bugün

aq her bir kökenin sorunu var bizim niye yok?

sarhoşlukla yapılmış iğrenç bir ironiden sonra entryme geçmek üzere yüksek müsaaedelerinizi rica etmekteyim.

neyin sorunu arkadaşım?

lazlara bayrak olayından kopya çekmek için delice bir istek duyaraktan, bir arnavut olarak papağanlık yapmak isteğindeyim!

bayrağımız anıtkabirde dalgalanıyor zaten!

sorunumuz filan da yok!

arnavutun, lazın, çerkesin ya da kürdün,

bence sorunu yok!

aklından sorunu olanlar varsa bilemem.

hastaneler var bunun için. ilgili makamlarla görüşüp yer ayırtın vesselam...

göt deliğine dil uçlarınızla masaj yaptığınız amerikada birileri ben fransızım ben ingilizim ben türküm vs diye böğürüyor mu?

hayır!

amerikalıyım diyor!

milliyetçi değilim ama milliyetçiliğe kabartma tozu gibisiniz!

sen sosyal güvencesinden, toprağından, beğen ya da beğenme her bir sikiminden yararlandığın topraklara nankörlük edemezsin!

yiğidi öldür hakkını yeme demişler. o halde hemen teslim ediyorum!

ya sev ya terket!

ağzına düşüncene sağlık...

burun kıvırana kapı orda!

ben arnavutum ama türküm!

ve bence ne mutlu türküm diyene!
ciğerine gurban

(bkz: arnavut ciğeri)
(bkz: yenge haklı beyler)
"milliyetçi değilim ama milliyetçiliğe kabartma tozu gibisiniz!"

olayın özü de bu zaten...

içinden mehmet akif ersoy gibi bir cevher çıkaran arnavutuz biz, sorun teşkil etmeyiz

ne mutlu türk'üm diyene.
medya pompalası, siyasi oyunlar yani gerekli psikolojik harp koşulları oluşturulduğunda ortaya çıkabilecek sorun. Batıda olup Türk Milletinin hoşgörüsü içerisinde yaşadıklarından ötürü cumhuriyet sonrası arnavutlar ulus devlette entegre olmuş gibi görünmektedirler. Lakin bugün ulus devlete entegre olmuş gibi görünenlerin dedeleri gerekli psikolojik harbin etkisiyle balkanlarda onbinlerce türk'ü katletmiş, topyekün Türklüğe ihanet etmişlerdir.

Mehmet Akif gibi bir üstadı örnek verip kendi soyunu temize çıkarmaya çalışan kardeşler de bir kişiyle soy temize çıkartılıyorsa binlerce hainle soyları yerin dibine de geçirilebileceğini düşünmeleri gereklidir. O yüzden kendi hainlerini görmeden mehmet aKiF'i O HAiNLERi TEMiZE ÇIKARMAYA ÇALIŞARAK KiRLETMESiN.

SON Olarak bir not yazayım. burada ne mutlu türküm diyene diyebilen arnavutlar, çerkezler ne haltsa artık benim yazdığım sert sözlerden dolayı Türklüklerinden veya da çevrelerindeki arnavutların, çerkezlerin türklüklerinden soğuyabileceğini düşünüyorlarsa veya soğuyacaklarsa bilsinler ki hiçbir zaman samimi olarak ne mutlu türküm diyene diyememişlerdir.
Çünkü gerçek Türklük birileri bir şeyler diyor, propaganda yapıyor diye soğunacak bir değer değildir.
arnavutların mehmet akif'i örnek vermelerindeki amaç, mehmet akif'in de arnavut oluşuyla gurur duymalarıdır sadece. bir kişiyle soy; ne temize çıkar, ne de yerin dibine batar. tıpkı içlerinden "ethem" i çıkartmış çerkezlerin tümden hain olmadıkları gibi.
bir bütünün parçası o bütünün tüm özelliklerini gösteriyorsa sorun oluşturmaz. türk, türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkestir. üst kimlik ve alt kimlik tartışmasını yaratanlar, kürt cemaatinin öğreti ve felsefesini bu ülkenin çimentosu sanan milliyetsizlerdir ki onlar zaten esas sorunu teşkil etmektedirler. kendi ırkıyla sorunu olanlar bu bayrakla ve bu cumhuriyetle sorun yaşayan, türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı altında başka bayraklar ve efendiler hayal eden hain şurrusuz sürülerdir.
1000 yildir sayisiz devlet adami ve yonetici yetistirmis bir millet olmamizdan, orfune, adetine, buyugune, vatanina, milletine saygi ve bagliliktan sasmamamiZdan ve her seyden once geNetik olarak sozunun eri olmamizdan kaynaklanan pozisyonlar butunu sebebiyle mevcut olmayan sorun.

Bunun yaninda italya,cek cumhuriyeti, avusturya gibi ulkelerde ciddi sekilde var olan sorun.
saraylar eskiden arnavutlara teslim edilirmiş. giden yere gider...
osmanlı tarihinde çok büyük yer teşkil etmemekle birlikte, bağımsızlık talebinde olan arnavutların 1912'de balkan savaşı ortamında bağımsız bir arnavut devleti kurulmasıyla hedeflerine ulaşmalarından sonra arkası pek gelmemiş bir konudur. türkiye cumhuriyeti döneminde türkiye-arnavutluk ilişkileri genelde olumsuz seyretmemiştir. iki ülkenin halkının ağırlıklı olarak müslüman olması da bunda rol oynamıştır. türkiye cumhuriyeti'nde yaşamakta olan arnavut kökenli yurttaşların devletle olan ilişkileri de genelde sorunlu olmamıştır.
(bkz: arnavut ama türk)