Atatürk'ünde senin benim gibi birisi olduğunu unutup onun ilahi ve yeri doldurulamaz,olağan-dışı güçlere sahip birisiymiş gibi tasvir etmektir.
Atatürkçülük, Atatürk'lere takılmayı şiddetle reddeder. Atatürk'ü kaybedeli tam 68 yıl oldu. Atatürk'e saygısılık yapmak, onu unutmak, onu yad etmemek tabiki bir ayıptır. Ancak ona takılıp kalmak, ülkenin herşeyini 68 yıl önceye endekslemek Atatürkçülük'e aykırıdır.
Çelik gibi Atatürkçüler, Atatürk'ün kurduğu canımız vatanımızı yıkmaya çalışanlar kadar tehlikelidir.
atatürk ü tanımak demek...

http://www.komikaze.net/sitebocugu.asp?gun=20060410
atatürk'e karşı olanların yaratıp kullandıkları, gerçek atatürkçülerin farkında olup katılmadıkları eylemdir. atatürk de bir insandır, doğa üstü güçleri yoktur evet, ama senin benim gibi birisi de değildir. cesaret, kararlılık, ileri görüşlülük gibi birçok özelliği bünyesinde toplamış, taşın altına elini koymuş büyük bir insandır. yeri doldurulamaycak tek bir insan varsa o da mustafa kemal atatürk'tür.
genel ihtibariyle atatürk'ü sevmiyorum demenin yumuşatılmış halidir. bir sonraki aşaması da 'o ne yapmıştır ki'dir. elbette etten kemiktendir ama nice etten kemikten olanlar onun yaptıkları yapamamıştır. eğer yeri doldurulmuş olsaydı bugün bu halde de olmazdık.
atatürk hakkına eleştiri ve yoruma kapalı olmaktır.
(bkz: dini tabulaştırmak)
belirli tabuları olanların rahatsız oldukları durumdur.

ortada bir dünya haritası, hep beraber tabu oynuyoruz; gör ama artık bunu. bir de utanmadan herkes birbirini tabu oynamakla suçluyor. mantığınıza ekmek bandırıp yiyeyim sizin.
*Bir laik için Atatürk bu ülkeye özgürlük vermiştir, hilafeti kaldırmış ve din ile devlet işlerini ayırmıştır, saygı duyulur.

*Bir milliyetçi için Atatürk bu ülkeyi işgal etmeye çalışanların ülkeden atılmasını sağlayan bir komutandır, milli mücadeleyi yönetmiş, zafer kazanmış, milli kimlik vermiştir, saygı duyulur.

*Bir dindar için Atatürk bu ülkeyi hristiyanların işgal etmesini engellemiş bir komutandır. Bu ülkenin camilerinin yıkılıp yerine kiliseler yapılmasını önlemiştir, saygı duyulur.

*Bir ulusalcı için Atatürk bu ülkede tek başına cumhuriyet kurmuştur, ülkedeki büyün halkları tek bayrak altında toplayıp bütün halklara o bayrağı sahiplendirmiştir.

*Bir sosyalist için Atatürk bu ülkede devletin üretime geçmesini sağlamış, adil bir sistem kurmuştur. Çarklar dönmüş ve sistem birileri burnunu sokana kadar tıkır tıkır işlemiştir.

*Bir amerikan uşağı için Atatürk hiçbirşey yapmamıştır. Sadece "ben bu millete herşeyi öğrettim, bir tek uşaklık etmeyi öğretemedim" diyerek Türk halkının asilliğini dünyaya göstermiştir. Amerikan uşakları ise Atatürk'ün her kesim için birşeyler yapıp kendileri için bir şey yapmamasından rahatsızlık duymuştur hep.
Bu yüzden sürekli Atatürk'ü o yüce yerinden alıp insan kalıbına sokup, onun da bizim gibi bir insan olduğunu, tabulaştırmaya gerek olmadığını ve çok abartıldığını göstermeye çalışırlar. Henüz başarılı olanına rastlamadım.
allahı tabulaştırmak kadar saçmadır.
Fethullah!ı kamulaştırmaktan daha yeğdir..