bugün

birbirinin kokusunu özleyen ve değerini daha çok anlayan sevgililerdir.
telefon faturaları her daim ellerinde patlayan sevgililerdir.
aradaki mesafeye lanet edip hergün daha da özleyen,
daha da çok üzülen,
hep yalnız hisseden,
hiç içten gülemeyen,
melankoli ile kol kola gezen insanlardır.
uzun zamandan sonra ayrı şehirlere düşülmüşse ne ala.. o bile zor! en iyisi herkes kendi yoluna baksın dersiniz. ama o da olmaz.. öyle sürümcemede uzar gider ilişki.. * *
(bkz: uzaktaki sevgili)
yakın bi zaman içinde sevgili olmayacak sevgililerdir.
(bkz: gozden ırak olan gonulden de ırak olur)
avea öğretmen tarifesi kullanıp suyunu çıkaran çifttir.
bir zaman sonra gözden uzak olan gönülden de uzak olur durumuna dönüşmesi an meselesidir.
(bkz: şehirler arası aşk yaşamak)
bir araya geldiklerinde sabaha kadar sevişmeleri makbul olan sevgililerdir.
yakalanılmamak açısından oldukça mantıklı bir seçimdir.
eninde sonunda patlayacak bir ilişkinin mümessilleri.
sürekli olarak kavga ederler.
en güvenilir insan bile olsanız o an onun için önemli değildir.
kıskanır sizi içinde bir fitne bir fücur vardır.
sürekli yanına gelmenizi ister şartlar ise buna müsade etmez
sen gel deseniz bile o şart koşar..önce sen..
bu tarz ilişkilerin ne kadar sürdüğü belli değildir.
her an boşlugunuza gelir çevrenizdeki birine aşık olursunuz.
buluşamadan ayrılan sevgililerdir.
yürümez ilişkilerdir. *
kendilerine saygıları olmayan insanlardır.
etrafında onlarca güzel kız varken gözün hala onu arıyorsa uzaklık sadece aşkını depreştirir.**
bazen aynı şehirde olupta uzak olan sevgililerden daha şanslı olan kişilerdir.
(bkz: gönülller bir olsun)
(bkz: elbet bir gün buluşacağız)
bir müddet sonra 'ben seni her an yanımda istiyorum, böyle olmayacak, sanırım en doğrusu ayrılmamız' bahanelerinin üretildiği ilişki türü.
aşkı kalplerinde yaşayanlardır.

ilişkiyi uzaklık değil yalanlar ve samimiyetsizlik yıkar. kısaca ihanet olarak adlandırılır.
sevginin büyüklüğünün kilometreleri aşabilecek güçte olması durumunda ayrılığı anlamsız kılan sevgililerdir, yaşadıkları yer şehirler değil, kalplerdir.
özveri ve güven oldukça normal bir ilişkiden hiçbir farkı olmayan ilişkilerdir. telefon faturaları da kurumsal hat sayesinde asgari olan, birbirlerinin kıymetini iyi bilen ve yanyana geldiklerinde vakitlerini verimli harcayan sevgilidirler.

tabii ki kendimden biliyorum. üstelik 3,5 yıldır devam ediyor. *
birbirlerini aldatacak olan sevgililerdir. sakın ola ki, seviyorum, o da beni seviyor falan demeyin. inanın üzülmeyesiniz diye söylüyorum...biz de yedik o boku!

ayrı olan bedenlerdir, biz birbirimizin yanındayız dersiniz. baktığınız, dokunduğunuz her yerde o var sanırsınız. ama yoktur... zaten hiç olmamıştır da. aşk gözü kör eyler, kulağı sağır. ama aşk en çok beraber olmak ister. dokunmak ister, koklamak ister, sarılmak ister. ayrı şehirlerde olunca da olmaz bunlar.

insanız, dürüst insan da yoktur maalesef. bir sıkıntınız olur, yanınızda yoktur. bir sevinciniz olur yanınızda yoktur. işte o zaman içimizdeki hayvan çıkar dışarı. doymak bilmeyen. başka bedenler arar, kendini dinletecek.

siz istediğiniz kadar 'aldatmazsam aldatmaz' deyin. istediğiniz kadar sevdiğinizi daha önemlisi sevildiğinizi sanın. hakikak değişmeyecek, kafanızda bir çıkıntı fark edeceksiniz. o zaman beni hatırlarsınız belki.

hiç hatırlamamanız dileğiyle...
ayrı ülkelerde yaşamaktan daha az acı veren durumdur. sevgili yurt dışına yüksek lisansa gider sonra da size sadece msn de yüzünü gördüğünüz bir hayal kalır geriye.
kendinden emin olanın yaşayabileceği, yaşatabileceği beraberliktir. aynı veya ayrı şehir o hep yanınızda oldukça ne fark eder ki.