bugün

atatürk ölmedi, yüreğimde yaşıyor tarzı şiirleri küçük beyinlere nakleder.
bknz:iki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik,
geçici Mustafa Kemal... ikinci Mustafa Kemal, onu
"ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir!
O, memleketin her köşesinde yeni fikir,
yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan
aydın ve savaşçı bir topluluktur.
Ben, onların rüyasını temsil ediyorum.
Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri
şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz,
hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı
olması gereken Mustafa Kemal odur!
bütün hayatı boyunca metafizikle, maneviyatla savaşmış bir lider için, ölümünden sonra takipçilerinin metafizik işaret aramaları kadar gülünç duruma düşen followerları olan insandır.
kendisinin orospu çocuğu olduğunu kabullenemeyen insan'dan iyidir.
atatürk'e sadece fiziksel anlam yükleyenlerin çamur attığı insan tipidir.
bir insanı yaptığı işler ve söylediği sözler ölümsüzleştirir bundan dolayı normaldir.
En nihayetinde yaşayan bir varlıktır ve "her nefis bir gün ölümü tadacaktır"ı hatırlatan insandır.

Şimdi; Atatürk ölmedi diyen arkadaşlara soruyorum;

a) kastınız fikirleri-düşünceleri ve kurtarılmasında büyük pay sahibi olduğu vatan mı ölmedi?
b) kendisi mi?

Kendisi derseniz gerzeksiniz.

Şimdi sözüm ona atatürk ile veya atatürk üzerinden, ata'yı yürekten seven insanlara bok atmaya çalışan sözde müslümanlara.

1) Ölmüş bir insanın ardından gıybet yapmak ne kadar haktır? Ölmüş olsa bile bir insana hakaret etmek, aşşağılamaya çalışmak kul hakkı değil midir? Nasıl müslümansınız lan siz? Böyle yaparak islamiyeti bilmeyen zihinlere islamiyet mi öğrettiğinizi sanıyorsunuz ey beyin özürlüleri?

2) Fikirleri, düşünceleri ve kurtarılmasında büyük pay sahibi olan ve kendisini yürekten seven bu vatanın evlatları onu ölüm yıl dönümünde anıyor diye mi müslüman olmayacaklar? Ulan danalar!! Peygamber efendimiz, Allah'ın en sevgili kulu öldüğü günde ne yapıyoruz? üzülmüyor muyuz?

Sonuç olarak; Ne yani Atatürk öldü diye, düşünceleri de mi öldü? Hatırlayamaz mıyız? Gıyabında üzüntümüzü gösteremez miyiz? Adamın soyadına bakın.. ATA-Türk. Yani türklerin atası. Ters köşeden girecek olursak; Ne yani Peygamber efendimiz öldü diye, * * kuran-ı kerim de mi yok oldu? yada islamiyet mi yok oldu?

Allah atatürk aracılığı ile bu vatanın kurtulmasını sağladı, hz. muhammed (sav) aracılığı ile de islamiyetin doğmasını ve yayılmasını sağladı.

Haa her ikisi de, Allah'ın sevdiği kul mudur? Bence öyle. Ama bu her ikisini de putlaştırmaya neden değildir. putlaştırmak, şirk koşmaktır.

2. Kez sonuç olarak; Ne hz. muhammed'e (sav), ne de atatürk'e hakaret etmeye kalkmayın. Siz hakaret edince onları sevenler de sizin sevdiklerinize bok atar durur. Bir nevi kendi sevdiklerinize hakaret edilmesine yol açıyor, bunda bir pay sahibi oluyorsunuz. Gerizekalılar sizi!!!
(bkz: heykeller önünde toplanan sapkın kavim)
Bir beden ölebilir ama bir fikir ölmez.

--spoiler--
bu maskenin altında bir yüz var...
ancak benim değil.
ne altındaki kaşlardan daha "ben"dir o yüz...
ne de altındaki kemiklerden.
bu maskenin altında
etten daha fazlası var.
bu maskenin altında
bir fikir var!
ve fikirler kurşun geçirmez!.
--spoiler--
Adina acilan basliklar olmediginin kaniti olsa gerek.
Bedeninin olmesinin uzerinden 74 yil gecmesine ragmen varligi hala birilerine batabiliyorsa bu yuce insan olmemistir arkadas. Fikirleriyle, devrimleriyle, yaptiklariyla bu kadar rahatsiz olanlar var birde hayatta olsaydi ne olacakti acaba
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir."

gazi mareşal mustafa kemal atatürk.
bir insanı geride bıraktığı manevi miras ve geleceğe bıraktığı fikir değer ve öngörü lerdir ölümsüz kılan.
tanrılar ölmez.
Yaşayan iz bırakır sen yüz yıl ot gibi yaşa yaşadım de Atatürk ün bıraktığı izi silemezsiniz.
insanlar ölür fikirler ölmez. .. hz Muhammed de öldü -Aristoteles de -beethoven da öldü Einstein da ....

Onlar gerçekten öldü mü?
Bir insan ölmezki değerli bir insansa fikirleri ile kalplerimizde yaşamaya devam eder.
Bundan 100 yıl önce yaşamış bir insan düşün, bir de yüzyıl sonra gecenin bir saatinde ondan saygıyla ve özlemle bahseden insanları. O gerçekten de öldü mü yani?
Ölümsüzlük kavramını yalnızca maddeye bağlayacak kadar sığ olan insandan iyidir.