1. 1.
  http://www.avrupakonseyi.org.tr/
  ... vernon sullivan
 2. 2.
  avrupa konseyi (bkz: council of europe); avrupa zirvesi (bkz: european council) (ki buda avrupa konseyi diye anılır avrupa zirvezi farazi bir atıştır) ve avrupa birliği konseyi (bkz: council of the european union) ile avrupa birliği üzerinde çalışanlar üzerinde tam bir çeviri ve anlam karmaşasına neden olur.
  ... ernest everhard
 3. 3.
  AB''nin yasama organı ve karar verme kuruluşu olarak görev yapıyor, ancak Amsterdam ve Maastricht anlaşmalarının getirdiği düzenlemelerle bu yetkisini Avrupa Parlamentosu ile paylaşıyor.
  ... demester
 4. 4.
  kuruluş amacı, insan haklarının ve temel özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesidir. şu an Avrupa Konseyi'nde 47 üye ülke bulunmaktadır. bu konseye bağlı kuruluşlardan birkaçı:
  bakanlar komitesi
  insan hakları mahkemesi
  avrupa güvenlik ve işbirliği teşkilatı
  ... coskun373
 5. 5.
  ikinci Dünya Savaşı’ndan sonra, Avrupa ulusları kendi aralarında bir birlik kurmak ve ilişkilerini geliştirmek gereği­ni duydular. Bu amaçla, 1948 yılındaki La Haye Kongresi’nde ilk adım atıldı. 5 Mayıs 1949 da ise, 10 Avrupa ülkesinin dışişleri bakanları ara­sında, Londra’da bir antlaşma imzalandı. Tür­kiye’nin üyeliği, Büyük Millet Meclisi’nin 12 Ara­lık 1949 tarihli kararıyla onaylandı.

  Kaynak: http://www.yeniansikloped...pa-konseyi/#ixzz2OPXRel9x
  ... hasmet ibriktaroglu
 6. 6.
  türkiyenin kurucu ülkeler arasında bulunmadığı ancak kurucu 10 üyeden hemen 4 ay sonra katılan ilk ülke olduğu konsey. avrupa birliği ile herhangi bir organik bağı olmamasına rağmen ortak projeler yürüttükleri de görülmemiş değil. avrupa birliğinin kullandığı avrupa bayrağı aslında avrupa konseyine ait ve ab bu bayrağı bu konseyin izniyle kullanıyor. ab bakanlar konseyi gibi şeylerle karıştırılmaması lazım. aihm de avrupa konseyine bağlı bir mahkeme.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Avrupa_Konseyi
  ... sevgilim hayat
 7. 7.
  avrupa birliğiyle karıştırılmaması gereken, şu aralar ülkemizde demokrasi kültürünü(!) ve insan haklarını geliştirmek adına, özellikle milli eğitim bakanlığına, proje geliştirmeleri amacıyla para yağdıran, meb in de bu parayı nereye sıvayacağını bilemediği konsey.(her şey eğitim için tabi)
  ... emma bovary
 8. 8.
  ilk defa 1949 da Strasbourg kentinde toplanmıştır.
  ... alex10br
 9. 9.
  gözlemcisi: 2.5 milyon oy manipüle edilmiş olabilir!

  https://tr.sputniknews.co...nuc-degistirmis-olabilir/
  ... true