bugün

entry'ler (384)

cüneyt çakır ın nani ye gösterdiği kırmızı kart

Ağır bir karar gibi gözükebilir, ama doğru karardır. Nani'nin düşerken ayağıyla son bir kez rakibini tepmesini ilk başta görmeyip sarı kart olmalıydı diyenlerdenim. Nani'nin yediği haltı anlayıp kendisine herhangi bir müdahale olmamasına rağmen yerde kıvranması da cabası...

sözlük yazarlarının bilgisayarındaki oyunları

call of duty black ops 2.

yazarların karşı cinsteki favori mesleği

Piyanist.

yazarların asla hayır diyemeyecekleri yemekler

Kuru-Pilav.

baby s day out

sinemada izlediğim ilk film.

türkiye de bilim futbol kadar konuşulsa olacaklar

elimizde olan bilimi de kaybederdik muhtemelen. "kanun" un tanımı değişirdi ülkede herşeyi tartışmaktan.

30 ağustos 2012 şampiyonlar ligi kura çekimi

banyo almadan kura çekimine gidilirse; barcelona-manchester city-GALATASARAY-dortmund gibi bir gurubun oluşması mümkün olan kura çekimidir.

gönülden geçen; Porto(milan)-kiev(braga)-galatasaray-fc nodfjlfşffl(bate)

çivi bile çakamayan beceriksiz erkek

parası çoktur.

türk futbol tarihinin en güzel golü

1986-1987 sezonu Beşiktaş-Ankaragücü maçında hakem ismail Akçay'ın beşiktaşa attığı goldür.

http://www.youtube.com/watch?v=bmgbUSSwRkA

istanbul dan sonra izmir i de alan yunan lider

ne şekilde "aldığına" göre yorum yapacağım liderilis.

kadınların erkeklerden daha akıllı olması

yalnış önermedir. daha akıllı değillerdir ama 78 milyon kat daha çakaldırlar.

sberbank

kredi kartını kullandığım banka.

amk gazetesinin olası ekleri

"GG" olabilir mesela. futbolcular ve takımlar hakkında yalan haberlerin bulunduğu bir eke, çok süper başlık olur.

hem şişman olup hem hayattan umutlu olmak

3 kere demiş Napolyon: para para para...

istanbul u geri almak isteyen yunan lideri

istanbul'u geri aldığı anda muhtemelen ben victoria secret's mankenlerinin hepsiyle aynı yatakta yatıyor olacağım.

fenerbahçe

borsada son 20 günde yaklaşık yüzde 45 civarında değer kaybetmiş takım.

türkiye de birden fazla gazete almak

muhtemelen türk hava yollarıyla yurtdışına uçacaktır. bilete bedava 2 gazete veriyolar.

70 yaşında alınabilecek nickler

(bkz: gördü geçirdi)

her anlamda.

8 haziran 2012 polonya yunanistan maçı

futbol katili yunanistanın hiçbir maçını izlemeyeceğime yeminli olduğum için sallamadığım maçtır efendim.

inadım inat finale çıksınlar, onu bile izlemicem amk (gazete değil, bildiğin amk).

match point

muhtemelen birçok insan benim gibi afiş kurbanı olmuştur. afiş, bir filmi en güzel, en anlamlı şekilde belirtmeye, göstermeye yarar. insanları tek bir karelik fotoğraftan filmin heyecanına sokmayı hedefler. afişlerde abartılıp, çok sıradan çıkan filmler olmuştur baya. ama ben hayatımda ilk defa afişiyle bu kadar alakasız, bu kadar kötü aktarılan bir filme rastladım. ulan kaç senedir film harddiskte dururdu, bu sefer izlesem mi diye içimden geçirirdim. sonra aklıma o alakasız pinpon raketi elde herifle, scarletimi görürdüm. bildiğin sıkıcı klişe film kesin bu derdim kapatırdım. artık dayanamadım dedim ki bu sefer izleyeceğim bu filmi yeter.

konu herkesin hemen hemen bildiği konu, klişe denemez ama çok da şaşırmaz insan. fakat filmin sonunda iyi ki izlemişim dedim kendi kendime.

ucundan --spoiler-

film bir insanın hayatını etkileyen şans faktörünü güzel bir şekilde işlemiş. hatta bunu insanları ters köşe yaparak anlatması baya güzel olmuş. onun dışında bilindik para, aşk, şehvet üçgeninde geçen bir hikaye. ama woody allen in etkisini hissediyorsunuz filmde.

ucundan --spoiler--