bugün

Evlenirim pampa güzelse.
yok aga .

kendi ruhunu hatta ve hatta ruh denen güzelliği inkar edenin kalbi taş gibi dir taş .

dakka başı seni seviyorum der yani .
aksi halde evlenmem zaten.
evlenirim.
sonra da anlaşamadık ayrıldık ağızları .
yeter ki beni anlasın ruhuma dokunsun, ötesi problem değil.
insan olduktan, beni sevdikten sonra başka hiç bir şeyin önemi yok. ne dinin, ne siyasi görüşünün, ne de tuttuğu takımın vs.
Büyük konuşmamak lazım.
Ama fikrimce bende evlenemezdim.
Düşünsene sen ibadetlerini yaptıkça ona boş gelicek.
Onun bunlardan uzak olması senin canını yakıcak.
Bir Müslüman için zor olmalı.
Ben evlenmezdim çünkü ben islam dinine inanıyorum ve çocuğumu da öyle yetiştirmem gerekir. inancıma göre çocuklarınız sizin emanetinizdir ve Rabbini tanıması için ona yol gösterin der. 20 yaşına gelince karar vermekte özgürdür. Çünkü o zaman kalbi ne isterse oraya gider.
Ateist olsun olmasın Evlenmeyin kimseyle, iyi birşey değil evlilik, pişman olmayın sonra. Yol yakınken dön!
evleneceğim kişiye inancını sorma ihtiyacını duyuyorsam o kişi yanlış bir seçimdir.
Ben ateist ve yamuk bir insan görmedim açıkçası evlenebilirim diye düşünüyorum.
islam'a göre geçersizdir. hristiyan ya da yahudi bir kızla evlenilebilir. evet.
haşa ve kella. dinen müsaade yoktur. evlenmeye kalkışanın/ karar verenin ( Allâh muhafaza) fetvasını duymuştum lakin şu an bulamadım, siz bilenlere sorun. *

https://www.youtube.com/watch?v=ZWCquTGOZoE

ehli kitaptan ( hristiyan, yahudi) kız alınır, kız verilmez. müşrik olursa yani tamamen budist, ateist şu bu vesair kızıyla da evlenilmez. kestiği de yenmez.

şöyle başlıklara bilip bilmeden yazmayın. müslüman kendi aklına/ fikrine göre hareket edemez. helal belli haram belli sınırlar bellidir. islamiyetin o konu hakkındaki hükümlerini bilmeden neye göre konuşuyorsunuz haşa ve kella?

müslüman olup da şuraya haşa ve kella onaylarcasına/ olumlarcasına şeyler yazanlar derhal acilen tövbe istiğfar etsin, yaptıkları işin hükmünü de fetva kurullarına sorsunlar.
Eski bir ateist olarak evet evlenirim . Tabi ailem bilmeyecek biraz sorun çıkabilir .
https://m.youtube.com/watch?v=MDinPiqK6Bs
pu pu allahım yazdıysa bozsun hayır..
inancım gereği hayır. hıristiyan ya da musevi olsa olurdu.
inandığı dinin tek kitabını bir kere açıp okumamış ve nesilden nesile, kulaktan dolma bilgilerle, neye inandığını bile bilmeyen ve de zaten bu inandığı sözde dinin hiç bir kuralını uygulamayan alt tabaka ve kısıtlı bir zekaya sahip kişilerin hayır diye cevapladığı soru.

ulan alayınız zaten işsiz güçsüz fakir insanlarsınız.şu an buraya yazı yazabilmenizin ve teknolojinin a dan z ye tüm nimetlerinden faydalanabilmenizin sebebi o ateistler. gelmiş ateistin evinde hizmetçilik yapamayacak kariyerdeki dümbüklere bak hele. o ateistin işi yokta senin gibi bir odun kafalıyla evlenecek he.
Bende evlenmek istemem. inanç benim için birinci öncüldür ve her insan hangi dine mensupsa eşini de o dine mensup olmasını ister ve onu almak ister. Hayır.
ben hristiyan kadınla evlendim. 18 sene de evli kaldım, din konusu hiçbir zaman tartışma konusu olmadı.
https://youtu.be/MDinPiqK6Bs

Tam yerinde oldu ya. Haykır kanka.
Güle oynaya. Başka ne isterim Allahtan
cok degisik kafalar goruyorum.
nacizane,kafatasinizin icinde tasidiginiz organi arada bir kullanmanizi oneririm.
kalbinde merhamet olsun,yeterli.

bu arada cevabim evet.
Eğer sırf dinimden dolayı şen söylesin, şen şusun, sen busun gibi önyargıları olursa ve egoist kibirli biriyse hayır ama onun dışında evet.