bugün

fetöcüden iftiralar okudunuz.

insanda biraz utanma olur diyeceğim de bahsettiğimiz organizma (bkz: ayk73).
bilgi görgü donanım bu kadar.

dün fetö götü yalayanlardan öğrenecek bir şeyimiz yok bizim. çok meraklıysan git de arka bahçeni toparla. tabii o kadar ihaneti toparlayabilirsen.

yallah arabistan'a.
Türk milletine seçme ve seçilme hakkı tanıması.
din ve beraberinde getirdiği cehaleti kökünden kazıyamamış olması.
bu topluma adam olmayı öğretmek. evet.
atatürk yaptığı devrimlerle bu milletin öz değerlerine bilhassa müslümanlığa çok fazla zarar vermiştir. dikkat edersiniz ki atatürk müslüman olmadığını zaten konuşmalarında belirtiyor. üstüne üstlük yaptığı devrimlerde alenen müslümanlığa zarar vermiş olup bu milletin tarihin örf adetleri geleneklerini avrupallılardan copy paste biçiminde aldığı yeniliklerle doldurmaya çalışmıştır. nitekim atatürkün başarısını avrupadan alınan vee de örf ve adetlerimize zarar veren inkilaplar olarak gören bir kitle var. onlara sözüm yok. çünkü adamlar atatürk avrupa dışında siyasi bir kitap eline almamış. haliyle bilmiyor. ama yeri geldiğinde çomahlar cahelll. hadi yürü koçum yürü.

atatürk olmasaydı sen olmazdın diyen kemalist o halde fatih yavuz kanuni olmasaydı da sen olmazdın.

mevzu din mi?
Kimse müslüman falan olmak zorunda değil.
Sağlığına dikkat etmemesi. Bir 10 yıl daha Yaşasaydı eğer hitler bu kadar cüreti kendinde bulamazdı.
Türk milleti zekidir demesi bu başlıktan dolayı bir hatasını buldum.
Salak bir beyan Atatürk ben müslüman değilim dememiştir eğer öyle olsa kuraanı Türkçe yapmazdı diyaneti kurmazdı .
Din lüzumlu bir müessesedir dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur.
istese bütün camileri kapatır ibadet i yasaklar hacca gitmeyin zekat vermeyin derdi.
atatürk tam bir insanseverdi.. keşke doğu politikasını zamanında çok daha güzel düşünseydi. '' bölücülüğü düşünen '' kürt ve ermeniler ile ilgili bi adım atsaydı keşke.. attı aslında ama köklü bi çözüm getiremedi.

bide az bi sağlığına dikkat edeydin be paşam..
keşke dedeni silkseymiş.
belki de silkmiştir. evet.
çok partili hayata geçişte yavaş davranması. bazıları " efendim millet o zaman çok partili hayata hazır değildi, asırlarca imparatorluk olan bir ülkede çok partiye geçmek kolay olmazdı" diyor.

oysa atatürk devrimleri nasıl yapıldıysa, çok partili hayata da gayet geçilirdi. hilafet gibi köklü bir kurum kalkmış, çok partili hayata mı geçilmeyecekti ?

edit: bir ara denenmiş gerçi serbest cumhuriyet fırkasıyla. onun vekillerini de atatürk seçmiş yanılmıyorsam.

edit ii: toplumun gelişmesini bekleyip reform yapılmaz. bu yanlış. reformun amacı zaten yenileşme, gelişmedir. atatürk devrim yaparken durun ya yıllarca bekleyelim milletimizin eğitim kültür seviyesi yükselsin sonra harf inkılabı falan yaparız mı dedi ?
hata404: bulunamadı.
bir gecede tüm halkı cahil bırakan harf devrimidir. net..
Ömrünü değmeyecek bir ülke uğruna harcaması en büyük hatası bana göre.
gavura özenmek .

halbuki gavurların sana özenmesi gerekiyordu .
1938 de ölen bir insan hata yapmış ise bunun bana bir etkisi olması lazım. Etrafıma bakıyorum olumsuz birşeyi yok. Aksine onun sayesinde Türkçe eğitim alabiliyor, camiye özgürce girebiliyor, seyahat edebiliyorum.

işgal kuvvetlerinin istanbul da camileri bastığını hatırlatırım.
Azerbaycan ile karasal bağlantı oluşturmamasi , güney doğu Kürtleri ile Kuzey Irak Türkmenleri arasında nüfus mübadelesi yapmamasıdir.
Halkın her kesimine güvenmesi, sağlığını - uzun yaşaymayı düşünmeyerek alkol ve sigarayı bırakamaması ki atatürkün yaşadığı fazladan her yıl bile çok önemliydi, takkeli, sapkın arap sömürgeciliğini benimsemiş ve bunu insaları sömürmek için kullanan zübük hokkabazlardan yeterince asmamış olması. Başkada hatası yoktur zaten bulamam, kusursuza yakın bir insan.
Özgürlüğü salak dolu memlekete getirmesi.
göçmenleri ülkeden göndermemesidir. ulan göçmenlerin bu ülkeye bi gram faydası olmuşmu.
Tek hatası çağının ötesinde bir dahi olması ve erken ölmesidir. Zaten bunlarda elinde olmayan sebeplerdir.
Hatayı atatürk'te arayanlar gitsinler analarını alan babalarında arasınlar.