bugün

eskiden hep gitmek istediğim ama artık hergün önünden geçe geçe bıktığım bi alışveriş merkezi
istanbul'un ataköy semtinde bulunan alış-veriş merkezidir.
berber süleymanın dükkanı buradadır. temiz ve kaliteli bir kuafördür.
galleria ve carousel gibi mekanların açılmasıyla eski önemini yitirmiş olan alışveriş merkezi.
kalbin kulakçıklarına verilen latince isim..sağ ve sol olmak üzere 2 adettir..vücuttaki kirli kan venler vasıtasıyla sağ atriuma dökülür...sağ atriyumdansa atrioventriküler kapaklar ile sağ ventriküle geçer..sağ ventrikülden pulmoner arterler ile akciğere gönderilir akciğerde temizlenen kan pulmoner venler aracılığıyla sol atriuma gelir..sol atriumdanda sol ventriküle,sol ventrikülden de tüm vücuta pompalanır aort ile..
1,5 sene boyunca kapisindan her giri$imde kar$imda elinde ütü ile balonu ütüleyen kizi cikaran mekan. hala var mi bilmiyorum ve hala o kizi orada sallayan varmi merak ediyorum.
ataköy atrium, şirinevler ataköy metro durağından sonra ataköy istikameti ile takip edilen yolun 100 metre solunda yer alır. * *
lise, ortaokul ve hatta ilkokul zamanlarımızın kutlu mekanı. bir defasında hangi akla hizmetse kimliksiz olmamızdan dolayı gözaltına alındığımız * aslında hiç bir zaman çekici gelmemiş alışveriş merkezi. ama tabi o yılların * insan ömründeki en sıkıntılı, en bunalımlı dönemler olduğunu unutmamak gerekir. ve en ilgi çekici şeylerin dahi işkence halinde görüldüğü yıllardı.

(bkz: ergenlik dönemi)
tuvaleti bulamayanlara: en alt kata inin, gidebildiğiniz en uç noktadan sağa dönün karşınıza çıkar.
sürekli bombalanma tehlikesiyle huzursuz eden güzel bir alışveriş merkezi.
fenerbahçe'nin şampiyon olduğu geçen sene kapısına devasa boyutta fener bayrağı asılarak soğutulduğum ataköy yunus emre camii karşısındaki alışveriş merkezi.
içinde, bir bardak sıcak suyun içine konulmuş lipton sallama çayı 2.5 ytl ye, evimde daha iyisini yaptığım üçü bir arada kahveyi 6 ytl ye satan kafelerin (backhaus, robert s coffee) bulunduğu, ataköydeki alışveriş merkezi.
ataköy ve beylikdüzün'de bulunan alış veriş merkezinin ismidir.
(bkz: kulakçık)
(bkz: kalp)
türkçe karşılığı avlu olan kelimedir. antik yunan ve bizans mimarisinde bolca görülür. *
beylikdüzünde olanında çok pis anılarım olmuştu.** kendisinden hiç haz etmediğim avm
Ataköyde bulunan güzel bir alışveriş merkezidir.
ataköyde bulunan kuaförlerle dolu avmdir.içinde bir yerlerde iş yerim bulunmaktadır.hayır kuaförde çalışmıyorum.asla.
akdeniz mimarisinde iklimin avantajlarından yararlanılarak geliştirilmiş avlulu yapıdır.
android işlemcili telefonlarda facebook'un kendi uygulaması yerine kullanılabilecek bir uygulama. eksikleri var elbet ama az yer kaplıyor + pratik.
içinde sayısız kuaför ve emlakçı bulunan alışveriş merkezi.

emlakçıya giden kuaföre girmeden çıkamıyor mu noluyo, komisyonlu ortaklık mı dönüyor orasını ben anlamadım.

lakin çilingirinden kuru temizlemesine bulamayacağınız şey yok.

aynı zamanda ataköy ahalisinin yegane buluşma noktasıdır.
Kapalı otoparkının çıkışında bulunan ve her araba üstünde geçtiğinde pat pat diye ses çıkaran mazgalları tamir etmeyen yüzsüz insanların yönetiminde bulunduğu avm.

aylardır tamir etmiyorlar, utanma sıkılma yok.
Super hatunlarin kol gezdigi yer.
Uu beybi.*
ataköy'deki bir avm'yi nick yapmış olan yazar.
görsel
Eski Roma mimari yapısına sahip ev alanlarının ortasında bulunan avlu yapısıdır cevabı verilmektedir. Bu avlu yapısı, eski tarihi Roma mimarisine bakıldığında çevresi sütunlarla sarmalanmış olduğu bilinmektedir. Atrium, yaşadığımız çağda otel ve benzeri konaklama hizmetlerini veren bölgelerde açık yapılı ve merkezi alan dahilinde kullanılmaktadır.

Atrium günümüz yapı mimarisiyle birlikte bir miktar değişikliğe uğramıştır. Geçmiş çağlarda kültürümüzde de avlu dahilinde kullanılmış olsa da günümüzde AVM, otel ve benzer nitelikteki diğer hizmet alanları da atrium adı altında açık alanlar meydana getirmektedir.