bugün

buna kanka olmak deniyor; olayın sonraki yönü tam olarak muallakta ama.
(bkz: friendzone)

arkadaşlığın bir üstü falan değildir, aksine kadının erkeğe "s*ki olan bir kız arkadaş" kafasıyla yaklaşmasıdır. hiçbir şekilde cinsel arzu duyulmamakla birlikte, işler sinsi bir şekilde alttan alttan sürdürülür. kadın erkeğin kaynaklarını, zamanını bolca sömürürken, erkek de buna müsade edip, kendi saygınlığını hiçe sayıp tüm bu yaşadıklarına rağmen kadına cinsel anlamda yaklaşabilmek için 40 takla atar.

işin tuhaf tarafı, kadın erkeği friendzone'a atarken bunu bilinçli olarak yapmaması durumu. yani kadın aslında bu eylemi yaparken farketmiyor, çünkü kadın sürdürülen bu arkadaşlık ilişkisinden oldukça memnun kalıyor. nasıl kalmasın lan? bir erkek o kadar sevip değer veriyor ki, varolan tüm kaynaklarını, zamanını o kadına adıyor. kadınların yerinde olsam, ben de bu erkeği friendzone'a atıp dibine kadar kullanırdım.

bu sorunun kaynağı, erkeklerin ilk bakışta tamamen kadınlara "arkadaş" olarak yaklaşması, bunun beraberinde de ilişkinin aldı, verdi terazisinin aşırı derece de bozulmasıdır. e gerçek niyetimizi de tam olarak belli edemiyoruz, ne yapacaaaaz huaaa? diyenlere sesleniyorum! kısa kesicem, iyi oku;

kadınlara eski ilişkilerinden, dertlerinden, zayıflıklarından asla bahsetme! ve kadının da bunları bahsetmesini müsade etme. genellikle ikili ilişkilerde friendzone'a atılma oranı, bu ihtimallere dayalı %75 civarı oluyor. tabi bunların dışında da kadınlara aşırı değer vermeniz, işte tanrıdan daha üstün görmeniz, aşırı romantik olup dünyanın en iyi çocuğu modunda yaklaşmanız, her regl olduğunda bakkal amcanın minibüsü gibi çikolata tedarik etmeniz, gerektiği yerde ağırlığınızı koyamamanız, kendinizi ifade edememeniz, kurbanlık koyun özgüveniyle yaklaşmanız, yanında acizler gibi ağlamanız, ani duygu patlamalarınız, shit testlerden kalmanız, öfkenizi kontrol edememeniz, her denilen şeyden ağlayacak seviyede alınmanız, en ufak sorunları bile dağlar kadar büyütmeniz de bunun olmasını yüksek ihtimalle tetikleyecektir. bu listeyi çok daha uzatırdım, anca bizde ki de beyin hani.

sizlere tek tavsiyem, eğer kendinize birazcık saygınız varsa, friendzone'da kalmayın!
"kanka ayaa göt ayaa" diye tabir edilir.
ilişkinin en güzel evresidir.
kanka olmuşuz ya la.
dostluktur.
Böyle bir dönem yaşadım uzun yıllar önce. Şu fakbadi makbadi diyenlere bakmayın. Gayet medeni bir ilişkiydi. ilkokul arkadaşımdı. yıllar sonra tekrar yolumuz kesişti. Arkadaşlığımız pekişti. Samimiyetimiz Tam olarak arkadaşlığın bir üstü, sevgililiğin bir altıydı. Öyle arafta bir yerdeydi. ikimiz de adını koyamamıştık. Sonra nasıl olduysa küstük, arkadaşlığımız bitti. Bir daha da hiç karşılaşmadık. Genç arkadaşlara tavisyemdir. Arada bırakmayın. Ya arkadaş kalın, ya sevgili olun.
Dıdısının dıdısı da Ebesinin körü! Adını koyalım saçmalığından ve takıntısından vazgeçin artık.
Bence ilişkinin en güzel olduğu zaman dilimi. Istediğin şakayı yapabilirsin mesela düşündüğün her şeyi paylaşabilirsin.
flört işte bu.
(bkz: fuckbuddy)
Hiç bitsin istenmez çünkü ilişkinin en tatlı en samimi en güzel zamanlarını geçiriyorsunuz. Sonrası hep aynı işte.
Uyuyana kadar yanımda kalsana evresidir. Birlikte Adım atmak bile zevkli ve heyecanlıdır.

Arap baharını düşünmemeye çalışarak daha iyi konsantre olmaya gayret edersiniz.
tam olarak istediğim şeydir.
samimiyet var, sohbet var. ama o kadar.
fazlasında gözüm yok.
adını bilmesem de olur. tadı kaçıyor sonra.
Son ilişkilerimde yaşadığım durum. Siksen zina sikmesen fena.
En keyifli, flörtöz dönemlerden biridir.
illa adı konmaya çalışırsa, %98,6 ihtimalle büyü bozulacaktır.
fingirdeşme dönemidir.
Enseye tokat göte parmak. Laubali dönem.
orası karanlıktır. bir yandan kapılmak istediğin bir yandan da kurtulmak istediğin boşluktur. var sen çık işin içinden.
çünkü bazı ilişkilere arkadaşlık az gelir, aşksa çok fazla.
2 taraftan birinin ya da her ikisinin de sevgilisi vardır. aradaki çekimin farkındalardır ancak asla bunun üzerine konuşmazlar. arada küçük flörtler olur, sonra hemen düzelir. en sonunda iki taraf da "bekar" kalırsa ilişkiye döner, iki taraftan biri ya da ikisi de var olan ilişkilerine devam ederse, bu "arkadaşlık" biter.
(bkz: yedek)

girdi burada.
sevgili olmayı götü yemeyen ama elimin altında da dursun bir yere gitmesin diyen insanların ekseriyetle övdüğü davranış.

karşındaki kişiyi arkadaşın olarak görmüyorsan ya seviyorsundur ya sevmiyorsundur. sevmiyorsan zaten dön arkanı git, ha karşındaki fuckbuddylik müessesine sıcak bakan biridir bunun teklifini yaparsın o ayrı. seviyorsan da duygunun arkasında durmayı öğren.
naif bir şekilde öbüşmektir.

görsel
(bkz: friendzone)