bugün

ateistlerin sürekli olarak yaptığı davranışlardır
en vazgeçemedikleri huylarıda var olan şeylere yok demektir.
+sevgilim çayında şeker var mı?
-yok
+aşkım paran var mı?
-yok
oto boka belge var mı belge mantığı ile yaklaşırlar.*
inanmayınca karıların kendilerine hasta olacaklarını sanırlar...
Kuran' ın türkçesini ne yazık ki bir müslüman bile tamamen okumamışken,
ateistler okur.
Ve savundukları fikre bilgi sahibi olmadan sahip olmak istemezler.

Bu iyi güzel de,
Nedense hepsinde sürekli birşeyleri saptırma ve etraflıca düşünememe hastalığı vardır.
din temelli partilere oy vermezler.
bağış adına denizli fenerli vakıflara para kaptırmazlar.
insanları taşlamaz, kırbaçlamazlar.
kendilerine bomba sarıp sağda solda patlamazlar.
inanç adı altında 14 yaşında çocukları becermezler.
hayvanları vahşice boğazlayarak ibadet etmezler.
kafalarına bezler dolayıp insanlığın yarısından saklanmaya çalışmazlar.
yılın belli ayında aç kalmayanı dövmezler.
...
eksileyin bakalım. ama bu yazdıklarımı yapan bir ateist de bulun.
ateist olduğunu durmadan dile getirirler...
sürekli "ben cool'um siz sıradansınız" tripleri.
etrafta inanca saygı, özgürlük , çığırtkanlığı yapıp; inanmadıkları bir dine çamur atmaya kalkarak ne kadar aciz olduklarını gösterirler.
"yanarım yanarım
tutuşur yanarım"
şarkısını hep bir ağızdan söyleyecek olmaları.
geniş rahat adam olurlar namus falan bilmezler gerekirse sevgilisini başka erkeklerle paylaşabilir. not: 10 ateist erkek üzerinden inceleme yaptım.
aleyhlerindeki entrylerin bıkmadan usanmadan eksileme yeteneğine sahiptirler.
müslümanların yazmış olduğu kaynakları dikkate almamaları ya da alah'ın kelamını kaynak olarak kabul etmemeleri.

kur'an yine kabul edilir adam inanmıyor, müslümanların yazdığı kaynaklara inanmıyorsun da diğer kaynaklara nasıl oluyor da inanıyorsun hayret ediyorum ey ateist kişi. bana bunu bir açıklar mısınız? yani bunu yaparkenki dayanağın nedir?
müslüman komşularının yazdıkları evdeki ejderhalardan kurtulma adlı kaynaklara inanmamaları.
tartışmalarda zeka ve elle tutulur savlar beklerler.
önyargısız ve iyi insan olmaya çalışmaları en temel huylarıdır. oysa buna mecbur değiller ama nedense buna bir dayatma olmaksızın yönelirler.
çoğu ailesinden dinimiz hakkında gerekli bilgileri edinememiştir.
müslümanlara kendilerini ispatlayamadıklarında kudururlar.
dünyadaki güzel şeyler neymiş ki tesadüf demişiz diye sorma huyları vardır.
"abii şuna baaak çocuk açlıktan geberiyor muhakkak bunu birisi yapmış olmalı."
yok dedikleriyle mücadele etmeleri. don kişot misali. ayrıca kendileri şanso'suz da gezmezler. vardır öyleleri çevrelerinde.
yok dedikleri şeyle değil yok olan bir şey uğruna insanların yaşantısına karışan zatlar mücadele etme gibi bir huyları vardır.
(bkz: allah ın adaletsiz olması/#12904045)
her şeye maddesel bakmaları, imanın kalbi bir mesele olduğunu unutmaları.

bu tüm ateistler için geçerli değil elbette.

burada kastettiğimi üstüne alınıp cevap yazanlar olmuş.

bu kişilerin imanın ne olduğunu düşünmesi gerekir. buradaki kastımın islamı değerlendirirlen müslümanların maddi düşünmediğini bilmemeleridir. bir ateistin mantığı kabul etmez cebail (a.s.) ın peygambere vahiy götürdüğünü. ama müslümanın kalbi kabul eder.
insan duyguları ve düşünceler maddesel olmasa da en çok ateistler buna saygı duyar hatta insan duygu ve düşüncelerine maddeden daha çok değer verileceğini savunur.

şimdi bazı sivri zeka müminler 'ateistler elle tutulmayan şeylere inanmazlar' gibi bir sav tacaklar ortaya, ateistler elle tutulamayan değil bedenin hissetmediği şeye inanmazlar. duygu ve düşünce hissedilir, duygu ve düşünce değişimleri vücuttaki fiziki değişimi beraberinde getirir. misal ben allah'ı hissetmiyorum ve inanmıyorum. bence yok.

bir de bu başlıkta yazılanlara bakıldığında müslümanların ateizmi kavrayamadıkları açık görülüyor. ateistler sadece allah'a inanmıyor zannediyorlar. ateistler doğa üstü şeylerin hiçbirine inanmazlar: hayaletler, cinler, periler, allah, masal kahramanları... yine anlamayacaksınız biliyorum ama neyse.