... habash
 8. 8.
  türkiye için kemalizm ne ise araplar için de baas odur. akp hükümeti baas a karşı ortadoğu da islamik çizgide olan müslüman kardeşleri desteklemektedir.
  -1 ... maca ikilisi
 9. 9.
  niteliksiz, liyakatsız, beceriksiz insanların ülke yönetme çabası içine girdiği hareket. vasıfsız kişiler kpss şartı aranmadan devlet başkanı oluyor bu sistemde. ırk, kültür ve tarih birliği olmadığı için de çabuk eriyor bu devletler.

  baas sadece baas değildir arkadaşlar. bu ciddi bir projenin göze görünen kısmı. dünya devletlerinin bir çoğu baas benzeri oluşumlarca kontrol ediliyor. adamlar orduyu zayıflatıyorlar bildiğin, devrilmeyeyim diye.virüstür bu. bağışıklık sistemini yerle bir eder allah korusun.
  ... komplo
 10. 10.
  afedersiniz de neye basacağız?
  ... manicattack