bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  izmir limanını almaya kalkmış firmadır...ohadır.
  4 ... hosgeldin cadisi
 2. 2.
  zamanın da dündar kılıç ve kalkavan ailesinin ortaklık teklifini elinin tersiyle iten ciddi anlamda t...şak sahibi holding.
  2 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  bünyesinde 37 şirket ve 3500 çalışan bulunan holdingtir. 1902 yılında izmirde kurulmuştur. iş hacminin büyük çoğunluğunu istanbuldaki operasyonların oluşturmasına rağmen icra kurulu başkanı*lucien arcas, merkezi inatla istanbula taşımamaktadır. izmire gönül borcum var der. arkas holding aynı zamanda arkas * voleybol takımının sahibidir. yoktan takım var etmiş, üzerine bir de türkiye şampiyonu yapmıştır.
  2 ... edelweiss
 4. 4.
  http://www.arkas.com.tr/
  ... adam
 5. 5.
  uluslararası deniz ticaretinde söz sahibi bir holding.
  1 ... legend of the stranger
 6. 6.
  istanbul ambarlı limanının yarısına sahip şirket. Kapitalizmin en vahşi ve en tepe noktası.
  ... sipermanevra
 7. 7.
  türkiye nin yüz yıllık şirketleri arasındadır.
  2 ... erme1984
 8. 8.
  deniz taşımacılığında türkiye'nin önde gelenlerindendir.

  1900'lü yıllar... Anadolu ekonomisinin belkemiği izmir... Binlerce yıllık limanıyla, Osmanlı'nın Avrupa'ya açılan kapısı... Verimli topraklarında yetişen pamuğundan tütününe, üzümünden incirine her çeşit ürün sadece doğuya gitmekle kalmıyor, batı ülkelerine de izmir'den gönderiliyor.

  Osmanlı imparatorluğu'nun bu gözde kentinde, Gabriel J. B. Arcas tarafından 1902 yılında ithalatçı olarak kurulan Arkas, 1944 yılında Lucien Gabriel Arcas'ın öncülüğüyle uluslararası taşımacılık alanında faaliyet göstermeye başlar.

  Ülkenin her zamankinden daha fazla iş kollarına gereksinim duyduğu günlerde Arkas, üç tarafı denizlerle çevrili bu yarımadanın potansiyelini değerlendirmeye başlar. Arkas'ın, Türkiye'den yüklediği gemiler önce Mısır'a doğru yol alır. Kısa bir süre sonra da yedi denize açılır... Denizyolunun kullanımı ve buna paralel olarak ülke ekonomisinin hızlanan gelişiminde öncülük, ARKAS için artık ilk hedeftir...

  At arabaları yerini motorlu taşıtlara, parke taşları asfalt zeminlere bırakırken, ARKAS'ın gelişimi de halen Arkas Yönetim Kurulu Başkanı olan Lucien Arkas'ın, 1964 yılında Lucien Arkas Vapur Acenteliği'ni kurması ile hız kazanır. Dünya taşımacılık sektöründe başarıları ve güvenilirliğiyle tanınan armatörlere acentelik hizmeti veren bu şirket, Türk Taşımacılık Sektörü'nü uluslararası pazarda başarıyla temsil eder. Arkas, 1978 yılında Türkiye'den Avrupa'ya ilk konteyner yüklemesini yaparak ülkemizde bu taşımacılık sisteminin yerleşmesine öncülük eder.

  Yaşanan değişimler doğrultusunda büyümek zorunluluğu ARKAS'ı 1979 yılında Anonim Şirket oluşumuna yönlendirir ve "gelişim" Arkas Denizcilik ve Nakliyat adıyla bütünleşir.

  2000'li yılların başında Arkas Holding'in kurulmasıyla yeni bir yapılanmaya yönelen Arkas, bugün uluslararası taşımacılık ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren 38 şirketi çatısı altında birleştiriyor. Artık, ARKAS bayrağı Türkiye'de uluslararası taşımacılığın, özellikle de konteyner taşımacılığının simgesi.

  http://www.arkas.com.tr/p...ihce/tarihce_icerik1.html
  1 -1 ... lock
 9. 9.
  Türkiye'nin en büyük deniz taşımacılığı şirketidir. Dünyanın en büyük taşımacılık şirketlerinin ( MSC, Hapag Lloyd, Grimaldi, mearsk seeland...) türkiyedeki işbirlikçisidir. lojistiğin babası da denilebilir. Ayrıca birçok öğrencinin * staj yapmak için torpil aradığı holdingdir. * *
  2 ... nevi sahsina munhasir
 10. 10.
  *fas da bile yapılanma içine girip şube açan büyük şirket. bu hızla akdeniz havzasında uğramadık liman bırakmayacaklar.
  ... arcadian