bugün

arz da ezan sesi hiç eksik olmuyor,dünyanın yuvarlaklığı ile alakalı bir tarafta vakit çıkarken diğer tarafta öbür namaz vakti giriyor,feza da durum nasıl bilmiyoruz
(bkz: yalanlarla amerika)
asla olmayan durumdur. dinimize zarar vermekten başka bir işe yaramaz. başlangıçta islamı seçmek için neden olabilir. ama yalan olması islama telafisi olmayan zararlar veriyor.
neil armstrong amcanın aya hiç ayak basmadığı için duymuş olamayacağı ses.
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=10537

yapay ay ortamının bulunduğu stüdyonun karşısındaki camiden geliyor olabilir ses. neil armstrong, aya gerçekten gittiğine inandırılmak amacıyla sarhos edilmiştir. *

burada bahsi geçen iddialar eğer doğruysa; olayın böyle bir açıklaması olabilir pekala. bunun gerçek veya yalan olması, islam ı zerre kadar sarsmaz. islam dini bu olaydan önce vardı.
(bkz: uzayda kıbleyi bulmak)
-ayda ezan sesi duyulmuş baba
+daha iftara çok var yani..
-..sen nası babasın ya..
bizim imam, uzay mekiği çelıncır uzaya çıktığında minaredeki hoparlörü yukarıya doğru tutmuştu. o zaman duyulmuş olabilir.
türklerin tarih yazması gibi bir şeydir.
neil arsmtrong'un faoruk-faruk- el baz'ın ricası üzerine kendisine oradan arapça bir şeyler söylemesi sonucu ortaya çıkmış olan şehir efsanesi.

neil armstrong ezan sesi duymamıştır, ama onu ve arkadaşlarını uzay ortamına hazırlayan bilim adamı farouk el baz kendi tabiriyle anasından doğduğu günden bu yana müslümandır. yani mısır'lı farouk el baz ezan sesi duymuş neil duysa da olur duymasa da. komuşum neil'e.-bize ne-
(bkz: sadettin teksoy)*
duyulmaz.
ya akıl var mantık var. eğer uzayda hayat yoksa neden orada ezan sesi olsun ki, birine bişeyler kanıtlayamadıktan sonra. hurafeden başka bir şey değil.
KEDiDiR KEDi.
n kromozomlu bir sperm ve yumurtanın birleşmesinden biz oluşabiliyorsak ben artık mucizelere inanarım. bilemeyiz. en büyük mucize yaradılıştır zaten. açıklayamıyoruz bazı şeyleri eğer açıklayabilseydik zaten insan olmazdık sanırım. şu sınırlı beynimizle bilemediğimiz o kadar çok şey varki? bazen sogulamaya başladıkça tıkanıyor insan ya da kapasitemiz mi yetmiyor bilemiyorum. bazen allah'ın öncesinde ne vardır nerden geliyor bu sınırsız güç diye soruyorumkendime. sonra diyelim ki onuda biri yarattı , ee peki onu yaradanı kim yatattı, peki ya onu kim yarattı? bu uzar gider. sanırım en doğrusu bazı kavramların dünya için geçerli olduğunu kabullenmek (öncesi,sonrası, doğurulmak gibi kavramlar) ve yine de düşünmek. sanırım başka boyut dedikleri bu olsa gerek.aklımızın henüz ermediği, henüz bilemediğimiz, anlayamadığımız, kavrayamadığımız, sırf bu yüzden inkar ettiğimiz, belki de asla bilemeyeceğimiz...
evet bakın bunu da bimiyorum ama merak ediyorum.
(bkz: man singing in foreign language)
gelse gelse sultanahmed camii'nden geliyordur.
bilimsel olarak imkansız olan hadise. uzay boşluğunda ses dalgaları iletilemez. bırakın ay'ı, dünya'nın atmosferinden dışarı çıkıldığı andan itibaren dünya'ya ait hiçbir ses gelmez. neil armstrong gerçekten müslüman olduysa ne mutlu ona. fakat ay'a kadar gelen ezan sesleriyle olduğunu sanmıyorum.
(bkz: yalan haberlerle müslümanlığı yayma girişimi)
(bkz: ay cami-i şerifi)
konu hakkında hataya düşülen nokta ezan sesinin dünya'dan geldiğidir. tamam, teknik anlamda buradaki ezan sesinin oraya gitmesi insan eli ile mümkün değildir. ama ya bu Allah'ın bir mucizesi ise?

odanızdaki aynadan kendinize bakın. karşınızda gördüğünüz şey sadece Allah'ın yaratabileceği bir mucize değil ise, bu boş şeylerle uğraşmayın. aramaya inanın. inşallah bulursunuz.
uzaya ilk çıkan insan olan yuri gagarin in ilk sözlerinden biri olan "burada tanrı falan yok" sözü ile çatışmakta olan bir mittir.
yıllar yıllar önce okuduğum bir yazıya göre neil'in gerçekten duyduğu sestir.

tabi olay ayda cereyan etmiyordu. ay'a gidilemediğine dair binlerce komplo kuramı var malumunuz. bunlardan birinin de çıkış kaynağı neil armstrong'un duyduğu ezandı. öyle ya da, devlet yalanını onu ortaya çıkarabilecek yegane kişilerden, aktörlerinden de saklayacaktı elbet. bu kurama göre trans/hipnoz altındaki armstrong tüm bu oyunun tezgahlandığı bölgedeki bir camiden ezanı duymuş ve ayda duydum gibi algılamıştı. zaten bütün fotoğraflardaki hatalar daha sonradan açığa çıkarıldı, öyle ki en acemi photoshop kullanıcısının yapmayacağı hatalardı bunlar, gölge ve ışıklarla ilgili özellikle...

bu da olayın dinden ve metafizikten tamamen bağımsız bir açıklamasıdır. zira neil aa bunu ayda duydum ben sözünü cidden söylemiştir; doğru ya da yalan.
(bkz: hay da ezan sesi)
günde 5 kereden "ayda" ortalama 150 defa ezan sesidir.
(bkz: salağa yatmak)