bugün

ikinci nesil çaylak.. yazar adaylarından.. hoşgelmiştir.. *
(bkz: hüseyin nihal atsız)
hüseyin nihal atsızın mahlas olarak kullandığı soyadıdıdr.
kürt halkından k.rtler diye bahseden, yakında koskocoman bir beygir hediye edecegim, yazar görünümlü provakatör.
sozlugun a.ina koymaya kendini adamis bokkurt. aman bozkurt.
bin atsız akınlarda çocuklar gibi meldik
bin atsız o gün sözlüğü piç ettik
(bkz: #2848603)
şunu anlamıyorum; tamam bu arkadaş aşırı milliyetçilik yapıyor fakat diğerleri aşırı solculuk aşırı komünistlik yapıp sağa sola faşist damgası yapıştırırken, istem dışı/isteyerek terörizm propagandası yaparken afedersiniz sözlüğün mınakoymuyorlar mı? resmen mızıkçılık lan bu yaptığınız.
turan sözlük te evvel zaman içinde moderatörlük yapıp evine geri dönmüştür, garipsenecek birşey yoktur.
kendisine "allah'in fasisti ve irkcisi!" demekten tek alikoyan faktorun, onu allah ile iliskilendirmek ve gunaha girmek oldugu, hitler doneminde yasayasi cocuk.
atindan ayri zor gunler geciren kisilere verilen ad. bir an once bir at temin edilip yarim kalan iliskilerine devam etmeleri saglanmalidir.
resmen bazı çevreler tarafında çekilemeyen yazar haline gelmiştir. bu sözlükte her türlü adam var ve hemen hemen her türlü propaganda yapılmakta. komünistler, liboşlar, ümmetçiler, siyasal islamcılar, neo-nurcular, 2. cumhuriyetçiler,pkk cılar, sözlükten fetva verenler... alayı var sözlükte ama bu adam türkçü olduğu için neredeyse yarım saattir bazı kişiler tarafından linç edilmeye çalışılmakta. yuh sizin gibi çakma demokratlara! lafa geldi mi "fikir özgürlüğü, inanç özgürlüğü, demokrasi" naraları atanlar en başta girişiyor bu lince. madem fikir özgürlüğü var, bu adamın da en az sizinki kadar hakkı var.
amacı sadece dini kötülemek olan yazar*, atsız atasıda bilir ç.kalede bu toprakların dini seven atalarımı zsayesinde kurtulduğunu ama ne atasının işine gelmiş, ne de kendisinin gelmekte.
Hüseyin Nihal ATSIZ yahut atı olmayan kimse. yahut atın intikamı filminden hemen sonraki kovboy kimse.
red kit olmadığı kesin olan zira bir atı olmayan kişi.
(bkz: kemal kerincsiz/#3044649)
helal olsundur.
denilen gibi faşistse bile * * sözlükteki faşizme çarpıldığını iddia eden faşistler kadar olmadığını* düşünüyorum.
selam ola.
migfer ile birlikte sozlugun öncü ırkçılarındandır. birde bunların yanına ilerki dönemde füfrer isminde bir alman ırkçısının katılmasıyla muhteşem ırkçı trio yu oluşturacaklarını düşünmekteyim.
artık o bir silik yazar. tam yıldızsözlükteki atsız misin diye soracakken baktım uf olmuş. yazıııııkk..
atsiz: göktürklerde kamu hizmetinde henüz bulunmayan ve bu sebeple bir ismi henüz hak etmedikleri düşünülen tebaaya verilen sıfat imiş.. ve bu insanlar atsız diye çağrılırlar imiş ve nihal atsız'ın da atsız'ı buradan geliyor imiş..
üst kattaki yaşlı amca atsız' ın şerefsiz yerine de kullandığını söylediğinde şaşırmıştım. bugün derste* hocada aynı şeyi söyleyince inanmaya başldım meğer zamanında böyle bir anlamıd varmış bu sözün. şimdi var mı bilemem.
yıldızsozlukteki atsız olmayan atsızdır ki okuduklarımdan anladığım kadarıyla da nihal atsız ı tam anlayamamıştır.

iki atsız arasındaki fark için

http://www.yildizsozluk.c...hp?do=eidd&eid=171454
(#2870592)

yıldız sozlukteki atsız için (bkz: Selim pusat)
bazı yörelerde şerefsiz yerine kullanılan kelime. "*mı götü" dağıtmış anlamında kullanımı ise pek yaygın değildir.
bir çok kişinin bilip bilmeden "türk hitleri" diye hakaret ettiği türk düşünürüdür; fakat bilmezler atsız'ın hitler hakkındaki düşüncelerini ve yazılarını, onlar sadece bok atma çabasındadırlar. ayrıca, ülkücü değildir; türkçüdür! tanrı mekanını cennet etsin!
güncel Önemli Başlıklar