bugün

bu nasil bir özgüvendir ki böyle bir baslik açip altinada yazilar editler felan fisman yok arkadas. bir ömürde edindigi kelimeleri bir cümlede toplamak istemis olabilirsin ama üzülerek söylüyorum olmamis.
kalbi atan herşeye modunda olmadıklarından bir çok abazadan daha az yatkındır.
türkiyenin doğusuna doğru yaşanan olayları bilmiyormuş gibi davranıp böyle başlıklar açıp beni konuşturmayın; müslümanım diyen adam müsveddeleri gelinini skiyor, yengesini skiyor kadınsızlıktan vs vs..

(bkz: adam olun beyler)
kötü ve yasak bir şey olduğu yönünde görüştür. biz ateistler akrabalarımızdan çok, aptal sikmeyi severiz.*
ateist bir insandan herşey beklenebilir. her ateist tecavüzcü, seri katil değil ama.
onun vicdani bir yaptırımı yoktur. ensest ilişkiyi savunurlarsada onlara kızamam. ensest bence ayıp birşey değil der noktayı koyarlar.
eğer ki modern bir toplumda yaşıyorsak (ki hayır yaşamıyoruz ne yazık ki) ensest bir ilişki yaşamak bireylerin kendi özgür iradeleriyle verdikleri bir karar olarak değerlendirilmeli. tabi burada bireyden kasıt on sekiz yaşını doldurmuş, kararlarını başkasının zoruyla değil kendi iradesiyle veren ve sağlıklı karar vermesini engelleyen bedensel ya da zihinsel hiçbir engeli bulunmayan kişilerdir. özetle bir zorlama olmadığı durumlarda bireyler kendi hayatlarını istedikleri gibi yaşayabilme hakkına sahiptirler, size saçma geliyor olabilir; ancak nasıl ki birinin günde üç öğün lastik yemesini yasaklayamazsanız (sonuçta doktor dahi olsanız hastanın tedaviyi reddetme hakkı var) insanlara kimle sevişeceklerini de buyuramazsanız. keza bu örnek sigara, alkol, uyuşturucuyu da kapsayacak şekilde genişletilebilir, sonuçta bir insan nasıl ki (çevreye zarar vermeden) evini, arabasını nasıl istediği gibi kullanabiliyorsa, bedenini de o şekilde dilediği gibi kullanabilir. kendine zarar vermek istiyorsa, uyuşturucu kullanıyorsa örneğin, verme hakkı vardır. devlet ve toplum bu kişi bu zararı başkalarına vermeye başladığında (başkalarına zorla veya kandırarak uyuşturucu kullandırttığında örneğin) devreye girmeli.

ensest de böyle bir şey. ahlak, ahlak, ahlak da ahlak deyip duruyoruz ama o klasik soru burada da iş başında işte, neye göre, kime göre? sonuçta iki taraf da rıza gösteriyorsa bu durumdan zarar gören kimse yoktur demektir (hakları yasalarla korunan aldatılmış bir eşi gözardı ediyorum, o başka), bu durumda bu durumu doğru bulalım ya da bulmayalım bu insanlar bunu yapmakta özgürler. bunun ateisti müslümanı yok, ha sen ben müslümanım allah' a inanıyorum ve bu yapılan iş günah diyorsan, senin inancına göre bunun cezası verilecek demektir. ateist' e gelince, o verilecek bir cezaya inanmıyor sadece. yine kendi iç dünyasında bu olayı onaylayabilir veya onaylamayabilir, bu bir müslüman için de geçerli, ensesti onaylayabilir veya onaylamayabilir veya bir hristiyan...
toplumun enseste bakışıyla aynıdır.
(bkz: her ateisti komünist sanmak)
türkiye nin ateistleri , dinde yasaklanmış olan herşeyi itina ile gerçekleştirmeye çalışırlar ve hatta gerçekleştirmekle övünürler.
sıralayalım;
-anal sex.
-domuz eti.
-her türlü kutsal değere küfür etmek.
-aşırı alkol tüketimi.
-ensest neden olmasın?

bu yaptıkları şeyleri hiçbir zaman toplumun ortasında bağıra bağıra seslendirmezler. zira cesaret ister... misal kalkıpta sokağın ortaında allah a, peygamber e sövemezler. bunu kendi mikro gruplarında yaparlar. ve hatta bununla övünürler. evet domuz eti yemekle övünen garibanlar var. yada sarhoş oldum ortalığa işedim diye sevinenler var. bu saydıklarım arasında neden ensest olmasın?
--spoiler--
islami kaynaklarca ensest ilişki reddedilmiştir. yani bir insan kardeşiyle, annesiyle, babasıyla, çocuklarıyla ilişkiye giremez.

demek ki islam'ı topyekün reddeden ateistler, bu durumda ensesti kabul etmekte ve serbest olmasını istemektedirler?
--spoiler--
ateizm i düşünce yapısı olarak benimsemek islam'ın yasakladıklarını yapmak, yapın dediklerini de karşı gelmek değildir.

tespit yaparken sıçanı gördüm de bu kadar sıçanı görmedim. düz mantığın amına koymak bu olsa gerek. bazı değerli yazar arkadaşlarımız da ciddiye alıp mantık çerçevesinde açıklamışlar. böyle bir tespit sıçan o açıklamaları kavrayabilir mi acaba bir düşünün arkadaşlar.

(bkz: yemin ederim geri zekalı bile değil bu çocuk)
düz mantıkla ulaşılmaya çalışılan görüştür. fakat mantık yanlış, hemen kanıtlayalım.

bu kızı bakire mi diye kızıyla ilişkiye giren baba müslüman, hüseyin üzmez de ateist değildi di mi lan? 13 yaşındaki kıza tecavüz edenler hem adam hem müslüman geçiniyor. siirtteki tecavüz olayları çok çabuk unutulmasına rağmen evet onlar da müslüman idi. doğuda küçücük kızlar babaları, abileri,amcaları tarafından taciz ediliyor. doğru bildiniz, onlar da müslüman geçiniyor. 1 yaşındaki bebeğe tecavüz eden müslümanları nasıl unutabiliriz ki?

demek ki neymiş? müslümanlarla ateistlerin yaptıklarının tam tersi olduğunu düşünen bünyeler, müslümanların ensest düşkünlüğünü göz ardı etmekteymiş. buradaki düz mantığa göre müslümanlar ensest düşkünüdür, ateistler ensest ilişki yaşamaz.

peki böyle midir? hayır, bu tamamen insanın sapkınlığıyla alakalıdır. müslümanın da sapık olanı vardır, ateistin de, hristiyanın da, budistin de, deistin de. insanın inanıp inanmaması onun ensest hakkındaki görüşlerini etkileyebilir mi? evet etkileyebilir. inkar edilmesi saçmadır.

o değil de, oksijen israfı lan bunlar.
önce şunu söyleyeyim, 'ensest' demek, 'anasını sikiyo buuu!' çemkirmesindeki 'buuu' olmak değildir. yani, sadece anneyle veya babayla sınırlı bir şey değildir ensest. kardeş, kuzen, hala, amca, teyze, yenge, dayı vs. gibi, kan bağı açısından yakın akrabaları da kapsar. bu gerçekten yola çıkarak, "ateistler islam'ı kabul etmiyor, o zaman ateistler ensestçidir" demek, aynada kendisine bakıp yansımayı başkası zannetmektir. zira sanıyorum ki 'töre' yüzünden veya aile baskısıyla yakın akrabalarıyla evlenenlerin (tam sayıyı bilmediğimden neredeyse diyebilirim sadece) neredeyse hepsi müslümandır. buna bakarak da ateistlerin ensestçi olup olmadığına karar veren merciin yine müslümanlar olması, en hafif tabirle, ironiktir.

hepsini geçtim, evet, islam'ın ateistleri bağlamaması açısından, ateistlerin ensest gibi bir özgürlüğü vardır. ahlak kavramı da göreceli olduğundan, kişiden kişiye değiştiğinden, bunu yapmak isteyen de olabilir, istemeyen de olabilir. eğer iki kişi de bunu istiyorsa ve doğabilecek kötü sonuçlara karşı gerekli tedbirleri almışlarsa, kendi ahlak anlayışlarıyla başkalarını yargılayan dümbeleklere ne oluyor diye sorar insan.

ensesti savunmuyorum burada. insanın yakın akrabalarıyla seks yapmak istemesi bana da çok uzak geliyor. ama eşcinsel de olmamama rağmen, eşcinsellerin haklarını sonuna kadar savunurum. o yüzden, rahat bırakın insanları amına koyim ya. isteyen istediğiyle yatar. bunu yargılamak sana, bana, ona, buna, şuna düşmez.
Ateistleri Varlık delillerini görmezden gelip sadece hayvanane yaşamayı adet edinmiş (yemek içmek sevişmek ve menhus lezzetini takip edip, hevesini tatmin etmek) insan suretindeki hayvanlar olarak, fıtratı tam bozulmamışlarda mide bulandırsada, tamamen bozulmuş dine muhalif tayfanın ağız suyunun aktığı ve annesi, kız kardeşi ile fanteziler kurup 31 çekmek ile başlayıp entest ilişki ile son bulacak durumdur.
çoğuna göre sıradan ve olağandır.
çünkü çoğu sağ elleriyle ensest ilişki içersindedir.
(bkz: kaynak malum)
kuzeniyle şuyuyla buyuyla evlenen bi sürü müslüman gordugum için diyebilirim ki

bu ensest baya baya musluman işi. ayrıca ortadogu daki iq dusuklugunu de çok iyi açıklıyor.
Bir ateistim ve ensesti iğrenç buluyorum. Ancak Müslümanların iğrenç bulmadığı kanaatindeyim. iğrenç buluyor olsalar ademle havva'nın çocuklarının ensest birlikteliklerinden geldiklerini inkar eder evrimin mantıklı ve bilimsel açıklamasına güvenirlerdi.
Hiç bir ateistin kendi kızına ya da küçük erkek çocuğuna tecavüz ettiğini görmedim.
ensestliğin ateistlikle bir alakası yoktur. birbirine bağlarak çok akıllıca bir iş yaptığını falan düşünüyor olabilirsin, fakat kavramların alakaları bulunmuyor.
ateistler her şeye bilimsel açıdan bakar. ensest insanın doğasına aykırıdır zaten.
sen nasıl sağlıklı yaşanması gerektiğini nasıl terbiyeli saygılı olunması gerektiğini islamdan öğren sonra kalk ateist ol. sonra bu düz mantık konuşan yazara dön bide sen düz mantık konuştu de. lan dalyarak senin mantığında düz biz sana birşey dedikmi.

yoğhh ben islamdan öğrenmedim deme dalyarak yazar anan baban müslümandır onlar değilse bile onların anası babası müslümandır.
Neden etik olamaz ? Bunu adam gibi mantığınla açıklayacak zekaya sahip misin ? Ensestin etik olup olmadığına, doğru Veya yanlış olduğuna sadece tecavüzcü müslümanlar mı karar verebiliyor ? Öyleyse işimiz çok zor. Bunun kararına insanlık, insan karar verebilir.

Kimseyi ilgilendirmeyen görüştür.
bir de etik olarak demiş sözlük nesnesi.
yobaz köpeklerin götlerinden element uydurma metoduyla ortaya koymaya çalıştığı görüştür.

(bkz: yobaz ve zeka) kapsamında, ebleh akıl(!) yürütmeleriyle, acınası cehaletleriyle sıçtıkta sıçar bu ishalli götler.

bu işler öyle ebu göt, ibni amcık nickleri almakla, badelenmiş ishalli götten element uydurmakla olmuyor yiğen. bak biz hiç öyle iftira filan atmıyor, siz ne diyorsanız onu belgesiyle aktarıyoruz: (bkz: yobazların analarından tahrik olması)

unutmadan, öz kızına siki kalktığı için karısıyla nikahının düşüp düşmediğini soran richard dawkins miydi? peki bu soruya nikahın düşmediği fetvasıyla cevap veren ateizm derneği miydi?

karısının cesediyle öldükten sonra kaç saat içinde seks yapabileceğini soran kimdi? konuyla ilgili fetva veren kimdi a şerefsiz?

kuran öğretilsin diye verilen oğlanların habire sikildiği yerler kuran kursları değil de ateizm derneği mi a soytarı?

ulan bak çaylaklıktan yeni çıktım, yedi ceddinize sövdürmeyin, o kadar diyorum..
hani hic bi ateistin kendi kizina falan hallenmedigini soyleyen dangalaklar var, tibbi verilerle destekli olarak soyluyorum bir cok psikopat ateisttir. psikopatinin (empati ve vicdan eksikligi) yuzde 80 i ateist hastalardan olusur.

edit: hayirdir diyen ateist arkadasim, hayir da ser de allah'tandir * tatli su ateistleri herkesi comar sanma egiliminde. 3 satir okumadan 2 tane eksi entrysi ile 3 tane youtube videosu ile marjinal oldum bak ben ateistim diyen tiplerden olmayin. karsiniza bi bilen cikar, bi daha sesiniz cikamaz diyecegim ama onun icin de utanma duygusu gerekli.
bademlenmiş kişilerin görüşüne göre normal karşılanan görüşlerdir. işin aslına gelince, bademlenmişlerden daha keskin çizgilerle karşı olan kişilerdir ateistler. hıck.
not: ateist değilim, galatasaray'lıyım ben.
yaratılış hikayesi 2 kez tümden ensestle( adem-havva , nuh tufanı )yeniden doğmak olanlar buradan laf çatmaya çalışıyor.

ensest sakat çocuk doğumu, aile bağlarının bozulması gibi sorunlar çıkardığı için uygun olmayabilir.