bugün

twitter'da vakti zamanında rezil olmuş muhterem.

ayşe: ya bi siktirin gidinn
bir kadın: ay kime siktirelim bu konuda uzman olan sensin tavsiye edebileceğin biri var mı?
benden duymuş olmasın ama bu kadın sex and the city kadınlarından ziyade bizim eski mahallenin kıro kızlarına benziyor. işi gücü bi adam bulmak ve o adamdan ayrılmak lan.

ha ama sorsan kendisine, kariyeri her şeyden önce gelir. yazdıkları da bi boka benzese bari. değil gazeteci, o yazıları yazan iddiasız bir blogger olsa bile takip etmem. ama işte bir havalar, bir "kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum" geyiği falan.. sanki atomu parçaladı amk.

dışın sex and the city, için arabesk be kadın.
--spoiler--
12 yaşındaki B.A. ailesi tarafından 40 yaşındaki Abdülhakim Doğan'a satılıyor.
12 bin TL'yi basan herife küçücük kız resmi nikahsız gelin ediliyor. Aile şöyle diyor: "Evimize her geldiğinde abdest alıp namaz kılardı..."
Aman aferin! Namaz kılardı diye sat adamı kıza.
Sonra ne oluyor?
--spoiler--

bugünkü yazısından yaptığım bu alıntıda 'sat kızı adama' yerine 'sat adamı kıza' yazmıştır. ulan zaten 2 satır yazı yazıp para kazanıyorsun bari onu becer ya.
torpil,
eş dost tanıdık,
zavallılık,
cahil cesareti,
aylak,
ağzı olan konuşuyor eli kalem tutan yazıyor,
magazin malı güllü dallı motorlar gibi,
ne iş olursa yaparım abi,
ben kaliteye bakmam abi,
sesim de biraz var abi,
babam var sona da sevgilim var abi,
köşe oldum,
sempatik görünmek... gibi ve buna benzer milyon tane alakalı-alakasız söz öbeciğinin kahramanı şöhret cikcik.
daha önce yazıldı mı bilmiyorum bu hatun için onca sayfa okumaya niyetim yok..ama en tipik türk kızı..

küçük burjuva modeli hem de..

istanbulun mekanlarında fotoğraf çektirmeyi marifet sanan tvitirına osuna busuna tanıdığı ünlülerle fotoğraflar koymayı alışkanlık yapmış , erkek arkadişlerim çoktur şekerim modunda ortalama bi hatun.. şu "kenanın sahnesi çok iyi" diyen vücut olarak kadın, zeka olarak kız olanlardan..

çok mu güzel ? değil.. çok mu bilgili ? değil.. çok mu zengin ? değil..

öyle bacak am kontenjanından , arkasını bi erkeğe dayamış bi hatun..

hoş tabii nice kadınlar var bu hatundan daha berbat karakterde ve orospu ruhlulukta ama gene de bunun kadar olamıyolar , gece kluplerinin tuvaletlerinde mezesi oldukları adamlara ağlıyolar.. o yüzden başarılı..

onda da eski manitası ve babişkosunun taşakları rol oynuyo.. böyle de bi milletiz..
30 temmuz 2008 lenny kravitz istanbul konserine gelip beni ifrit eden abla. kendisi vip bölümde elinde absolut elma ile konser boyunca kah burcu güneş'e dolandı, kah yaşar gaga'ya. piyasa yapmaya gelmiş küçük groupie kızlar gibiydi. konser umurunda değil zaten. ver ki oradan oraya şahin uçurayım.

sonrasında ise sanki çok dinlemiş gibi köşesinde konseri yazmış bir de. bir de lenny kravitz'in boynuna engerek gibi dolandığı bir fotoğraf koymuş. yani gözümle görmesem hakikaten dinliyor sanacağım.

ablacığım sana fazla gelir lenny kravitz. hadi sen serdar ortaç'a. eller havaya yapmaya.
twitter'da tt olduktan sonra hakkında yapılan haberleri okuyunca midemin kalkmasına sebep olan kadın.

seda sayan'ın programına çıkıp ağlamış; "ben naptım ki, beni hiç korumadı. o masum demedi!" felan tarzında.

ulan arkadaş daha ne yapacaksın. magazinini siktiret, yaşlı bir adamı ayartmasını, ortalığı karıştırmasını boşver, babası ile alakalı olan kısmı at camdan aşşağıya. hepsi ya hepsini boş ver. bir kadının terkedilmiş, mutsuz biri olarak ölmesine sebep oldun. o kadın öldü, o kocayı bıraktın sahilde köpek gezdirip magazincilere poz verdin. o adamla yaptığın evliliğin üzerine o kadın öldü diye magazin listesinde tt oldun! şimdiye kadar albüm yaptın, köşe yazarlığı yaptın (yaada yapmaya çalıştın diyelim neco'nun kızı olmasan o albümü kim yapardı sana?) hiç biri tam tutmadı. hiç bir zaman tam anlamı ile magazin listesinde tt olamadın. taki bir kadının mezar taşının üzerinde yükselinceye kadar. bunu bir başarı olarak algılayıp paraya çevirmeside ayreten tartışılası bir konudur.

kısaca, kendisini okumam, dinlemem, izlemem. yaptığı işlerin hiç birini takip etmem ama ünlü (zaten hangisi değilki).
ilkokul talebesi gibi yazmaktan bir adım öte gidemedi yıllardır.
güler yüzlü insanlar sevilir genelde sempatikte aslında ama bu kızda bir şey var iten adamı sanırım çok yapmacık evet evet sorun bu.
içim acıyo sözlük bu kadını ve bunun gibi doğuştan şanslı zengin , ünlü insanları görünce . bu ve bunun gibileri servet içinde yüzürken , istediği zaman köşe yazarlığı , istediği zaman şarkıcılık yapıp hobi seçer gibi meslek seçerken , istediği zaman sansasyonel evlilik yapıp ekrana yapışmasının sonucu başka bişey göremediğimiz an içim acıyo . senin benim ( bizim ) gibi adamların burda kendi çapında çırpınıp yaşamaya devam etmesi ...

tanım : oya germen ve neco ' nun kızı olan ayşe özyılmaz türkiye'nin önde gelen, tanınmış köşe yazarlarından ve sanatçılarından biridir

not: maddiyatçı biri değilim ama yinede içim acıyo .
ayşe'ciğim seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım...

şimdilerde hangi sanatçının eleştirisi gelse, sözlüklere bok atıyo.
moda bu moda!
iyi de ayşe hanım, sizin de camianızda hem iyisi hem kötüsü hem peşin satanı yok mu?
işte bu interaktif ortamlarda böyle...
bilmiyosun belli ki, çok da okumuyosun.
çamur atma çabanı kınıyorum..
he diyosan ki acım büyük, çirkefliğimin sebebi yaralı olmamdan, ''amenna.''
yeni gelinsin ne de olsa çekilir kahrın, hoş görürler...
he ne diyodum, iyi okusaydın laf sokmaya çalıştığın sözlükleri, görürdün amy'nin ölümüyle ütopik olmayan yorumları da.
ee yermeyi biliyosun da o azınlığı münferit tutman nerede?
ali taran'ı falan bırak şimdi.
kendi bildiğin cümlelerle saldır.
sinirlen.

sahi bize klavye pıtırcıkları vari kelimeler kullanırken,
sen nesin?
klavye canlısı!
haspam! görende meydanlara çıkmış gençliğe öğüt vaveylasını öttürüyo,
yaşamıyla örnek oluyo sanacak.
hee, oldu tatlım! sen kapa biz ararız...

gerçi örnek olmana ihtiyacımız yok.
rol modelimizi belirleyecek yaştayız.
hamdolsun...

rica ediyorum yarın da köşende bana yer versene, bizi anlatsana...
chanım bhenim yha...

yeni yaşantın streslidir,
çıkan sivilcelerine çok elleme tamam mı?
aa bak orada parlayan bir şey daha var.
kedidir kedi...

sen bize bulaşma tamam mı?
geçenlerdeki gibi,
ali taran'a övgülerini yaz yine.

muhakkak yaz ama, özleriz sonra.
öptüm thatlım, kib. bys. (anladın sen sımaylı!)

o değil de yeni evliliğinle ilgili hiç konuşmadım farkettin dimi?
muhlis yazarlık köşeni seni.
tekrardan muck...
üniversite ortamlarındaki; dikkat çeken, havası olan, prim yapan ancak tek bir özelliği olmayan full makyaj kızı tipi var bu kadında.
hani bakarsın senden güzel değil. zeki değil. muhabbeti yok. hiçbir şeyi yok. buna rağmen etrafındaki herkes sana değil ona yazar. hepsiyle bi mazisi olmuştur. herkes onu tanır seni bilmez falan. mucize gibi. pardon. lanet gibi.

sevilmemesinin esas sebebi budur zannedersem. yoksa bir hilal cebeci değil.
cuma günü ali taran ile huzurevine aman pardon dünya evine gireceklermiş. kadınlardaki babama çok benziyosun klişesi ispatlanmış oldu böylece.

(bkz: neco).
sol frame de görünce yine aniden zengin ama yaşlı biriyle evlendi sandığımdır.
köşesi, jüri koltugu ve sevgilileri olan birisi.

(bkz: ne is yaptigi bilinmeyen insanlar)
'insanlar neden mutsuz ki?bodrum var çeşme var..' diyen, türkiye'den bihaber köşe yazarı.