Tansiyonunuz veya şekerinizin düştüğüne delalettir.

Edit: sigarayı bırakın.
Genellikle 16-20 yaş arası insanlarda görülen durum. Yakında öleceğine işarettir.

Şaka lan şaka
Aniden ayağa fırlamayın siz de. Böyle misafirlikte kalkar gibi, 'haydii bize müsadeee' der gibi kalkın.
hızlıca kalkınca genelde başa gelen ürkünçlü olaydır. oha ohaaa der geri oturursun aynı hızla.
aynısı kaynımda vardı, 41'ini okuyacaz inşallah.
Sabahlari aç karina bir kaşık dut pekmezi alın. Hiç birseyiniz kalmaz.
ne doktoru cahil misiniz nesiniz yahu bi aspirin iç hiç bişeyin kalmaz.
Bu bulguyu gösterecek bir kaç neden olabilir. Nedeni tansiyon yükselmesi, tansiyon düşüklüğü, şeker düşüklüğü, kalp ritmi bozukluğu, ya da kansızlık olabilir. Kesinlikle böyle durumlarda doktora görünmek çok önemli.
Benimde başıma geliyor. Genellikle aniden kalkınca oluyor ama on saniye aradan sonra geçiyor. Kansızlıktan.
Bilmiyorum yaz aylarında bana daha sık olmaya başladı her halde kan akışı ve damarların genişlemesi olayı tansiyonun düşmesine bağlı olarak görülen bir semptom. Kansızlıkta yapabiliyor.
Günde en az 10-15 kere başıma gelendir. Bir yere oturursunuz, veya uzanırsınız, ayağa kalkıp 1-2 adım attıktan sonra önce gözünüz kararır sonra eller ve bacaklar uyuşur. Eğer bir de açsanız iş iyice çığırından çıkar. Dizlerinizin bağı çözülür, bulunduğunuz yere çöküverirsiniz birden. yaklaşık 5-6 saniye kadar sürer. Demir eksikliği anemisinden kaynaklanıyormuş.

Edit: imla
b 12 vitamin ekslikliğinden kaynaklanabilecek olaydır.

bol bol, balık yumurtası, ton balığı tüketmesi (günde bir tane ton balığı günlük b12 vitamin ihtiyacını karşılayacaktır). ayrıca, uyku düzenini ve beslenme düzenini yola sokması gereken kişidir.

tırnak başlangıcındaki beyazlıklar, ağız içindeki oluşan yaralar da b 12 eksikliğinin belirtileridir. ayrıca bu durum sürekli tekrar ediyorsa uzman bir hekime görünmesi tavsiyede bulunulur.
Bende de çok oluyor. Tansiyonum düşüyormuş.
Ortostatik tansiyondu sanirim bu yatiyorsaniz once oturun aonra yavas yavas kalkin ve birazda hareket edin aminüm zahmet olcak ama.
Kan basıncının ani değişimi sonucunda oluşan hadise . Çok sık rastlanması taktirde doktora gözükmekte fayda var .
bende de olan olaydır. anemi sonucu olan bir olay olduğu söylenir.