bugün

(bkz: ya seve seve ya sike sike)
askere gitmek istemiyorsan, ülken üzerine doğrulmuş namluları tıkaman lazım önce. sonra gitme, sende gitme ben de gitmeyeyim. şu durumda sike sike gideceksin. yok işten atılacağım, yok eşimle kavga edeceğim, hayattan soğuyacağım...
millet çatır çatır geberirken ne anlatıyosun olm sen.
askere her gidenin bir eli balda bir eli amda zanneden kişi lafıdır.
herkesin haklı gerekçeleri olan bir konu.
bak kardeşim.
ergensin biliyorum çünkü ben de ergendim bir zamanlar. benim de her istediğim olmadı, tepki verdim olmadı. küçüklüğümde annem bana mama verdiğimde ağzımı buruştururdum, kafamı çevirirdim ama yine yerdim mamayı. büyüdüm okula gitmiyorum dedim, gittim. sevmediğim yemekleri getirdiklerinde yemiyorum dedim yesen de bu yemesen de bu dediler, yedim. biraz daha büyüdüm, sevmediğim şeylere karşı tepkim yine aynıydı, değişmedi. sınav sistemini sevmiyorum dedim, sınavların hepsine girdim. muayene kağıdım geldi, ya şimdi işi gücü bırakıp gidemem askere filan dedim, gittim muayene oldum. askere gitmiyorum dedim, gittim. bitirdim geldim hocu.

şimdi bir tepkisellik, eylem, duruş geliştirdim kendime. dünyada savaş istemiyorum, ama savaşıyorlar ibneler.
--spoiler--
millet çatır çatır geberirken ne anlatıyosun olm sen
(#10447255)
--spoiler--
Gebermek gibi görüp de gideceksin diyen yazar. Ben onlara şehit diyorum.
(bkz: vatan borcu)
bunun gibi bir istek daha olmuştu.avrupa insan haklarını mahkemesine başvur,%70 gitmezsin.
saygı duyulması gereken istektir. bu devirde hala zorunlu askerlik dayatmak vicdana, akla, mantığa ters lakin türk ordusuna uygun zira türkiyede askerlik mantığın bittiği yerde başlıyor.
işim gücüm var amk. askeri okul desem almazsınız ama.
gidipte ne yapacağım. silah tutmayı bilmem, bomba atmayı bilmem. bütün gün komutanın çocuğunu ders anlatıcam. askerlik yerine kamu hizmeti olsa onu yaparım bari bir işe yararım.
hem ayrıca paralı asker almak devletin işine gelmiyo vatan borcu ayağına bizi s.kiyo. patates soyarak mı ödeyeceğim vatan borcunu paşanın itine selam vererek, izmarit toplayarak mı ödeyeceğim. ha sürekli dağda olsak çarpışsak tamam eyvallah. ama bu şekilde değil.
Bir yandan haklısın işinden olacaksın belini bidaha doğrultamama ihtimalin var, yanlız budurum tek senin için geçerli değil hepimiz içinde geçerliydi işe alınırken bile askerlik sorunun olmamasına bakıyorlar . Bide işin manevi boyutu var içinde adamın bir nebzede olsa kalıyor vatan borcu olarak + toplumsal baskı var Bedelli gitsen parasını verip asker mi olunur diyecekler. Yasalarda ortada bunu bir kahve ortamında falan söylesen hain ilan edilirsin. @11 de dediği allaha bırak
Haksızlıga dayanamayan bir insanın tepkilerinden biridir. Çünkü bu ülkede askerlik sadece fakire zordur. Ben hayatım boyunca hiç zengin bir ailenin çocugunun şehit olduğunu görmedim duymadım. Bukadar büyük bi tesadüf olması biraz zor değilmi...
Askerlik zorunlu hizmet sözde.
Lakin babanız milletvekili ya da hükümete yakın biriyse çok rahat çürük raporu alıp kaytarabilirsiniz

Paranız varsa bedelli askerlik de yapabilirsiniz.

Bu ülkede sadece fakirler sürünerek ölür, alışın.
Gidersin adamım gidersin. Bu is oyle gitmiyorum demekle olmuyor. Eğer bu ülkede yaşıyorsan ya kendi ayaklarınla ya inzibatin kollarında illa ki gidersin.
Gitmek istemiyorum değil..gitmiycem..yüksek lisansla 33e kadar tecil ettirip bedelli çıkınca yaparım..isteyen istediğini düşünsün sikimde değil..kudurun picler

Edit ; sike sike yazmış bide..he Yarragim he
Tsk'nın gözü yaşlı.

Sen gitme zaten.korkakların işi değil bu kutsal görev.

Edit:vay anam vay 1 dakikada 6 eksi.ulu bitmiş.
türk erkeklerin en doğal isyanıdır.

zengin değilseniz sike sike gideceksiniz ne yazık ki..
Beyler bir kaç yıla uzun dönem subayım ayık olun. :DDD
Beyler bir kaç yıla uzun dönem subayım ayık olun. :DDD
(bkz: Sen gelme ulan ayı)
vatan borcumu halk bankasina odedigim icin agzimdan cikmayan sozdur.
Nazi kampına gitmiyorsunuz evladım en fazla sürünürsünüz birkaç kere belki biraz da azar yersiniz korkmayın bu kadar.
Sen gitme amk senin yerine de gidecek birçok koca yürekli insan var bu ülkede zaten bu ülkeyi senin gibiler koruyacaksa hiç korumasınlar daha iyi.
güncel Önemli Başlıklar