milletin kimseyle konuşup görüşmemesi, kendini toplumdan soyutlayıp hayatının sonuna kadar yalnız kalması gerektiğini savunan sistem.
toplumla ilişkili bir yaşamı kabullenmeyen kendini tek bir birey olarak gören kişilerden oluşan sistem.
abazalığın erkeklerden de soyutlanmış hali.
türkiye'de öss yüzünden kendini insanlardan,karıdan kızdan soyutlayan gözlük takan ve sadece derslerine çalışan,özellikle fen lisesi öğrencilerinin içinde bulunduğu hede.
bireylerin, genel kabul görmüş kuralların dışında hareket etmesini savunan, düşünce akımı.
(bkz: asosyalizasyon)
götünü kaldıramamaktan kaynaklanıyorsa bir çeşit (bkz: oblomovizm)
(bkz: bir asosyalin günlüğü)
kurucusu veya fikir babası bilinmemekle beraber geleceğin akımı olacaktır.
vize - final zamanı ortaya çıkan ,özellikle üniversite öğrencileri tarafından yüceltilen sosyopsikolojik akım.
(bkz: yalnızlık)
mecbur kalmadıkça kimseye tavsiye etmem bu akımı. daha ileriki dönemde eşeğe, damacanaya yada tavuğa sulanma ve onlarla cima olarak sonuçlanabilir. sinsi tehlikedir.
popüler bir akımdır. bir tarafta alkol, eğlence, müzik, kalabalığı seven popülarist görüş, diğer tarafta sessizlik, tenhalık, internet, kitabı seven asosyal görüş bulunmaktadır. çağımızın kabul gören bir akımı durumundadır.
bir anlamda kafa dinleme. bunun hayat boyu olanı robin Crus.
Evet iyidir. Çok da güzel çok ta hoştur.
Tüm insanlardan uzak kalmak isteği.

Tek başına bir hayat.
sosyalizme tepki olarak doğmuştur kurucuları arasında mark zuckerberg ve jack dorsey gibi liseliler vardır. şakacıydı bilmem ne.
üretim araçlarının asosyallere ait olduğu sistem.
sektör ve iş dalı fark etmeksizin herkesin uzaktan çalışma sistemine dahil olacağı sistem.
ulan bu başlığı da açmışlar benden önce. yapacağım tanımdan soğudum...
bekar arkadaşım kalmadığından beri vaziyet-i ahvalim.
ewet itiraf ediyorum üyesi olduğum bir ideoloji.

sosyalist de değilim bu arada. o açıdan da asosyalistim.