harika bir intro ya sahip yüzyüzeyken konuşuruz un en güzel parçası.

sıkılmıştım ben de biraz hep aynı yerde durmaktan
yanında olmak varken hep arkanda koşmaktan
beni bu kentte tutan boğazı değil, geçmişimdir
sen nasıl gidiyorsun, hep merak etmişimdir.

yarın sabah geri gelmeyecek misin
ben mi kalkayım yoksa çayı sen demleyecek misin
madem öyle lafı uzatmaya gerek yok
ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin?

rahatsız ediyorum ama, çiçeğe su verdin mi
evet bunun için aradım, başka ne olabilir ki?
he bir de, yola çıktığın zaman hangi köprüyü seçtin
tam beş saat olmuş izmit'i yeni mi geçtin

yarın sabah geri gelmeyecek misin
ben mi kalkayım yoksa çayı sen demleyecek misin
madem öyle lafı uzatmaya gerek yok
ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin?
yüzyüzeyken konuşuruz'un öldürücü darbesi. intro ayrı, sözler ayrı, kaan'ın şarkıyı söyleyişi ayrı bitiriyor. ve içinde, dünya üzerinde en çok merak edilen (en azından benim için öyle) sorulardan birini barındırıyor:

"sen nasıl gidiyorsun, hep merak etmişimdir"

ayrıca, dinleyiniz efenim:

https://soundcloud.com/yu...konusuruz/atesedecekmisin
--spoiler--
rahatsız ediyorum ama,çiçeğe su verdin mi
evet bunun için aradım, başka ne olabilir ki
--spoiler--

diyenlerin şarkısı olabilir.bu kişiler arasında bende olabilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=yQuXL0Wgmk0
"yarın sabah geri gelmeyecek misin
ben mi kalkayım yoksa çayı sen demleyecek misin "
Yoksa polis mi Çağırayım? diye devam edebilecek diyalogtur.
efsane 20 yaş altı kız kaldırma potansiyeli olan şarkı.
ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin dizesi ve arkadaki tatlı gitar tınılarıyla süslü bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı.
Çok keyifli bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı. Şiddetle tavsiye edilir.
Bir Yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı. Müziğiyle sesin eşsiz uyumu sakin ritmiyle insanın diline dolanır. Seste biraz teoman'ı yakalamak mümkün.
dinlemeyenin çok şey kaybedeceği harika ötesi şarkı.

dinlendirirken hüzünlendirir..bi acayip.

buyrun şöyle bişey ; http://www.youtube.com/watch?v=yQuXL0Wgmk0
dinlemekten sıkılmadığım şarkıdır. hatta sigarama eşlik etsin bu parça efenim.
Yuzyuzeyken konuşuruz'un en güzel şarkisidir kanimca. Şarkının yanında sarılmalık manita çok iyi gidiyormuş. Ehehehhe. Yalnızım olm ben.
içinde bulunduğu duyguyu çok etkili anlatmış bir şarkıdır.

efendim şarkının kahramanı, sevgilisinden yeni ayrılmıştır. geçmişte birlikte yaşamaktadırlar. onun nasıl olup da gittiğine hayret etmektedir, bir yandan da hala gittiğine inanmamaktadır. başlarda kendini teselli etmek için "iyi oldu ya, zaten anlaşamıyorduk, uyuşmuyorduk" gibi laflar ederken, aklından çıkaramamaktadır.

arayıp kıza söyleyeceği cümleleri kafasında kurar durur:

+yarın sabah geri gelmeyecek misin?

ilk aklından geçen sözdür ama bunu sorup kendini küçük düşürmek istemez.

+rahatsız ediyorum ama, çiçeğe su verdin mi?
-...
+evet bunun için aradım, başka ne olabilir ki? (barışmak istiyorum aslında)
-...
+bir de yola çıktığın zaman hangi köprüyü seçtin? (bir şey de konuşalım, sesini duyayım.)
-bilmiyorum ki, izmit'i geçmişiz, uyuyordum.
+tam 5 saat olmuş, izmit'i yeni mi geçtin? (beş saattir gözüme uyku girmiyo, nasıl gidersin? çok kızgınım sana.)
-...

+yarın sabah geri gelmeyecek misin? (gerçekten inanmıyorum gittiğine, lütfen geri dön)
+ben mi kalkayım yoksa çayı sen demleyecek misin? (bak geri dön, çay da demlerim. aynı şekilde devam ederiz.)
-gelmeyeceğim, arama artık.
+madem öyle lafı uzatmaya gerek yok. ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin? (ben zaten ölmüşüm.)
bu şarkıyı anlatacak kelime bulamıyorum , son yılların en iyi türkçe çalışması bence.

https://www.youtube.com/watch?v=yQuXL0Wgmk0
http://www.youtube.com/watch?v=yQuXL0Wgmk0

dinleyin ULAN!
Cayi sen demlemeyecek misin?

Caga ayak uyduran grubun sarkisi.
yüzyüzeyken konuşuruz grubunun kuşkusuz bir numaralı şarkısıdır.

"yarın sabah geri gelmiycek misin?
ben mi kalkayım yoksa, çayı sen demliycek misin?
madem öyle lafı uzatmaya gerek yok,
ben mi öleyim yoksa, ateş edecek misin?"
yalnız altta ki müziğe neden kimse dikkat etmemiş? o da harbi harbi güzel.
Mutlu ol yeterde de çalan mükemmel bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı.
en çok "beni bu kentte tutan boğazı değil, geçmişimdir " kısmı düşündürür. mutlu ol yeter de çalması da tadından yenmez olmuştur.
yurtdışı şantiyede çalışan bir mühendis olarak alışkanlık haline gelen geç saatlerde mutlu ol yeter izlerken,karşıma çıkan hatta olduğum yere oturtan şarkı. güzel söz yazmak zor ama bu adam olayı bir tık ileriye götürmüş bu şarkıda. müzikle beraber o kadar kadife bir acı veriyor ki insana hemen kabullenesi ve bağrına basası geliyor bu acıyı,hüznü. öyle ki kaç zamandır yazmaya üşendiğim sözlükte acilen yazma isteği uyandırmıştır.

ancak dinleyenden tavsiye: dikkatli dinleyin zira özlemeye meyilli yada depresyona gülümseyen bir haliniz varsa ve - illaki- aklınızda birisi varsa; şarkı sizi dağıtabilir inceden. Ankara'da yaşamış ve istanbul sevdalısı olmayan bünyemde "beni bu kentte tutan boğazı değil geçmişimdir...." dizesi bir anda kaç senenin flashback'ini çakmıştır zihnimde.
Ateş edersem yüzünü beyaza boyarım diyerek kontraya geçilesi
Soru cümlesiovski.
ateş etmek deyimini akla getiren şarkıdır.
ateşe göre değişir, ateş etmekten kasıt yürümek ise elbette sevdiceğime ateş edebilirim amma ve lakin öldürmek ise, eh istediğim cümleyi tez zamanda söylemezse onu da yapabilirim.

şaka maka güzel bir yüzyüzeyken konuşuruz şarkısı, kaan boşnak'ın gidip gelen sarmalayıcı sesi de şarkıyı daha da benimsemenize sebep oluyor.
öyle sesler çok güzeller, resmen adamın sesi sarılıyor bana o söylerken. sahiplenici bir tınısı var.
ölmek tek kurtuluş olduğu zaman söylecek cümle. tamamı da "ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin?"
"yok kardeş sen bekle ben bir selfie çekip ateş ediyorum" diye cevap verilesidir.