bugün

Bir erkekte, para ve iktidar olunca kadınların karşı cinse hissettiğini zannettiği his.. Para ile paralel olarak gelişen bu hisse, paranın gücü, iktidar hırsı da denebilir. iki çıplak bir hamama yakışır sözü kadınların genel geçer motto'sudur. Erkek'lerin ise arabalarına, bilgisayarına veya ps3'üne hissettiği histir aşk.
iyi bir şey değildir. yıllarca kandırıldık ve buna sahip olmak için bir taraflarımızı yırttık. lakin kesinlikle iyi bir şey değildir. iki tercihiniz var. ya mutlu olacaksınız ya da aşık. eğer aşık olmayı tercih etmişseniz ebeniz ağlayacak bilesiniz. yok eğer mutluluk ise tercihiniz, emin olun doğru yoldasınız. ki zaten sayılı yıllarda rahatlık ve huzurun olması mutluluk için yeterlidir. birileri sizi sürekli kandırmaya çalışacaktır. aşk olsun, sevgi olsun gerisi olmasa da olur diye. onların ben amk. yok öyle bir şey efendim. ömrü 2 yıldan fazla olmayan bir aşk için bir ömrü heba etmeye ne hacet. yapmayın, etmeyin.
a. ş. k açılım olarak Allah'ın şaşkınları kulübü.
Dalıyorum yine, sensizliğin hapsindeyim
Ayrılığın, sana uzak olmanın hüznü, kalbimi acıtıyor,
Merhabanı özledim, gülümsemeni, gözlerini…
Layık görme bana sensizliği, hasretini yüreğime verme,
Ağlatma beni, sar yüreğini yüreğime, bırakma ölene dek…
aşk... ömrüm boyunca kelimelere sığdırmaya çalıştım ama boğazıma düğmlendi... şu bu diyemedim ya gözümde yaş ya da boğazımda düğüm oldu. nedeni o kadar basit ki kendimi öldürmemek için zor tutuyorum. yanlış yerde yanlış zamanda doğdum... ailem yanlış meslekleri yaşım her şeyim yanlış kahrolası bir pisliğim işte... ama aşk işte yinede vazgeçemiyor insan... biliyorum başım belaya girecek ağlayacağım ağlatacağım ama aşk bu işte gidip yakalamazsan olmuyor tutacaksın ellerinden... ya ölüm ya aşk ilk başta ölümü seçtim ama lanet olsun aşk bambaşka ölüm bile kapatamaz bu kutsal duyguyu... aşk gitmeyi onunla olmayı emreder bunu başarmak ise yürek ister yani aşk yüreği olanların işi aptal pisliklerin değil.
ingilterede aşk:

+aşkım bu akşam Nerede yemek yiyelim?
-sahilde güzel bir kafe var. Hem kahvemizi yudumlar hem kitabımızı Okuruz.

Turkiyede aşk:

+aşkım bu akşam Nerede yemek yiyelim?
-kezban: evde burqer yapak ajgom.
a, ş ve k harflarinim yan yana gelmesiyle oluşur.
Aşk ; Tek hece 3 harfli 1 ünlü 2 ünsüz dili yormayan kalbi yoran kelime .
aşk; onun her fiskesinde bir kez daha kanlar içinde uzun uzun can çekişerek ölmektir.
Yalanin dibidir.
Cok genc yurekler yakmistir yanmayin cocuklar aman.
kaçan otobüsün peşinden deli gibi koşmaktır.
sokrates'e göre:"güzelliğin aracılığıyla çoğalma arzusudur."
Uzun zamandir varligina inanmadigim hede.
aman yarrak gibi bi'şey. sakın girmeyin. bak bende bi tane vardı 2. çok ağır geldi amk. kaldıramadım.
Aşkı kalem yazmaz ki kitaplarda bulasın. Şems i Tebrizi
yalan değildir. kötü sonuçlansa bile o aşktır. zaten aşk yoksa sonunda üzüntü acı olmaz. önce kokusu gelir,sonra sıcaklığı, çiçek açtırır insana, her şey renklenir. bitince çürümüşlük ve bir koku kalır geriye. izi silinmez. kara tahta gibidir. yazilip silinir bir kaç kez. son yazılan belirgindir ama ilk yazınin izi arkadan göz kırparak adeta ben burdayım der.
Aşk, tanrıya giriş yasağı olan bir ütopyanın örsünde dövülmüş gibiydi.
Evrene son anda yetiştirilmiş illegal bir psikoloji.
Kendimizi ötekileştirdiğimiz bir otobiyografi.
Ruhumuza ruh kattığımız merdiven altı bir otopsi.

Emre Kaynak / Kalemden Sen Çıkarma Ayinleri

Travmatik bir duygusal yığıntının kandaki aşk yuvarları kontrolsüz bir şekilde çoğaltmasıyla meydana gelen semptomların bileşiminden başka bir şey değildi aşk.

Emre kaynak / Draje Komik
giz ile münhasırdır.
bilinen rutindir. giz ise merak uyandırır. aşk gizde yaşar.
yaşaması, söylemesinden uzun sürmesi gereken acı öbeği sözcük.
dört tarafı hüzünle kaplı yara parçasına "AŞK" denir.
"Gerçekte, insanın
yalnızlığı ve cinsel istekleri aşık olmasını kolaylaştırır ve bunun
gizemli olan bir yanı yoktur."
-ERICh fromm.
insanı kendi içinde yiyip bitiren acının dibidir. (bkz: bir insanın iç acıları toplamı)
aşk deyince susmalı insan, sonra bir düşünmeli, dönüp bir daha susmalı.. paradoks iştedir
benden gidendir.
lanet bir şeydir.
tanrının insanı lanetlemek için yarattığı gizli bir şeytandır. beni bu hale getiren şeytandır.