bugün

hurin'in nirnaeth arnoediad savaşında sarfettiği kelime. ''gündüz yeniden gelicek'' demektir. orta dünya hayranlarının favori sözüdür.
(#14666671) sözlüğe hızlı bir giriş yapmış yeni yazar! hoş gelmiş.
(#14812510)

seni tanık koruma programına almamız gerekiyor.

tanım : yazar.
sherlock holmes hayranı yazarımız. ilgiç kişiği, sohbeti ve gizemli tavırlarıyla çok beğendiğim bir yazar. ayrıca kendisine pipo hediye ediceğim yazar.
bruce springsteen hastası yazar, müzisyen, akademisyen, gezgin, ressam ve fotoğraf sanatçısı aşmış kişilik. kendisi eşsiz bir detaycılık ve gözlem yeteneğine sahip. olaylara yaklaşımda bazen öyle çeşitli paranoyalar üretiyor ki, gülsem mi yoksa ağlasam mı şaşırıyorum. fakat çoğu zaman, papağanlarıyla papağan olacak kadar da komik bi insan. ayrıca, kadim bir bonsai ağacından yapılmış pipo sözümü de unutmadım.
15 yıllık sosyal tespit uzmanlığı görevimiz boyunca kendisini inanılmaz derecede geliştirmiş, bir baktığı zaman olayı çözen şahane bir arkadaş, şahane bir yazardır. kendisi bruce springsteen'in yanı sıra journey ve styx hayranıdır. artık iş dolayısıyla eskisi kadar sık görüşemesek de online olarak iletişimimizi sürdürmekteyiz. sosyal tespitlere devam.
yazdıkları takip edilesi, tuhaf, değişik yazar kişisi.
silmarillionda nirnaeth arnoediad yani sayısız göz yaşı savaşında geçer bu söz.
belki kitabın en hüzünlü hikayelerindendir.
Daha gençken fantastik kurgu dışında bir şey okumazken tüylerim diken diken olmuştu bu bölümde.
Acayip fantastik hayaller kurardım o zamanlar zaten mal ama mutlu bir ergen.

"aure entuluva! gündüz yeniden gelecek!" diyordum. Kendimi hurin yerine koyarak.
Sonra dünya değişti eru'ya inancım kalmadı,
iluvatar insanları terk etti, morgoth zincirlerini kırarak yönetmeye başladı dünyayı ve ümit kalmadı.
galiba hala malım ama bu sefer karamsar bir mal.

Saklı kral turgon büyük ordusuyla yardıma geldiğinde bağırmıştı fingon
"utulie'n aure!aiya eldaliear atanatari, utulie'n aure! gün geldi!işte, eldar ve insanların babalarının halkı, gün geldi!"
ve onun sözlerine karşılık yer, gök ordusunun "auta i lome! gece bitiyor!" haykırışı oldu.

Savaş kazanılıyordu ancak doğulu insanlar ihanet etti. Ordular parçalandı büyük kıyım geliyordu.
Orada yaşandı insanların yaptığı işlerin en görkemlisi insan hador hanedanı direndi turgon'un gondolin'e dönebilmesi için zaman kazandırdı.
öldürülen hador insanlarının başları altın bir tepecik oluşturmaya başlamıştı ve en sonunda hurin tek başına kaldı..
kalkanını atıp baltasını iki eliyle kullanarak her öldürdüğü morgoth uşağından sonra
"aure entuluva! gündüz yeniden gelecek!" diye bağırdığı şarkılarda anlatılır.
bunu yetmiş kez haykırdı,
ama morgoth'un emriyle canlı getirilmesi gerektiğinden aşağılanmalar içinde angband'a sürüklendi..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar