bugün

nobel ödüllerine, türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının tamamının alerjisi olduğunu bir kez daha bize gösteren
dahi.

arkadaşım, adam kansere tedavi bulmuş. alooo, insanlık beni duyuyor musun?
görsel
gurur sebebimiz.
görsel
Gurur verici.. Basarilarinin devamini diliyoruz...
Irkçılar sevinmesin Sancar Kürt. dindarlar da sevinmesin kesin ateisttir bu şimdi. Geri kalan bir avuç gerçek insan gururunu yaşayabilir, umutlanabilir... Türkiye ara eleman ülkesi olmak zorunda değilmiş demek ki Türkiye'de de bilim adamı yetişebilirmiş, tabii ileriki yıllarda başka ülkelere kaçmak şartıyla. Adam Türkiyede olsa terörist ilan edilecekti Amerika'ya gitti nobel aldı. Bokum gibi ülkeyiz topyekün.
Nobel ödülü alan değerli bilim insanı. Hayatının bilimsel araştırmalarını da kapsayan yaklaşık 45 yılını amerika'da geçirmiş bu insanın türk sıfatıyla bu ödülü kabul etmesi lütuf lan bizim için. Amerika'daki üniversitelere kabul edilip çalışmaları yıllarca desteklenen bu insanı, türkiye'den terk-i diyar eylemeden önce savur ilçesi sağlık ocağında çalıştırmışız lan biz. Utanmamız gerekirken hala etnik kimliğini tartışıyoruz.
2015 Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Aziz Sancar, "Türkiye’nin bin yıllık tarihi var. Türk’üm derseniz millet kim olduğunuzu bilir, şuyum buyum derseniz olur şu bu, ama Türk’üm derseniz saygı görürsünüz" dedi.
Adamı millet daha 2-3 gündür tanıyo yazık valla.
adam türkiye ve atatürk sevdalısı çıkınca hdp'liler fena bozuldu. dimi lan çıkıp özgürlük adı altında türkiye düşmanlığı yapsa, kürt faşisti olsa ne kadar çok severdiniz, her gece tt olurdu.

türk bilim adamlarının %90'ı atatürk ve türkiye sevdalısıdır, nereli olursaolsun, etnik kökeni ne olursa olsun.
aziz sancar'ın okuma yazma bilmeyen anne babanın çocuğu olarak nobel alması, köy enstitüleri kapanmasaydı ufkun ne olacağını da gösteriyor.
ülkücü bilim adamıdır.

görsel
3-5 gün öncesine kadar kimsenin tanimadigi ve takip etmedigim halde bile bizden sizden muhabbetinin gözüme carptigi nobel ödüllü bilim adamıdır. Bi anda herkes sahiplenmeye basladi.
nobel ödülünü kazanmış bu ülkenin vatandaşı.
ilk defa bu ülkeden bir bilim adamı Nobel ödülünü kazanıyor ülke hala Türk mü Kürt mü Arap mı onu tartışıyor yani fikirlerinden çok yine kafatası tartışılıyor. tabi bir de milletçe sevinen var. tabi sevinin. adam istanbul üniversitenden sonra Dallas Texas, Yale ve Kuzey Carolina ya gitmiş. yani adamı büyük ölçüde abd yetiştirmiş, imkan sağlamış, destek vermiş. sonunda da Nobel ödülü vermiş. evet sevinelim bu beyin göçüne.
--spoiler--
* Aile Arap kökenli mi?
- Arap demenizi istemiyorum. Diyelim istanbullu. Mutlaka Bulgaristan, Yunanistan bir şey vardır. Doğudaki insanın da kanında Türk’ü de var, Kürt’ü de var; Arap’ı var, Ermeni’si var, Yezidi’si var. Kalkıp bunları konu yaparsak, ne konuştuğumuzu unuturuz. ingiltere’de kaç etnik grup var. Adama soruyorsunuz, “ingilizim” diyor. Burada da “Amerikalıyım” dersin. istersen kökenini söylersin ama Amerikalı dedi mi, bitti. Ben Mardinliyim. “Türk’üm” diyorum. “Sen Kürt müsün, Arap mısın, Yezidi misin...” Yazık kardeşim!
--spoiler--

Üniversite yıllarında ülkücü olduğunu söyleyen Mardinli Türk bilim insanı.
arkadaş adamın ismi iki günde siyasete girdi ya la. ülkücüymüş, mardinliymiş, yok şuymuş buymuş umrumda değil. bu adam aslanlar gibi nobel ödülü aldı. ayrıca türkiye'den amerikaya giden öğrenciler için misafir evi varmış.

büyük adammış hakikaten. keşke değeri erkenden bilinseydi.
adını bilim tarihine altın harflerle kazımış türk milliyetçisi.
türkiyedeki eğitimini köy enstitü mezunu öğretmenlerine borçlu olduğunu açıklayan bilim insanımız.

(bkz: köy enstitüleri)

hani şu 'komünist yetiştiriliyor' diye kaldırılan sistem.
2007 yılında vehbi koç ödülünü de almıştır kendisi.
nobel ödülünü almasa ben dahil birçok gencin kendisinden habersiz bir şekilde yaşayıp gideceği gerçeği... alınan nobelle badem gözlü olan bir başka aydın.
helal olsun başkan. senin ödülü burada kıskananlar var haberin olsun. bak başkan dememi de kıskanır şimdi görse...
değerli bir bilim adamıdır. ülkemizin gururudur:

görsel

not: amaç sadece başlığı uplayıp kendisini unutturmamaktır.
gurur duydum. fringe izlediğim şu dönemde walter bishop'a olan hayranlığımı gerçek dünyaya yansıttığım bilim insanıdır.
nobel ödülü alan ilk türk'tür.
ne mutlu türküm diyene...

görsel
görsel
(bkz: üstad)
kürtçü pkk yandaşı olsaydı liboşlar tarafından göklere çıkarılacaktı şüphesiz ancak kendisi katıksız türk olduğu ve ne mutlu türküm dediği için derin bir sessizlik ile karşılanmıştır güzel ülkemde.