1. 1.
  ders esnasında bilumum teknik araçların* yerleştiricisi, üniversite hocasının yamağı.
  (bkz: ben böyle değildim yaşarken oldum)
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  üniversitelerde profesorlerin cantalarını tasıyan, angarya islerine bakan, bos vakitlerinde hatunlara asılan, göt tavan mesafesi kısa sözde bilim adamı namzetleri.
  -1 ... sosyoklon
 3. 3.
  profesorlerin çantalarını tasıyan, çaylarını getiren, sigaralarını yakan, onların parasını aldığı derslere isteyerek giren, tüm bunlarda faydalı olursa yükselebilen devlet memuru tipi.
  ... kahroldüşmanalsanabomba
 4. 4.
  öğrencilikten öğretim üyeliğine evrilmeye programlanmış biyolojik cisimler. hocaları bunların ayarları ile sürekli oynamaktadır. bu yüzdendir ki, bunlar da o ayarsızlıkla sürekli saçmalamaktadırlar. ayarlama sürecinden hasbelkader yırtanlar varsa da, onlar pek ortalarda görünmezler türlerini korumak için olsa gerek. sınavda, koridorda, odalarında kısaca karşı karşıya kalınan her ortamda size bağırıp, azarlayıp, aşağılayıp ya da dersden bırakmakla tehdit ederek kendilerini bişe zanneden türleri piyasada bolca bulunmaktatır.
  5 -1 ... rigormortis
 5. 5.
  çanta taşıyıp yalakalık yapmakla suçlanan asil kişiler.
  (bkz: profesör)
  (bkz: doçent)
  (bkz: yardımcı doçent)
  1 -3 ... pilotmont
 6. 6.
  dün bok olupta bugün kokma olasılığı yüksek kişilerdir.
  -1 ... dunyayategetgecenadam
 7. 7.
  üniversite asistanları:
  çok büyük bir kısmı (tek tük de olsa istisnalar çıkabilir ama. "ey asistan bu tek tük sen değilsin") beş para etmez, üniversite dışında pek bi becerileri olmayan, hiç bir yere yamanamayan kişilerdir bunlar. yıllardır kafalarının masa başından kaldıramamış, o veya bu şekilde çektikleri sıkıntıların acılarını öğrencilerden çıkarmaya çalışan, pek bir işlevleri olmayan, ve doğru orantılı olarak da az para kazanan insanlardır.
  özellikle mühendislik fakültelerinde görevleri, kağıt okumak, hocanın ayak işlerini yapmak, ve mail atmaktır bu kişilerin ve bundan çok şikayet ederler.
  ama şikayet etmeye hakları yoktur:
  çünkü daha fazlasını yapamazlar; daha fazlasını yapabilselerdi, büyük bir şirkette geleceği parlak iyi maaş alan birer çalışan olurlardı, amerika, avrupa da iyi üniversitelerde masterlarını, doktoralarını yapıyor olurlardı(ha her yabancı ülkeye giden daha iyi demek değil tabi) az daha iyi olsalardı, orada sabahtan akşama kadar kıç büyütmezlerdi; bunun bilincindeler ve kompleksine sonuna kadar sahipler.

  daha dün kendi durumlarında oldukları öğrencileri azarlamaya kalkabilirler. daha dün çektikleri sıkıntıları, "artık benden geçti benden sonrakilerde çeksin" diye başkalarına yaşatırlar, çektirirler.

  ve yine çoğunun, hocalarının çantalarından veya alalade bir cep bilgisayarından farkı yoktur.
  2 -4 ... pulera
 8. 8.
  aslında cici insanlardır, kopya çekmeye izin vermeyenleri de vardır, ama bazıları sınavdan dışarı adam bile atar...
  ama onlar da insandır, gerektiğinde insan gibi yardım istendiğinde yapacak işleri yoksa çok yardımcı olurlar...
  1 ... ewentry
 9. 9.
  kölelik kurumunun üniversite versiyonu.
  1 ... sanchooo
 10. 10.
  (bkz: hermes)
  ... everyman