entry'ler (149)

türkiye de sol neden iktidar olamıyor

sol muhalefet için doğmuştur ve iktidar meraklısı da değildir. öyle olsalar gerçek projelerle, inandırıcı vaatlerle ortaya çıkarlar fakat böyle bi strese gerek yok oturduğun yerden "vay efendim bunu niye böyle yaptınız", "biz daha iyi yapardık" demek varken iş yapmak solun harcı değil.

sevgilin anneannesiyle sevişmek

"gerçek dedikodu" isimli filmde gerçekleşen durumdur.
bkz: http://www.gercekdedikodu.com/

bidonla oy kullanmaya giden göbeğini kaşıyan adam

kılıçdaroğlu'nun chp'ye oy vermesi karşılığında kendisine 600 tl vereceğini iddia ettiği adamdır.

akp nin ezici oy oranına rağmen sevinen chp li

seçimlere hep bambaşka pencereden bakmayı başaran chp lidir. bunlar oy oy diye dolaşıp sonra sandığa gitmeyen liderin tarftarları. "önemli olan yarışmaktı" deme serinkanlılığını gösterirler tabikide.

halk aptal olmasa iktidar oluruz

şimdi iki söylem var birincisi halk aptal akp' ye oy veriyor. ikincisi akp oy çalıo.şimdi oy vercek kadar aptallar mı? yoksa çalcak kadar zekiler mi? buna karar vermek gerek. "bir kişinin aynı anda hem aptal hem zeki olması" önermesi aristo mantığı açısından çelişki içeriyor.

halk aptal olmasa iktidar oluruz

şimdi iki söylem var birincisi halk aptal akp' ye oy veriyor. ikincisi akp oy çalıo.şimdi oy vercek kadar aptallar mı? yoksa çalcak kadar zekiler mi? buna karar vermek gerek. "bir kişinin aynı anda hem aptal hem zeki olması" önermesi aristo mantığı açısından çelişki içeriyor.

oy kullanmak için en ideal zaman

doğu illeri için 07:00-16:00
diğer iller için 08:00-17:00.

chp tek başına iktidara gelirse olası manşetler

müjde "göbeğini kaşıyan adam"a 600 tl

şifreleme ile ilgili ne dediler

osym şifreleme iddiaları ilham kaynağım olmuştur. evet yaptım, pişman da değilim hem artık sınav kağıtlarını okumak çok kolay.

kemal kılıçdaroğlu

yarın oy kullanabileceği kesinleşen vatandaşımız.

19 mayıs 2011 simav depremi

ilerleme var artık deprem olunca camdan atlamıyoruz. olgunlukla karşılayıp netten yazıyoruz.

19 mayıs 2011 simav depremi

istanbul'da da olmuştur.

ilk kez ölecek olanlara tavsiyeler

son olduğunu unutmayın.

ilk kez tavsiye edeceklere tavsiyeler

(bkz: ilk kez tavsiye edeceklere tavsiyeler)

kopya çeken öğrenciyi görmezlikten gelen öğretmen

kopya çekse de makul bi sonuç elde edemeyeceğini bilen öğretmendir. ayrıca uğraşmaya gerek görmez.

durmadan ben güzel miyim diye soran kız

"ayna ayna söyle bana...." diye başlayan sorular sorup, güzel cevaplar alabileceği bir aynası olmayan kızdır.

uludağ sözlük top yazarları listesi

başlığın altında sıralanan listedir.
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)

sevgiliyle cuma namazına gitmek

islamiyeti azdan biraz fazla biliyorsa bayanların da cuma namazı kılabildiğini biliyordur ve cumaya gitmişlerdir gayet doğal.

topuklu ayakkabı ile araba kullanmak

yanında düz taban bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldıracak durumdur.

imamın ordusu suç delili ise neden imha ediliyor

insanın burnuna "reklamın iyisi kötüsü olmaz" kokuları geliyor.