1. 1.
  12 aylık askerlik hizmetleri sırasında teskerelerine 1 ay kala teğmen rütbesi verilen, TSK nın genel olarak akıllı, mantıklı, sağduyulu ve en şefkatli muvakkat üyeleridir.
  8 -1 ... arcadian
 2. 2.
  astsubaylıktan subaylığa geçen tsk mensuplarının bir dönem taktığı ama askerliğini astegmen olarak yapanlar gibi muamele görmedikleri rütbe.
  2 -1 ... markasiz
 3. 3.
  kıtada karşılaştığı kısa dönem üniversite arkadaşını süründürme hakkına sahip gelip geçici subay.
  7 ... bill of exchange
 4. 4.
  askerlik görevini bitirmesini müteakip subay olma sınavına girerek subay olmaya hak kazandıktan sonra albaylıktan daha yüksek bir rütbeye terfi edemeyecek olan en düşük kademeli subay.

  (bkz: we were soldier)
  3 -2 ... blindguardian
 5. 5.
  domino taşı sahibi subay sınıfı. son aylarında da yıldız sahibi olur bunlar.
  2 ... no nick whatsoever
 6. 6.
  askerliğini uzun dönem olarak yapan üniversite mezunlarının sınıf okulu sonrasında haiz oldukları statü. en düşük subay rütbesi.

  Görev aldığı birliklerde her türlü işe koşmasına rağmen kimseyi memnun edemeyen ama bunu sorun etmeyen -hatta gülüp geçen- yüksek tahsilli geçici asker.
  2 ... entropi
 7. 7.
  askerliği süresince 3 kısa dönemaskeri tezkereye uğurlayan şanssız subay.
  3 ... serander
 8. 8.
  4 aylık bir eğitimin sonrasında sınırlara karakol komutanı olarak gönderilip, emrine asker verilmesini anlayamadığım üniversitelerin mühendislik, tıp ve öğretmenlik fakültelerinden mezun kişilerin alması çok yüksek olan en düşük subay rütbesi.
  5 -2 ... blindguardian
 9. 9.
  şanslı olanlardan bazıları askeri okullarda öğretmenlik yaparak da askerliklerini rahat bir biçimde bitirebilirler.
  2 ... mmtyvs
 10. 10.
  Ne harp okulu mezunu subayın sevdiği (öğrenciyken genelde bir asteğmen tarafından fırçalanmış olurlar), ne astsubayın sevdiği (ben 20 yıllık askerim, dünkü çocuk gelipte benden nasıl rütbeli olur), ne de askerin sevdiği (o da askerliğini yapıyor bende, adamdaki rahata bak yaa!) gariban rütbe.
  15 ... ishaksan66