bugün

sanem çelik,mehmet ali alabora,ali poyrazoğlunun oynadığı cezaevinden kaçıp gökceadaya sığınan dört mahkumun yaşadıklarını anlatan bir bilket ilhan filmi
filmin sonlarına doğru mustafa alabora da hikayeye dahil olmaktadır.
dört mahkumun cezaevinden kaçtıktan sonra yaşadıkları olayları anlatan,çekimlerinin büyük bir kısmının gökçeadada yapıldığı bir film...
izlemenin hicbir getirisinin olmadigi film.
hapishaneden kaçan dört tutuklunun yunan adalarına kaçmak isterken gökçeada ya sığınmaları sonucu olaylar gelişir. 2005 yapımı filmin başrollerinde sanem çelik, mehmet ali alabora, ali poyrazoğlu gibi isimler vardır. mehmet ali alabora*, adanın dul ve deli sıfatındaki hatunu sanem çelik e aşık olur. oyunculuk, hikaye berbattır. hele bir de dersi ekip bu filme gittiyseniz "allah belamızı mı verdi ne?" gibi duygulara kapılırsınız. bir ümit ikinci yarıyı da izlersiniz ama sonra da "film arasında niye çıkmadık ki?" dedirtir bu film.
konuk oyuncularindan birisi icin
(bkz: katerina moutsatsos)
"abi, bu hafta sonu canım sıkılabilir, ne yapmayayım?" sorusuna "bu filmi acilen izleme!" diye cevap verilecek bişeydir.
hakikaten kotuymus, keske tavsiyeleri dinleyip hiç izlemeseydim dedirten film.
Buradaki yorum yapan herkesin belirttiğinin aksine çok beğendiğim bir Türk filmi. DVD'sini 3 YTL ye alırken bile hiç önyargılı düşünmemiştim, bir kere olayın Gökçeada'da geçmesi baştan artı , senaryo da saçma değildi tarihi eser kaçakçılığı, bu tür girişimler gayet doğal . Sosyal mesajlar veren bir film ayrıca , kendi kendine konuşmalar türlü türlü saçmalamalar gayet doğal.
en kötü türk filmleri arasında kendine rahatlıkla yer bulabilecek, kötü bir yönetmenin kötü filmi.
ayın karanlık yüzü
hep sakınırdı bizden
o güzel gülücüğünü,
ayın karanlık yüzü
hep sakınırdı
gülücüğünü güneşten,
ayın karanlık yüzü
gülümserdi
miyop yıldızlara...
dünya'nın kütle çekim kuvvveti zamanla Ay'ın kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yavaşlatmıştır. Ay'ın kendi ekseni etrafında dönme ve dünya çevresinde dolanma süreleri birbirine eşittir. işte bu "eşzamanlı dönme" nedeniyle biz ay'ın yalnızca bir yüzünü görürüz.Ay'ın arka yüzünü sadece uzay sondaları ve astronotlar görmüştür.
(bkz: marea)
gayet kotu, hatta berbat bir filmdir, olmamistir. acik deniz'*le birlikte dunya sinema tarihinde izledigim en kotu filmler arasindadir.
uzaylıların bulunduğu kesimidir. O bölgede birçok yapı mevcuttur. Bu sebeptendir ki tüm ay programları uzun süre önce dondurulmuştur.*
ay'ın, uzaylılardan iz taşıdığı iddia edilen tarafı.
7 Büyük geminin varlığından ve bu gemilerden kalkan görece küçük disk şeklindeki (ufo dediğimiz şekil) gemilerin varlığından bahsedilir.

normalde bilimkurgu gibi gözükse de aya bir kere gittikten sonra vazgeçilip bir daha hiç gidilmemesi aşırı derece saçmadır. Üstelik atmosfer dışından füzeyi yollayıp da istediğin ülkeyi vurma fikrine amerikanın bayılıyor olması gerekirdi.
boydan boya bir yarık olduğu söylenir.
şu görseldeki gibidir; http://www.nurnet.org/wp-...zu-ve-gorunmeyen-yuzu.jpg .
Gizemlidir.
uzaylıların üssünün olduğu yüzdür.
aslında ay'ın her tarafı ışık aldığı için yanlış olan terim.

uydumuzun sürekli aynı yüzünü gördüğümüz için, aslında karanlık dediğimiz taraf arada bir tam da güneş'e dönük duruma gelir. güneş'in olduğu taraftan bakabilsek karanlık değil, aksine dolunay şeklinde görebilirdik. bu nedenle ay'ın karanlık yüzündense ay'ın arka yüzü demek daha doğrudur.
ben bu güne kadar ayın karanlık yüzü var zannediyordum yokmuş onu öğrendim demek ki 7/24 sabah ay gezegenindr yaşanmaz uyku düzeni falan kalmaz.
Pink floyd'un eclipse şarkısının sonunda kısık bir sesle geçen ifade. Daha doğrusu "ayın karanlık yüzü yoktur. aslında onum tamamı karanlıktır" der.
görsel