bugün

geçen akşam bir din programında bu tarz tarihsel artık bence yaşanmadığı neredeyse değil tamı tamına kesin olan olaylarla vakit öldürüp beyin haşlayan abinin tonlamalarına ve inanmışlığına daha fazla dayanamayan laik dayımın tepkisidir. kendisi yaşça büyük olmasına rağmen kahkaha atım elastikiyetini kaybetmemiş bir insandır. tabi böyle gülünce , benim de gülmemem olmazdı.
ayın ortadan ikiye yarılmasını komik bulup cümle daha bitmeden gülmeye başlanmasına örnektir.
ara ara aklıma gelmesiyle ciddi biçimde kahkahalara boğan durum.
(bkz: Dinle dalga geçerek komik olduğunu sanan kişi)
(bkz: inanmıyorsan saygı duy tmm mı!)
O zamanlar güzel mal varmış demek ki!?
hıristiyanlık tüm mucizelerini literal okumadan, sembolik okumaya kaydırdı ve paçayı kurtardı bakalım müsloşlar ne yapacak? önümüzdeki yüzyıllarda göreceğiz...

ne anladın da eksi verdin güzel kardeş? *
adamlar sihirbazlık demişler bu olaya.yani olduğunu görmüşler.
Ortalığa saldırmak için başlık açmış tatlı su ateistinin açtığı bir başlıktır muhtemel yaşı 13 14 tür korkmayın iki hoşt derseniz kulubesine geri dönecektir.
(bkz: laik dayım)
Batı din kavramından uzaklaştıkça gelişti. Biz de Ortadoğu batağına saplandık. Nerde Atatürk'ün hedeflediği muassır medeniyetler seviyesi, nerde şimdiki mülteci kampı Türkiye.
geçmişte ay yüzeyinde en ufak bir bulguya rastlanmadı bu yönde. zaten benim bildiğim muhammed peygamber mucizesi olmayan, "benden mucize beklemeyin ben de kulum." diyen tek peygamber değil mi? bu mucizeleri en son ilkokulda cemaatçi bir hocam vardı o anlatırdı, böyle şeylerin olmadığını görünce o adamı bulup dövesim gelmişti. düşünsene her sözüne güvendiğin öğretmeninin anlattığı şeylerin yarısından çoğu kulaktan dolma içi boş bilgiler. şimdi her bilgiyi sorgular ve araştırır oldum.
şimdi size ay ikiye yarıldı desem inanmazsınız çünkü mantıklı bir kalıbı yok fakat din içersin den söylenen şeyler farklı.
Görüntüler bu cuma açıklanacak.