1. 1.
  ilk gece en eğlencelisidir. tüm gün tuhaf bir şaşkinlik içindesinizdir, onlarca kişi ile tanişmişsinizdir. komutaniniz koğuşa gelir, babacan bir ses tonu ile gençler bir süre beraber olacağiz, burada herşey sizlerin rahati, güveni ve konforu için tasarlandi. sizlerin memnuniyetinizden bizzat ben sorumluyum lütfen en ufak şikayetinizi bize bildirin diye bir konuşma yapacak aralarada sıcak bir iki espri katacaktir.

  daha ilk akşamdan koğuşta en az iki üç kafa adam bulacak, artik hayattaki ilgi alanlariniz neyse onun üzerine konuşmaya başlayacaksinizdir. memleketin dört bin yanindan toplanmiş bir mozaik size eşsiz bir kültür sütlaci sunacak. ilk geceniz büyük ihtimalle farkliliklarin çatişmasindan kayanaklanacak, ateşli bir entellektüel etkileşime sahne olacaktir.

  o sirada koğuşunuza dalacak olan yardimsever ve sizin duygularinizi en iyi anlayacak olan üst tertipler size inanilmaz dostane şekilde yaklaşacak, askerlikle ilgili tüm tüyolari verecekler, hatta kendi aralarinda popüler şarkilarin yaylalar versiyonu şekline getirdikleri küçük rondu sahneleyecek sizi sıcak ve güvenli bir ortamin içinde bulunduğunuza ikna edeceklerdir.

  bu uzun sohbetlerin ve tatli kaynaşmalarin olduğu ilk akşamda, yastik kavgalari, ebelemeç, bazen sobelemeç gibi çocukluğunuzu andiran oyunlar yer alacak sabahin ilk işiklarina kadar koğuştan kahkahalar yükselecektir.

  uyumadan önce isterseniz 24 saat sicak suyun hazir olduğu süper steril duşlarda yikanabilir kendinize gelebilirsiniz. ertesi sabah ordunun sizin için hazirladiği egzersiz programi, içtima eğlencesi ve özel görevlere hazirlik için bir kaç saat deliksiz uyumaniz gerekecek.

  merak etmeyin arkadaşlarinizi taniyacak ve iyice kafa olanlarla toplanip ayri bir koğuşa geçmek için komutana dilekçe vermeniz için önünüzde daha uzun zaman olacak. askerliğinizin tadini çikarin.

  henüz askere gitmedim, ama sanirim buna benzer bir sistem uygulaniyordur.
  22 -4 ... yourgirlfriendfuckinglikechamp
 2. 2.
  ben nerdeyim, burası neresi, siz kimsiniz .mına koyim modunda geçer..
  5 -3 ... rihez
 3. 3.
  ağustos'ta gidenler için zindan olur. gerçi her halükarda zindan ya neyse.
  3 -1 ... jamal sellami
 4. 4.
  komutan koğuşa girer babacan bir tavırla bir sıkıntınız olursa yanıma gelin der. ertesi gün, komutanın yanına bir sıkıntınızı anlatmak için gidersiniz ve komutanım koğuş çok havasız ve çok sıcak dersiniz. kabinde komutan, "ne yapalım lan götünü mü yelleyelim yarrak kafası" der ve siz artık asker olduğunuzu anlarsınız.
  11 -1 ... ruvo
 5. 5.
  ilk gece korkusunun olmaması güzel bir şey.
  3 -1 ... kopan sifon cekecegi
 6. 6.
  komutanların yeni gelen askerlere karşı en tahammüllü olduğu gecedir.
  5 ... tapukadastro
 7. 7.
  kimse sizi sikmez, tabiiki siz istemezseniz.
  4 -1 ... dragonhead
 8. 8.
  üst devrelerin ızdırabıyla zoraki geçecek olan gecedir... (bkz: siktir lan) *

  merak etmeyin devreciliğe karşıyım * o üst devrelerin , benim bölüğümde yamuk yapılmaz öle yok ızdırap olalım falan , gelir koğuşa 2 saat spor yaptırırım daha da kalkamazlar ayağa...

  evet ben...

  (bkz: her bölüğe lazım olan asteğmen)

  edit : basmışın ekşiyi çok *iktiler galiba *
  5 -4 ... svsilence
 9. 9.
  nerede olduğunu kestiremediğin ve kendini uzaylı gibi hissettiğin gecedir. keza herkes yeşildir kendini kurbağa sanma olasığın da yüksektir. o gecenin sabahında savaş çıktı sanarsın kıdemli bir koğuşcu eleman dolaplara vura vura koğuşşşş kalk diye bağırır kafanı ranzaya çarpma olasığı da çok yüksektir.
  4 ... ankedon
 10. 10.
  olası bir porno film ismi.
  3 -1 ... babnik