bugün

vahim durumdur. 500 milyon hayvan şimdiden telef olmuş. eko sistemi etkileyeceği konuşuluyor.

görsel
bir zamanlar bize " hee, höö! avuç içi kadar ormanları var sahip çıkamıyorlar yanıp kül oluyor" diyenlerin şimdi kendi ormanları aylarca yanıyor. neyse gene de yanmasın sonuçta dünya malı.
(bkz: günaydın)

Biz dünden beridir neyden bahsediyoruz.
Hayvanların mitolojisi olsaydı, bugünü kıyamet olarak yazarlardı.
görsel
görsel
Bir kıta yanıyor bazıları daha dünya savaşı çıkarma derdinde. Yakında uğrunda savaşılacak bir dünya bile kalmayacak.
tellere takılıp ölen yavruya canı sıkılmayan kendine insan demesin.

affınıza sığınarak söylüyorum, ben böyle zamanlarda kendimi tutmam.
ben öyle insanın amına koyarım.
Filistini bu kadar konuşmazsınız şerefsizler.
olayı siyasete çekmek..

hayvan bir canlı değil mi?
allah'ın yarattığı değil mi?

milyonlarca canlı cayır cayır yanıyorken için sızlamıyor mu?

olan masum hayvanlara oldu.

ve sayın arkadaşlar o masum canlılara üzülmek demek masum bir filistinli veyahut yahudi çocuk ölsün bana ne demek değildir.

azıcık insan olun.
Siyasetin ahtapot gibi kollarını uzatmadığı ekosistem kalmıştı. Aylarca süren yangının hükümet tarafından ciddiye alınmamasıyla yarım milyara yakın hayvan ve 6 milyon hektar alan yok oldu...
ilginçtir Tüm bunlar yaşanırken başbakan tatile gidiyor. yangın bölgesinde vatandaşların zorla elini sıkıp göstermelik oynuyor. Ülkede çalı yangınları doğal bir durum. Fakat Eylülde başlayan bir yangının çoktan kontrol altına alınması gerekirken önlenemez hâle getirense insanlar oldu. Kontrol edilebilecek bir sorunu katliamla sonuçlandırdılar. Kimin bunun üzerinde bir ihmalkarlığı varsa katilden farkı yoktur.
en çok koalaara üzüldüğüm yangındır.. nesli tükenme tehlikesini girmiş.
insan olmak çok yıpratıcı.