bugün

Çocukluğumun en neşeli kadınıydı.

Işıklar içinde uyu güzel insan.
görsel
kemal sunal, zeki alasya, erol taş, tarık akan, adile naşit, hulusi kentmen, nejat uygur, levent kırca, sümer tilmaç, tekin akmansoy gibi çocukluğumun sembollerinden biri daha gitti. ne yeni yetme oyunculara alışabiliyorum, ne de yeni türkiye denen garabete. sadece ve sadece bu vefat haberleriyle; ölüme her geçen gün daha çok yaklaştığımı hissediyorum. umarım gittiği yerde mutlu olur. zira bizleri yıllarca mutlu etmeyi başardı.
"PKK mağaralarına gider, onları ikna ederim. onlar da benim filmlerimde büyüdüler." şeklinde beyanat yapmış sanatçı. çok saf ve temiz duygularla söylemiş bunu. barış demiş. ama olmaz ki. hani bizimkiler illa kulp bulacak ya. twitter'dan yok başörtülüleri ikna et önce diyenler mi dersin, kendi tipine bakmadan(nedense dalga geçenlerin alayı tipsiz) kadının tipiyle dalga geçenler mi dersin, yok sen önce şehit analarını ikna et mi dersin. ne demiş lan bu kadın. toprak verelim sussunlar mı demiş. yazık cidden yazık yahu. ayşen gruda çok önemli bir sinema emektarı ama bazı kitleler için fazla.
Lan oğlum seni geçen de uyardım şerefsizlik yapma.
Bak cimere gittin bile. Dikkat et yazdıklarına.

T: kıymetli bir sanatçı. Allah uzun ömürler versin.

Edit: o rus bu rus için yazdım bunu ama ondan bir sonraki daha şerefsiz.
Her ikisi için de geçerli.
tüm diğer yeşilçam karakter oyuncuları gibi, çocukluğuma, fakir ama gururlu, çirkin ama sevimli, tatlı mı tatlı tebessümler bırakmış değerli oyuncu.

hala dostluğa, aşka ve mutlu sonlara inanabiliyorsak, kumandayı elimize aldığımızda intikam dizileri yerine bağışlayan yaşar usta klasiklerini tercih edebiliyorsak sizlerin sayesinde...

allah rahmet etsin.
--spoiler--
hayatını kaybetmiştir, fena karı değildi üzüldüm valla.
--spoiler--

böyle o.çocuklarının yaşadığı dünyada ölsen ne kalsan ne.
kağıthane derindere hastanesi yoğun bakımındadır. tüm hastalarımıza acil şifalar.
yeşilçamın en güzeli değildi (bakın çirkin demiyorum çünkü çirkin değildi) ama diğer yeşilçam oyuncularından daha yetenekliydi.
Bir kaç sene evvel türk filmi izlerken bir iki kişiyi görüp vefat ettiği için hüzünlenirdik. Şimdi ise çocukluğumuzdan kim kaldı diye düşünüyoruz. Yeri doldurulamayacak değerler hepsi. Allah rahmet eylesin.
hazırcevap kadın.
denyonun teki bir programa baglanır;
-ayşen hanım eskilerin domates güzelisiniz, sizinle bir yerde oturup tanışmak isterdim.
+ haaa evet ne güzel olurdu ben domates siz hıyar!
bi oyunda yakaladım kendisini:

görsel

görsel

itirazı olanla her ortamda tartışmaya hazırım, ayşen gruda lan işte.
Güzel bir insan daha aramızdan ayrıldı.
Eskiye dair, çocukluğumuza dair ne varsa bir bir gidiyor, ayrılıyor bizden.
Domates güzeli abla...!!!
Mekanın cennet olsun.
74 yaşındaki bir insan için “çok bile yaşamıştı” diyecek amiplerle aynı sözlükte yazdığımızı anladık bugün de. Aynı şeyi ailesinden biri için düşünür mü bu arkadaş acaba merak ediyorum. Tanım: eski bir yeşilçam oyuncusu. Allah gecinden versin ama 2. Kez yoğun bakıma alınmış durumu kritikmiş acil şifalar diliyorum.
görsel

Çöpçüler kralı'nda efsane oynamıştır.

Zeki ökten'in büyüklüğü olsa gerek.
Müthiş bilgili, önemli bir aktristimizi kaybettik.

Hoşçakal domates güzeli.
- Dürüst olun.
- Taviz vermeyin ama küstahlık da yapmayın.
- Çok kitap okuyun.
- Çok film izleyin.
- Çok güzel müzikler dinleyin.
- Kendinizi bir kalıbın içine sokmayın.