bugün

Gerçekçi ve ne istediğini bilen insanlardır. Mesela bana “ 35 yaş üstü herhangi biriyle çıkıp yat “ diyorlar ama 19-35 yaş arasında ve kafamdaki gibi olmadığı sürece zerre adım atmayacağımı biliyorum. Kaldı ki kadınların koştura koştura hep aynı belli tiplerle çıkıp yattığı bu saçma ve aptal dünyada yalnız kalmaya devam edeceğimi biliyorum. inadına yalnız kalacağım ve bu durumda benim hata payım daha düşük… bu da beni mutsuz, öfkeli, üzgün yapacak hayatımın sonuna kadar. Çok fazla çiftten uzaklaşacağım. Bunu ben istemedim, istemediğim çoğu şeyin sürekli gerçekleşip uyuz etmesi gibi benim payım çok az bu durumda. Nasış mutlu olayım ki bu saçmalık içinde ?
(bkz: hiç bir şeyi beğenmeyen insan)
Hayata olumsuz bir bakış açısıyla bakanlar asla mutlu olamazlar.
benimkine benzer ailesi olan insanlar...
hayallerinin yerini gerçeklerin donukluğuna değişmeyen insanlardır. gerçeklerle sahte mutluluklar yaşamaktansa hayalleriyle üzülmeyi tercih ederler.
Kendini bilir o orolet çayı.
iyi insanlar. Samimi söylüyorum ne kadar iyi olursanız o kadar kötü oluyor herşey ve herkes.
Doyumsuz insanlardır yanlış anlamayın hedefine ulaşıp onu yükselten insan değil.
ulaşılması güç hedefler kurup hiç bir şey yapmayanlar.
Evet doğru söylüyorsun.
Maymun iştahlılar.
Mutluluğunu başkasının mutsuzluğuna endekslemiş insanlardır.
Hep daha fazlasını isteyenler.
aşık olupta sevilmeyen, sevdiğine kavuşamayanlardır,..
(bkz: platonik)
herhangi bir primat topuluğunun içinde yaşayan dürüst, gerçekten ahlâklı kimse...
apk iktidarında yaşamak zorunda kalanlar.
Aza tamah etmeyi bilmeyen insanlardır.
Kendilerini başkalarıyla kıyaslayanlar.
Mutluluğun malda mülkte olduğunu düşünenler.
Doyumsuzlar.
Dünyada acı çeken insanlar olduğunu bilenler.
Mutluluğun küçük şeyler olduğunu öğrenememiş insanlardır. Sabah güneşin yüzüne vurması, kuşların dans edişi, bir çocuğun verdiğiniz şekere mutluluğu, sevdiğiniz insanla tatlı sohbet.

Edindiğimiz eşyalarda mutluluk çok kısa ömürlüdür. Bizim olduklarında mutluluk buhar olup uçar. Bunu fark eden insanlar mutluluğu minimalist olmakta sanıyor. Oysa ki mutluluk az şeye sahip olmaktan çok küçük seylerin değerini de fark etmekte.
Doyumsuz insan mutlu olamaz. Elindekinin kıymetini bilmeyen , hep daha çok isteyen , kıskanç insanlar Mutlu olamaz.
Sürekli başkalarının açığını arayan tek hücreliler.
Kendisiyle (kendi gerçekliğiyle) sürekli çelişenler bir de kendini tanıma gayreti ve kendini sürekli geliştirme (güncelleme) dinamiği içinde olmayan süzme ahmaklar.
muhtemelen zenginlerdir.
kendimi etiketleyip zeki görünecektim ama zaten yapılmış. Neyse. Benimdir.